Via.ee Loosalu matk 16. juulil

Via.ee kutsub laupäeval, 16. juulil matkama ja lõkke äärde vestlema Loosalu - Paluküla kanti.

Loosalu–Paluküla looduse õpperada 

Päevakava:

8.40 väljub Tallinnast Viljandi rong peatusega Lelles, 9.00 oleks õige aeg sõita autoga välja Tartust ja 9.30 Tallinnast.

11.00 matkajate kogunemine ja väljasõit Paluküla Hiiemäe (Reevimäe) jalamilt parklast

11.45 matka algus looduse õpperaja Vana-Kaiu poolsest otsast

11.45-13.30 jalgsimatk ca 4 km Loosalu järveni

13.30-16.30 peatus Loosalu järve ääres. Eine, suplus, kalapüük, uitamine rabas.

16.30-18.00 jalgsimatk ca 4,5 km Paluküla Hiiemäeni

18.00 - lõke ja vestlused Reevimäel

Vastavalt ilmale on võimalikud muudatused ajakavas.

Kellele 8 km jalgsimatk ülejõu käib või aega napib, võib tulla õhtuks lõkke juurde. Oma lemmikjoogid ja lõkkevorstikesed võiks igaüks ise kaasa võtta.

Matkajad peaksid valima ilmale ja rabasse sobiva rõivastuse ja jalanõud. Kui matkaeelsetel nädalatel suuremat sadu ei tule, siis lausa vees sumpama ei pea, aga päris puhta ja kuiva sussiga ka läbi ei pääse. Sobiva ilma korral võiks kaasa võtta ujumisriided. Arvestama peaks, et rabajärvel ei ole ei liivaranda ega kandvat põhja, seega ilma ujumisoskuseta vette ei saa. Kalapüügihuvilised võiks õngevarustust kaasa võtta koguses, mida ei oleks liiga ebamugav 8 km matkal seljas tassida. Kindlasti peaks kaasa võtma oma võileiva ja joogi matka ajaks. Ka sääsetõrjevahend ei oleks võibolla liigne.

Telgid-magamiskotid on vajalikud, aga need jätame koos autodega enne matka algust Reevimäe jalamile lõkkeplatsi lähedale.

Osavõtuks palun endast kindlasti teatada hiljemalt 14. juuliks  via@via.ee või siiasamasse kommentaaridesse. Võib kasutada aliast. Kui keegi tuleb rongiga ja vajab transporti Lellest Palukülla, siis palun seda kindlasti mainida. 

Kogunemiskoht:

Paluküla Hiiemägi asub Raplamaal 6 km Lellest üle raudtee kirde poole. Autoga Raplast Türi poole sõites ca 8 km peale Kehtnat keerata vasakule üle raudtee, viit näitab, Paluküla 5. Türi poolt tulles pöörata paremale Lelle alevikku. Otse ja veidi paremale hoides pääseb üle raudtee ning Lalli küla ristmikul pöörata paremale. Palukülas näitavad viidad Hiiemäe poole.       

Kohtumiseni Palukülas!

Via.ee, 2005-07-04

Artiklile on 124 kommentaari. Loe kommentaare »

***