Sulnis Kristus

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 2518 kommentaari.

v.l., 2005-08-02 16:23:42

‘naised saunas rääkisid’
Selles seltskonnas naisi peaaegu polnud - olid valdavalt kõrgkoolidiplomiga mehed, mõned neist teaduste kandidaadid (ka vähemalt üks naisterahvas oli teadustekandidaat). Ja alkoholi ei pruugitud - kõik olid kained ja oma arutlustes asised. Niisama oletustega ei loobitud (aga äkist oli ...)

tsukts, 2005-08-02 16:34:01

v.l., 2005-08-02 16:23:42
Selles seltskonnas naisi peaaegu polnud - olid valdavalt kõrgkoolidiplomiga mehed, mõned neist teaduste kandidaadid (ka vähemalt üks naisterahvas oli teadustekandidaat).

Ja see ongi su raskekahurvägi, mis peab nu maarohust madalamaks tampima? :o))

Sa vis ei saanud sugugi sellest Bogdanovite afäärist aru.

kaksikvennad Griška ja Igor Bogdanov olla korda saatud Sokali afäärile vastupidise — teoreetilise füüsika vallas avaldanud viis artiklit retsenseeritavates teadusajakirjades (Classical and Quantum Gravity, Annals of Physics, Nuovo Cimento, Czechoslovak Journal of Physics ja Chinese Journal of Physics) ning tagatipuks kaitsnud Burgundia ülikoolis PhD kraadid (Griška matemaatikas ja Igor füüsikas) keerulist matemaatilis-füüsikalist terminoloogiat osavalt seosetuteks arutluskäikudeks põimivate töödega.

Ma arvan, et kraade ei andnud neile mitte kojamehed ega koristajad.

v.l., 2005-08-02 16:39:45

skeptik, 2005-08-02 16:23:32

Sellest asjast on eesti keeles kirjutatud.
(Lisan ehk selle ‘kiirabi’ loo juurde niipalju, et ma ei esita oma arvamust, vaid kuuldud ühte lugu paljudest sarnastest, arvata võib aga mistahes ja siin on näha, mida arvatakse. Ka teaduses esineb sageli asju, mida ikka algul päristõe pähe võetakse ja vaatlusvahendite arenedes ümberlükatakse ning siis vahel ka mõne aja pärast uuesti õigeks kuulutatakse. Kui jaapanlased mõned aastakümned tagasi väitsid, et inimene teab vaid ühte paarimiljondikku kogu võimalikust teabest, siis ega see number nii väga paju kordi tänaseks pole veel suurenenud)

v.l., 2005-08-02 16:45:19

Meenub üks lugu aastaid tagasi (olis Discovery või muu kanal). Film oli nn. vähirakkude teemal. Teadusemaailm tegeles aastakümneid suuri rahasid kulutades nn vähirakkude uurimisega, aga üks mees oli vaiksel häälel kuulutanud, et sellist rakku pole - kõik rakud on potensiaalsed vähirakud ning andis asja kohta oma kirjelduse. Ametlik teadusemaailm vaikis selle mehe avastuse aastakümneid maha ja uuris ikka oma edasi. Tänaseks tunnistatakse selle mehe seisukohti ametlikult, ka Eesti teadurid.

Ants, tsukts, 2005-08-02 16:46:11

Nagu ma mõistan, oled sa kiirabiarst.

Õnneks mitte, tänu jumalaile.

Räägi mulle, kui kaua võtab aega inimese surnukstunnistamine ja loobumine elustamisest ja kui palju sõidab selle ajaga läbi kiirabiauto?

Tsukts, sa ei näi eristavat tavaolukorda olukorrast, kus tuleb teha valikuid. Kõige lihtsam valik on elava ja surnu vahel. Aga eriolukorras tuleb valida ka elava ja elava vahel. Ära unusta, et meditsiin oli sõjaväestatud ja reeglistik elava ja elava vahel vahetegemiseks oli olemas ja arstid pidid seda järgima. Kriisiolukorras langetatakse otsuseid kiiresti.

