Sulnis Kristus

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 2518 kommentaari.

v.l., 2005-08-03 15:45:16

Veel -
tahad sa väita, et ainete ja asjade kiirgust pole tänapäeva teadus võimeline mõõtma?

skeptik, 2005-08-03 15:45:23

puudub kord, puudub vastutus, puudub pädevuse nõue, kontroll. Igaüks võib väita ja teha mis aga pähe juhtub tulema. Lolliks ja pügatuks jääb “teenuse” tarbija, kuigi mõned kontorid on ka politsei poolt kinni pandud.

Kui arstiharidusega homöopaat ütleb diabeetikust lapse vanemale, et insuliini süstimine rikub lapse energeetikat, siis selline “arst” tuleks lolli ja eluohtliku jutu eest kinni panna.

Viilma kaotas oma arstialase pädevuse ja heideti erialaseltsist välja.

Mõned arstid saadava ehk tõesti “polkovniku lesed” edasi või tagasi ravitsejate juurde, sellisel juhul on küsimus ilmselt pigem suhtlemisvaguses kui tervisehädas.

Tean, et perearstid on saanud viimasel ajal loenguid homöopaatidelt, sest neid teadmisi nad oma süsteemis pole saanud.
Teame-teame, Pechter ja Halliki...

Kas nüüd peaksime keemiatudengitele eraldi alkeemia- ja astronoomidele astroloogiaalaseid täiendkursuseid korraldama?

tsukts, 2005-08-03 15:54:44

v.l., 2005-08-03 15:41:01

Olen netis ennegi kirjutanud, et teadlased teavad, kuidas vähk käivitub, aga ei tea seni miks.

Eks seepärast polegi vähivastast vaktsiini olemas. Aga kui leitakse vastus küsimusele - miks - küll siis tulevad ka vaktsiinid ja ravimid.

See energeetikavärk, mida mõned homöopaadid kasutavad, rajaneb tipptehnoloogial. Kui üht taolist aparaati olevat Eesti füüsikutele näidatud, siis enamus polevat asjale pihta saanud, kuid üks tabas siiski ära arvata selle töö põhimõtte.

Mida sa sellega tõestada tahad? Torgati füüsikutele ette ‘must kast’ ja taheti teada, mida see endast kujutab ja laskmata teda laiali lammutada?
Ja pealegi, alles eile mainisin ma Bogdanovite afääri, see ‘tipptehnoloogia’ võib ka miskit taolist olla.

hääleke, 2005-08-03 15:56:00

Kahju, et Para-Peeter ja Co RJR-i ja Masingu kirjad eemale peletasid. RJR võiks siiski osale publikumist vastu tulla ja kirjade publitseerimist jätkata.

nj, 2005-08-03 15:57:35

Tsukts:
80%-le sellesse vormi haigestunutest võib panna käed peale ja selle juurde pobiseda manasid või kutsuda appi jumalat ja nad saavad terveks. Saavad terveks ka siis kui seda kõike mitte teha. Aga see äraneetud tavameditsiin topib tõbise keresse antibiootikume ja saavad terveks ka need ülejäänud 20%.

Sinu rabelemist, Tsukts, on valus vaadata. Päris nii need asjad ikka ei käi küll.

Näituseks üks lõiguke laenatud siit:
http://kodu.neti.ee/~ok003a/zhongyi/neijing.htm

Muistsed targad ravisid haigust enne selle avaldumist sarnaselt heale valitsejale, kes õigeaegselt oskas ette võtta vajalikke samme sõja ärahoidmiseks. Täies ägeduses haiguse ravimine sarnaneb mässu mahasurumisega peale selle puhkemist. Sellelt, kes hakkab kaevu kaevama alles siis, kui janu juba käes, või võtab relvade sepistamise ette peale lahingu pealehakkamist, võib üksnes küsida, kas need abinõud pole juba liiga hiljaks jäänud?

Niisiis, kui meid tabanud katk, siis aitab antibiootik. Kui lõhkenud sapipõis, aitab operatsioon. Et see meiega ei juhtuks või vähemasti ei osutuks fataalseks, selleks tuleks... loe esimese peatüki kolmandat neljandat ja viiendat lõiku ülalpool antud aadressil.

Energeetika pole nõiavärk, see on elamise oskus.
Energeetika on nõiavärk ja seda peab õppima kogenud käe all.
Arvake mis tahes.

tsukts, 2005-08-03 15:58:22

v.l., 2005-08-03 15:45:16

Veel -
tahad sa väita, et ainete ja asjade kiirgust pole tänapäeva teadus võimeline mõõtma?

