Sulnis Kristus

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 2518 kommentaari.

skeptik, 2005-07-29 00:30:33

v.l. ütles: Tunnen mõnda üsna hinnatud meedikut ja nemad vähemalt suhtuvad sellesse alternatiivivärki küllaltki suure respektiga.

Tunnen nii mõndagi hinnatud meedikut, kes suhtuvad alternatiivivärki äärmise skeptilisusega et mitte öelda põlguse ja tülgastusega, sest nad on pidanud nende “alternatiivikute” räpaseid jälgi koristama, mis mõnel juhul ka liiga hilja peale oli jäänud.

Mõnigi perearst julgeb ka järjest enam soovitada oma kundedele ka otsida abi väljaspoolt traditsioonilist meditsiini, sest on näinud, et nende kunded on saanud sealt abi.
Palun nende arstide nimesid, et ravikvaliteedi komisjonile kaebuse saaksin esitada.
Arstide eetikakoodeksis on kirjas, et arstid lähtuvad oma praktikas teaduslikust meditsiinist ja ei kasuta teaduslikult põhjemdamata diagnoosimis- ja ravimeetodeid.
http://www.arstideliit.ee/arstieetika_koodeks.php

Konsultant, 2005-07-29 00:32:51

v.l. plähmerdamist lugedes hakkan mina kahh skeptikuks :-)))

v.l., 2005-07-29 00:34:42

Vatikanil on oma protseduur, mille järgi keegi pühakuks kuulutatakse ja kuidas mingi sündmus imeks tunnistatakse.

Õpetussõnad neile, kes tahavad teada tõde heast ja halvast, 2005-07-29 00:35:50

Sallivus ja kannatlikkus koos julgusega pole mitte läbikukkumise, vaid võidu märgid. Kui õpite oma igapäevaelus olema kannatlikumad, sallivamad, ja seda koos tarkuse ja julgusega, näete peagi, et see on edukuse tõeliseks allikaks. Tegelik läbikukkumine on see, kui olete liiga tähtis.

Konsultant, 2005-07-29 00:37:05

Tunnen mõnda üsna hinnatud meedikut ja nemad vähemalt suhtuvad sellesse alternatiivivärki küllaltki suure respektiga.
...
Tunnen nii mõndagi hinnatud meedikut, kes suhtuvad alternatiivivärki äärmise skeptilisusega et mitte öelda põlguse ja tülgastusega,

Tundub, et inimliku lolluse kaks erimärgilist poolt on omavahel kokku põrganud, andes anihhileerudes tulemuseks ümmarguse nulli.

tsukts, v.l., 2005-07-29 00:37:19

niisugused asjad on isiklikud ja selliseid asju ilma inimese nõusolekuta avalikult üles ei panda.

Loomulikult :o)))

Mina tean ühte meest, kellel oli ainult üks käsi. Pärast seda kui ta esimest korda Saaremaa viina jõi kasvas talle teine käsi otsa.
Kahjuks ta ei lubanud enda nime avaldada.

Muide Hiinas Tsink-Plekk-Pange mägikülas tehakse kaa katseid Saaremaa viina abil käsa-jalgu otsa kasvatada.

v.l., 2005-07-29 00:39:31

Toon ühe isikliku näite. Üks alternatiivmeedik soovitas mulle konkreetset vererõhu rohtu. läksin perearstilt selle retsepti saama, aga too kirjutas mulle ikka teise rohu, mille reklaami tal kõik kohad täis ja mille paberil hulk vastikuid kõrvalmõjusid kirjas. Toda teist rohtu aga ilma retseptita paraku ei saa. Niipalju arstieetikast - see on vahel üsna äriks kätte läinud.

Õpetussõnad neile, kes tahavad teada tõde heast ja halvast, 2005-07-29 00:39:49

Kui me võitleme välise kannatusega, siis läbime kannatuse ja nii edasi, ning kui elame läbi mingi sisemise heitluse, on tegemist tõepoolest sisemise valuga. Seetõttu tuleb religioonist mõelda kui millestki sisemisest.

assistent, DT, 2005-07-29 00:42:47

Olen su vabandused vastu võtnud:-)))

Ti, Õpetussõnad neile, kes tahavad teada tõde heast ja halvast, 2005-07-29 00:43:20

*
Sallivus ja kannatlikkus koos julgusega pole mitte läbikukkumise, vaid võidu märgid.

Mitte alati, Õpetussõna.

Sallimatus on küll enda ümber ohtliku barjääri loomine, kuid sallivus võib samuti olla ketikoer, keda suvalisel ajal valla päästa..

Õpetussõnad neile, kes tahavad teada tõde heast ja halvast, 2005-07-29 00:44:45

Meil on vaja selgelt mõista, et kõigi religioonide põhiline eesmärk on seesama. Kuna kõik religioonid teenivad meie meele arendamist, et muuta meid paremateks inimesteks, on meil vaja suunata kõik religioossed tegevused oma meele parandamiseks. Ei ole sugugi hea ja on äärmiselt kahetsusväärne, kui õpetusi ja harjutis, mis on ette nähtud meele taltsutamiseks, kasutatakse eelarvamuslikuks muutumise põhjusena. Seetõttu on äärmiselt tähtis, et me ei oleks sektantlikud. Budistidena on meil vaja austada kristlasi, juute, hinduiste jne.