Surnukstunnistamine võtab sellises olukorras aega 0,2 sekundit, keskmiselt.

v.l., 2005-08-02 16:56:02

Mis selle Djomkina loo kohta arvata? Nüüd ütlen selgelt oletuse. Mõned nn. sensitiivid väidavad, et see nägemine-teadmine neil ei tule neist enenesest, vaid et nad ‘saavad sõnumi/kirjelduse’ väljaspoolt. On võimalik asja seletada ka nii, et sellisel juhtumil see ‘sõnumi edastaja’(mitte vahendaja) ‘nähes’ neid katsetusi ei toimi ja eksperiment annabki negatiivse tulemuse - samas kui ilma katsetajateta annab see nn. sensitiiv positiivseid vastuseid. Ilmselt on asja kohta veel ebapiisavalt vaatlust, et päris ühene hinnang anda.

skeptik, 2005-08-02 17:04:38

see on tüüpiline hale tagantjärele vabandus:
“võimed” on nii häbelikud, et ei tööta kontrollitud katsetingimustes.

Veel lahedam on selline jutt, et kindlasti oli testijate seas võimas sensitiiv, kes meelega testitava võimed üle mängis, et jätkuvalt varjata erivõimete olemasolu ja nurjata nende teaduslik tõendamine.

Obinitsa ookean, Ants, 2005-08-02 17:06:35

misa plärad siin, põhiline surnukstunnistamise vahend on peegel. hingab ei hinga tehakse kindlaks peegliga. on ju ennegi surnukirste avatud ja avastatud, et surnu suri alles mulla alla kuna ei suutnud kirstukaant avada. mõni on kuuldavasti otse hauast tagasi tuld!

tsukts, 2005-08-02 17:08:26

Kui jaapanlased mõned aastakümned tagasi väitsid, et inimene teab vaid ühte paarimiljondikku kogu võimalikust teabest, siis ega see number nii väga paju kordi tänaseks pole veel suurenenud)

Päris huvitav väide. Ja millega seda argumenteeriti?
Me ei tea, mida me ei tea, aga teame täpselt, et seda on just nii palju :o)

Meenub üks lugu aastaid tagasi (olis Discovery või muu kanal). Film oli nn. vähirakkude teemal. Teadusemaailm tegeles aastakümneid suuri rahasid kulutades nn vähirakkude uurimisega, aga üks mees oli vaiksel häälel kuulutanud, et sellist rakku pole - kõik rakud on potensiaalsed vähirakud ning andis asja kohta oma kirjelduse.

Jälle üks mees metsast, kellel polnud mingeid teadmisi, tuli ja lõi platsi puhtaks :o)

Saatus soosib üksnes ettevalmistatud vaimu
/Pasteur/

Konsultant, 2005-08-02 17:10:17

see on tüüpiline hale tagantjärele vabandus:
“võimed” on nii häbelikud, et ei tööta kontrollitud katsetingimustes.

Just nii.

Sidusime kõrgushüppajale kaks sangpommi vöö külge ja nagu arvata oligi, ei hüpanud kekkaja rohkem kui 40 sentimeetrit.

Aga lubas kaks meetrit hüpata, petis selline!

morg, 2005-08-02 17:12:23

Peegliga on jama sest kui laip on soojem õhutemperatuurist, siis tekkivad kondentsaurud peeglile ja võime surnut elavaks pidada.
Äsja surnud laip on ca 36 celsiust ja 20 celsiusega ruumis on ta veel elav päris palju tunde.

Obinitsa ookean, 2005-08-02 17:16:23

noh morg tahab öelda, et varjusurma, kui sellist pole olemas?

skeptik, 2005-08-02 17:17:30

konsultant,
pigem sedasi, et kõrgushüppajalt võeti vedrud talla alt ära

Nende testidega on ikka sedasi, et mõlemad pooled - testija ja testitav - lepivad testprotokoolis koos kokku, defineerivad “õnnestumise” ja “mitteõnnestumise” ning tulemused räägivad ise enda eest.