On. Ja mis siis?

v.l., 2005-08-03 16:00:39

teame.. teame . Paraku selgelt ühekülgne teadmine.
Tean ka seda enda lähedase kogemusest, mida insuliini süstimine tema organismiga lõpuks tegi. Paraku polnud meditsiinil talle ka muud lahendust pakkuda ja pole seda ka täna.

nj, 2005-08-03 16:04:13

Skeptik:
Kui arstiharidusega homöopaat ütleb diabeetikust lapse vanemale, et insuliini süstimine rikub lapse energeetikat, siis selline “arst” tuleks lolli ja eluohtliku jutu eest kinni panna.

Just. Loll jutt, et rikub energeetikat. Pole enam ju midagi rikkuda, energeetika on juba rikutud.
Aga...samas on kindlaks tehtud ka see, et pankreast on võimalik uuesti tööle saada siis, kui lõpetada insuliini süstimine.
Mina seda siinmail katsetada ei soovita, pole selliseid spetsialiste.

v.l., 2005-08-03 16:06:23

Ei hakka tühja vaidlemise peale aega raiskama. Igal ühel võimalus huvi korral ise asjaga tutvuda.

tsukts, 2005-08-03 16:06:41

nj, 2005-08-03 15:57:35
Sinu rabelemist, Tsukts, on valus vaadata. Päris nii need asjad ikka ei käi küll.

Ära valuta, kohane loodusega(tsuktsiga), siis oled terve ja elad kaua :o))

Aint, et kui kõike ravinuks energeetika ja õige hingamine, millest ‘muisted targad’ rääkisid, siis miks pidanuks VII sajandi India buda mungad mao mürki toksoidi-sarnase immuunsuse kujundamiseks kasutama või X sajandi hiina targad hakkama inimesi vaktsineerima rõugete vastu? Mh?

nj, 2005-08-03 16:12:46

Tsukts, no ei ravi kõike energeetikaga, ei ravi, seda väidavad ka ravijad, seda ma öelda tahtsingi.

levi, skeptik, 2005-08-03 16:17:00

puudub kord,puudub kontroll

Ei puudu, seadused ju täitsa olemas.

puudub pädevuse nõue, kontroll

no kuidas sa kujutaksid ette pädevuse nõuet ja kontrolli, kui see oleks sinu otsustada ja teha?

Igaüks võib väita ja teha mis aga pähe juhtub tulema.

Just ja nii peabki olema, mitte teisiti! See on vabadus, kuid see ei tähenda, et vastutust vabaduse väära kasutamise korral ei saa järgneda (rikutakse näiteks patsiendi õigusi elule ja tervisele, tekitatakse kahju, jne).

Lolliks ja pügatuks jääb “teenuse” tarbija, kuigi mõned kontorid on ka politsei poolt kinni pandud.

Nii ta kahjuks pügatuks osutumise osas on. Samas, nagu sa sellest sulgemisest isegi näed, ei puudu ju kord ja vastutus.

Küsimus on ju selles, kui mil määral on mõistlik piirata ühiskonnaliikmete vabadust. Ma küll ei kasuta alternatiivmeditsiini teenuseid, kuid ma ei pea põhimõtteliselt ka õigeks, kui vabaduse, mille realisatsiooni kahjulikkus ei ole kaljukindlalt tõestatud, hakataks piirama juba ette, põhjusel a'la sellise vabaduse olemasolu ei mahu mulle pähe, see on vastuvõetamatu, mulle see ei meeldi, see on kindlalt jama, see ei saa nii olla, see ei ole tõestatud, jms või siis eeldusel, et kuna niikuinii keegi kuritarvitab, siis tuleks ka ilmtingimata kõigi, kes nii ei mõtle, vabadust juba ette ära piirata. (Kuid samas on ka tõsi, et seda, seaduse alusel põhjendamatut ja ebaõiget piiramis, esineb ühiksonnas küll ja küll). Poliitika küsimus.

tsukts, 2005-08-03 16:19:19

nj, 2005-08-03 16:12:46

Nu näed siis. Aga mida ravib ja kui efektiivselt ja kas pole tegemist platseeboefektiga?

v.l., 2005-08-03 16:25:47

Ära oleta. Kui sul huvi, siis mine uuri vahetult.Oletada oskab iga teine.

tsukts, 2005-08-03 16:27:12

Aga skeptikule sekundeerides, tahaksin lisaks ta jutule küsida, et miks igasugused alternatiivmeedikud ei tee kiretut statistikat, et palju on nende poole pöördunud patsiente, milliste diagnoosidega, paljud nendest on ravi tagajärjel saanud terveks ja neil pole haigussümptomeid enam esinenud aasta jooksu, kahe jooksul...
Kui paljud pole abi saanud, kui paljud on vaatamata ravile surnud, jne.

