Teejuttu

Ammu oleks olnud aeg siin teemajas teelaud katta, et oleks võimalus ka mõnusalt reisi-, nalja- ja  muidujuttu ajada. Miskipärast on see siiani ühel või teisel põhjusel ikka edasi lükkunud.

Jerome K. Jerome loos "Kolm meest paadis" on juttu sellest, kuidas teel teed saada:

Panime paadi ninasse vee keema ja läksime alla ahtrisse ning teesklesime, et ei pööra sellele enam tähelepanu, vaid tegeleme muude asjadega.

See on ainus viis jõe peal vett keema saada. Kui kann näeb, et sa seda ootad ja oled kannatamatu, ei hakkagi ta vilistama. Sa pead ära minema ja sööma hakkama nagu sa ei kavatsekski üldse mingit teed juua. Sa ei tohi isegi tagasi vaadata selle poole. Siis kuuled varsti teda mulisemas, vihane selle peale, et ta teeks tehtud saab.

Kui sul on väga kiire, siis on ka hea plaan kõva häälega omavahel rääkida,  kuidas te tegelikult ei vaja mingit teed ja ei hakka seda jooma. Tuleb minna kannule parajasti nii lähedale, et ta võiks teid kuulda ja siis hüüda "Ma ei taha mingit teed, kuidas sinuga on, George?", mille peale George hüüab vastu: "Oh ei, mulle üldse ei meeldi tee, võtame parem limonaadi, tee ei ole seedimisele sugugi hea."  Sel hetkel kann keeb üle ja kustutab priimuse.

Me omandasime need süütud trikid ja tulemuseks oli, et selleks ajaks, kui kõik muu valmis sai, oli tee juba ootamas. Siis süütasime laterna ja istusime õhtueinet võtma.

...........

Pärast tassi teed (kaks lusikatäit tassi kohta ja mitte lasta tõmmata üle kolme minuti), ütleb see ajule: "Tõuse nüüd ja näita oma jõudu. Ole väljendusrikas ja sügav, ja õrn, vaata selgete silmadega Loodust ja elu; siruta oma võbelevate mõtete valged tiivad, ning tõuse kõrgele, jumalik vaim, üle allpool keerleva maailma, üles läbi leegitsevate tähtede pikkade ridade igaviku väravate juurde!"

Via.ee, 2005-02-14

Artiklile on 1048 kommentaari. Loe kommentaare »

***