PL, skeptik, 2005-08-02 17:17:58

Jumal ei tule appi, äkki tuled Sina ja siiski raatsid mulle osundada kirjakoha, kus konkreetselt sellest kiirabijuhtumist juttu on (kolmandat korda palun). Peeter, palun :-))

PL: No näed siis, ütled võlusõna ja... Aga too kiirabijuhtum on ühes ameerika instseneeritud dokfilmis, mille täpset nimetust ei oska hetkel öelda (sai kunagi Soomest video peale võetud). Seal on mitmeid teisigi tunnistajate poolt tõestatud OOBE-kogemusi, kuigi mitmed inimesed, nagu teada, ei hjlgegi sellest kohe rääkida. Aga kui võtad lahti nt Moody klassikalise “Life after life” (1975), siis näed, et OOBE on pea iga vähegi sügavama NDE oblikatoorne osa - milles on tajutud aegruumi küll sealsamas koha peal küll ka hoopis kaugemal.
/PL

Et Sa kanapime oled, ei vaja vist enam tõestust
Eino tõesti, kui nimetada kanapimeduseks seda, et ma kellegi juttude põhjal ei võta omaks uskumust, et vaim võib ilma kehata ringi hõljuda, siis olen kanapime. Kanapimedus vaevab seega kogu teaduslikku meetodit.

PL: Jällegi - klassikalise loodusteaduse meetod ei ole ainus teaduslik meetod. Kui Sul on argumente minu poolt vahendatud teaduslikkuse kolme kriteriumi vastu, siis anna need teada - arutagem asja konkreetselt, mitte ärgem korrakem kogu aeg mingit üldist mantrat.
/PL

Tsiteerin Sinu “teaduslikku” väidet:
Tegelikult oleme unes peenkehas, mis on palju lähemal tõelusele [...] kui ärkvelolekus
* mis on peenkeha, millest koosneb
* kuidas selle olemasolust teada saada, kuidas seda hüpoteesi testida
* kuidas sai asi nii tõsikindlaks, et väidad “tegelikult”
* kas on olemas ka “jämekeha”
* kuidas peen- ja jämekeha suhtlevad
* mis see “tõelus” sel juhul küll on, kui magades sellele lähemal ollakse kui ärvelolekus

PL: Vastan sellele hiljem.
/PL

“Egost” on mõned kujundanud tõelise vaenlase, mille vastu tuleb usinalt võidelda ja pakutakse muidugi ka vastavad meetodid välja. Tüüpiline ususekti käitumismall.

PL: Tee vahet - ego on vaenlane siis, kui sellega samastume - peremees; muul juhul on ta vajalik ja kasulik teener. Püüa aru saada vaimsete praktikate ühest põhsmõistest - samastumisest, mis määrab Sinu identiteedi aluse.
/PL

Veel pisike valik sektide vaenlastest: saatan, ravimifirmad, valitsused, kgb, cia, juudid, vabamüürlased, teadus, kriitiline mõtlemine, Xenu, rahvusvaheline kapitalism, kommunism, homoseksualistid, psühhiaatria, antidepressandid, teaduslik meditsiin, traditsiooniline peremudel, James Randi, Darwin, evolutsiooniteooria, abordiarstid, Harry Potter, objektiivne reaalsus, tuumaelektrijaamad, naftafirmad, autotööstus...

Nendegi meemide eesmärgiks on eluspüsimine ja levimine. Selleks need meemid maskeerivad end naeratuse, heasoovlikkuse, vabastaja, õnne, hea tervise ja muude meeldivate maskidega. Lisaks hõivab nendega tegelemine palju aega ja ressurssi, mille kõrvalt “päris maailma” asjadega tegelemiseks aega ei jäägi. Veel toimetavad need meemid mõnedele (vähemusele) krattidena, mis varandust ja muid hüvesid (võim, seks) kokku veavad.