Miks pole sellist kiretut statistikat, on vaid jutud, et minu naabrinaise tuttava lehma lellepoeg valutas ja pärast ekstramedalternatiivabi enam ei valuta.

Hele, 2005-08-03 16:27:59

tsukts: Peajumal ja välkude isand Zeus suunas raffast ja välgutas neid, kes ta sõna ei kuuland, aga sina võtsid talt tema relv peost ja ütled, et välk põlegi jumalik värk.

“Välkude isand Zeus” oli vanade kreeklaste maailmaseletus ja nende ettekujutus “jumalikust värgist”. Neil ei olnud teadus, filosoofia, kunst ja religioon veel nii lahku kasvanud kui meil. Olid neil ka materialistid, kelle meelest oli olemas ainult tühjus ja erineva kujuga aatomid seal sees - mõned ümmargused, mõned nurgelised, tule aatomid hästi pisikesed (kellegi arust koguni okkalised) ja maa omad kuubikujulised...

Kas lootsid tõesti, et on olemas 42 ja leiad ta füüsikast üles?

Jaa, tõesti lootsin. Olin tugevalt teaduseusku. Aja jooksul sain aru, et ainult tilluke osake sellest 42-st paistab läbi füüsika ja üldse läbi teaduse. Läbi teiste reaalsusega kontaktimise viiside paistavad teised osad. See on nagu ühesama objekti vaatamine eri nurkade alt. Nagu Uku Masing rääkis erinevatest vaateviisidest.

Seda, et kogu tõde igatviisi korraga tema tegelikul kujul ilma mingite lihtsustustetta mulle pisikeselle kätte paistaks, ma ei loodagi. Arvata võib, et see info lihtsalt ei mahuks inimese ajusse.

Usun, et lõplik tõde kogu reaalsuse kohta on ainult reaalsus ise. “Reaalsus” e. tõepoolest kõik, mis olemas on - jagamatta Teda Loojaks ja looduks, tuntuks ja tundmattuks, vaimuks ja mateeriaks vms.

Mina rääkisin hoopis muust, et üks on mõistuse tööriist, aga ülejäänud looming, millel ei ole mõistusega... nu oki, ei pruugi olla mõistusega midagi ühist.

Mulle tundub, et teadlane kasutab mõistust, mitte mõistus teadust. Mõistus on teadlase tööriist ja teadus on teadlaste töö tulemus. Igasuguse loomingu jaoks on ka mõistust ja teadmisi vaja ja teadusloomingu jaoks muidugi eriti.

nj, 2005-08-03 16:29:45

tsukts, 2005-08-03 16:19:19
tsukts, 2005-08-03 16:27:12
Hea küsimine, vastan hiljem.

v.l., 2005-08-03 16:40:06

Meenub üks n-s lugu - juhtunud see Soomes. Üks lootusetult haige (oli vist vähihaige) läinud ühel päeval täiesti tervena tohtrite juurde tagasi ja need ajanud silmad punni - kuidas terveks saanud? Haigusloosse olevat inimesele kirja pandud ‘tervenenud usu läbi’ - muud targemat polevat sealsed tohtrid suutnud välja mõelda, sest mingit ravi polnud inimene enam saanud. Detaile sellest loost ei mäleta, juhtum ise oli vist ca 10 aastat tagasi.Minu poolset väljamõeldist siin pole ka seekord - lugu nii nagu see raadios tervenenud inimese poolt edastatud oli. Meelde jäi aga sellega, et sarnase juhtumiga inimest olen kohtanud ka siinmail (ainult seda ei tea, mida meie meedikud tema haigusloosse julgesid kirjutada pärast seda kui käed püsti tõstsid ja inimese kadumisele kuulutasid) (homöopaate nendes lugudes ei esine)

v.l., 2005-08-03 16:44:52

tsukts, 2005-08-03 16:27:12

Tean homöopaate, kes väga täpselt dokumenteerivad oma patsientide lood - alates esimesest kohtumisest ja saadud vaatluse tulemustest, antud ravist, muutustest - sarnaselt tavameditsiinile. Tuletab patsiendile meelde neid detailegi, mis sellel enesel ammu unustatud.
Selle asemel et kogu aega aina oletada, on võimalus asja lähemalt uurida.

skeptik, 2005-08-03 16:45:04

See energeetikavärk, mida mõned homöopaadid kasutavad, rajaneb tipptehnoloogial. Kui üht taolist aparaati olevat Eesti füüsikutele näidatud, siis enamus polevat asjale pihta saanud, kuid üks tabas siiski ära arvata selle töö põhimõtte.
Kas äkki Volli galvanomeeter, mis mõõdab naha elektritakistust?

***