PL: Nõus.
/PL

Nt Oshol oli mitukümmend luksautot ja ega nalja pärast talle vagiina-guru hüüdnimi pandud,

PL: Seksi-guru nime pälvis ta sellega, et jutlustas India ülikonservatiivses kultuuris seksuaaljoogat ja nimetas abielu legaliseeritud prostitutsiooniks.
/PL

lisaks võimumängud salmonella-bakteriga.

PL: Pole kuulnud.

tsukts, 2005-08-02 17:18:54

Ants, tsukts, 2005-08-02 16:46:11

Mida sa mulle selle sõjaväestusega selgitada tahad? Et meedikud võtavad kriisiolukorras iga ‘nägija’ nägemuse peale uuesti ette selle, keda nad on juba surnuks tunnistanud ja jätavad teised abita?

Surnukstunnistamine võtab sellises olukorras aega 0,2 sekundit, keskmiselt.

Kui kannatanul pole pead otsas siis vist küll, aga kui on vaja kontrollida südametegevust, siis sellise ajaga hakkama ei saa, sest kiiremini kui kord o,3 sekundi jooksul ta eriti ei peksa... hingamisest ma ei räägigi :o)

33338, 2005-08-02 17:21:11

millist osa me vxjmalikust téabest téame, on kerrge lahendada. sest kuj me midagi mxxdame kinndla osamääraga (nt paarimilljondik), sis péame me téadma ka KOGU m'äära. kuna me seda aga ej tea, sis iga pakutud osa on puhas luul.

33338, 2005-08-02 17:22:10

ning kellegi ARRVAMUS arvatava m'äära mitte kujdagi ej txessta.

kiirabi, 2005-08-02 17:23:17

Mõni aeg tagasi kui tõime Koplist haiget narkomaani ja see suri tee peal, lõi äkki väljas kõik kirkaks, kiirabiauto mootor seiskus, müristas taevas paar korda, kõik kellad seiskusid ja surnu avas silmad ja lausus: "Laena mulle pappi, Vanemuine!

Sellest parapsühholoogilisest fenomenist oleme ka kirja saatnud Discovery Channelile.

Ants, tsukts, 2005-08-02 17:42:29

Mida sa mulle selle sõjaväestusega selgitada tahad? Et meedikud võtavad kriisiolukorras iga ‘nägija’ nägemuse peale uuesti ette selle, keda nad on juba surnuks tunnistanud ja jätavad teised abita?

„Nägija” seoti puu külge kinni ja pärast viidi hullarisse.

Niisugust käitumist julgeks prognoosida.

Kui kannatanul pole pead otsas siis vist küll, aga kui on vaja kontrollida südametegevust, siis sellise ajaga hakkama ei saa, sest kiiremini kui kord o,3 sekundi jooksul ta eriti ei peksa... hingamisest ma ei räägigi :o)

Alles poolel teel haiglasse hakatakse esimest korda pulssi kompama ja uurima kas hingab?

Ei, mina eeldasin ikka, et monitooring on kestnud pikemalt ning üksnes otsus langetatakse 0,2 sekundiga.

tsukts, 2005-08-02 17:56:17

Ants, tsukts, 2005-08-02 17:42:29

Veel elus inimene võidakse ka teadlikult jätta abita, kui teda päästa on juba võimatu ja on olemas teine patsient, keda veel saab aidata ja nende vahel tuleb teha valik.
Siis pannakse see teine inimene kiirabiautosse ja viiakse haiglasse ning kui ta teel ära sureb, üritatakse teda elustada ja kui see ei õnnestu, viiakse ta ikkagi haigla... surnukuuri, mitte ei visata teda kuskile kraavi.

***