Konsultant, 2005-07-29 00:45:00

Toon ühe isikliku näite. Üks alternatiivmeedik soovitas mulle konkreetset vererõhu rohtu. läksin perearstilt selle retsepti saama, aga too kirjutas mulle ikka teise rohu,

:-))))))))))))))))))
Mis on alternatiivi alternatiiv?

v.l., 2005-07-29 00:45:50

Tšukts - ära tigetse - ei mõju hästi tervisele. (Mida sa veel tead, kui sul see metsakohin sees on?) Erinevalt sinu jutust on minu jutu taga konkreetsed inimesed ja juhtumid ja ükski neist iimestest pole mul palunud oma nime ja loo üksikasju kusagil avaldada.

rjr, Masingu teine kiri, 2005-07-29 00:46:22

Olin natuke aega maal, nyyd säälse logelemise pärast tegemata tööd natukene palju. Selle koorma vedimisel ei oska taandada end Teie maailma korralikul kombel. Kui see taandamine yldse enam võimalik ongi, sest paljud asjad Teie mõtlemismaal tundusid mulle olulised aastkümnete eest ega ole nüüd enam.

Osalt seepärast, et nad on lahendamtud kasutatavate vahenditega – ja nende lahendus polegi eriti vajaline nagu ringi kvadratuur või küsimus, kas on olemas lõpmata hulk paarikuid algarve, osalt seepärast, et lahendused on labasevõitu üldistused, osalt seepärast, et saadud lahendus tekitab veel rängema segaduse mõnel teisel pinnal. Põhjusi palju.

Kyllap kõik sõltuvad sellest, et inimesele on jäetud võimalus valida endale aksioomide systeem (ilma vasturääkivausteta, sest nendega ei oleks systeemi), kuid ykski systeem ei saa tõestada iseenda korektsust või ainuõigust. Lihtsaim näide: kolmnurga sisenurkade summa võib olla alati alla 180, alati 180, alati üle 180 – sõltuvalt pinnast.

Inimene võib olla õnnetu, et lugu on nõnda: pole näha absoluutselt kindlat arvu – aarialaste iidset unistust, staatilist universumi. Ons vaja kannatada säärase “õnnetuse” pärast? Kas ei oleks veelgi rängemaid kannatusi valmistav (sala)teadmine. Et ainult yks neist kolmest (või kymnest jne.) on õige ja teisiti ei saa olla eluilmaski kuskil ega kuidagi? Milleks igatseda staatilisust? Milleks sellist surma?

Ei ole minu meelest tarvis küsida: mis on MINA; ei ole tarvi sotsida miskit igavesti muutumatut tuuma (nimetatagu seda kuistahes) ega defineerida teda.

rjr, Masingu teine kiri, 2005-07-29 00:47:09

Paraku vist, teid see ytlemine ei rahulda, see on võõrastav ega sobi yldkehtivate dogmadega. Aga maailm on suurem inimesest ja on saladuslik. Iga olend, iga kivigi on ime omaette.

Enamasti need on huvitavamad inimestest, sageli täiuslikumad.

Inimese “tõekspidamistel” ja emotsioonidel ei ole mingit absoluutst väärtust. Ainus väärtuslik omadus on imetlemisvõime-uudishimu-teadatahtmine ja sellest sõltuvalt “nägemine”.

See on mõistmine, et kõigel on ilmatu hulk nägusid, kohutavaid-ilusaid, saladuslike jne. Inimese eluaeg on liiaks lyhikene selleks, et seda raisata iseenda vaatlemiseks ja teiste inimeste vahtimiseks (iga teis evatlemine on ju tema luuramine ja hindamine ehk kohtumõistmine) kuigi inimene vahetevahel on sunnitud tegema seda.

Ei ole mu meelest mõtet arutella ka oma karma kallal. Sest inimene isegi on yks aksiomaatiline/aksioomide süsteem, mida saaks muuta ainult astununa välja sellest.

Kuid väljaspool ei ole inimene enam seesama inimene, vaid üks teine süsteem,
millega lugu oleks jälle täpselt seesama. Teist süsteemi ei huvita aga enam põrmugi eelmise muutmine,s est ta on jälle tervik omaette.

On võimalik, et inimene saab suuteliseks vahetama aksioomisüsteeme, mõtlema paaris-kolmes võõras keels, rohkemaks ei piisa eluajaks.

tsukts, v.l., 2005-07-29 00:49:28

Tšukts - ära tigetse - ei mõju hästi tervisele. (Mida sa veel tead, kui sul see metsakohin sees on?)

Ära sa märgi, meie imears teab, et ma tigetsen ja joon metsakohinat...

Kullake, ma naeran su üle ja jumalast kaine peaga pealegi.

v.l., 2005-07-29 00:52:25

Samas tean ka alternatiivmeedikuid, kes patsiendile osutavad seda abi, mis nende võimuses ja kui õigeks peavad, paluvad tal kindlasti minna tavameditsiinist abi saama. kogu alternatiivmeditsiini ei saa panna ühte patta. Mul puudub kogemus nn. posijatega.
Meenus- raamatupoes oli vist äsaj ilmunud raamat ühest meie alternatiivmeedikust, kes sai vene ajal juba Moskvas tunnistuse minngis meditsiiniinstituudis, kus katsetega tõestati tema pädevus.

v.l., 2005-07-29 00:54:31

Tšukts - kui sa kaine peaga räägid ühekäelistest ... no jah.

Õpetussõnad neile, kes tahavad teada tõde heast ja halvast, 2005-07-29 00:54:58

Igal religioonil maailmas on ühesugused armastusideaalid, sama eesmärk tuua vaimse teostuse kaudu kasu inimkonnale ja sama toime oma järgijate muutmisel paremateks inimesteks. Kõigi moraalsete ettekirjutuste, mille on meile toonud inimkonna suured õpetajad, ühine eesmärk on isetus. Kõik religioonid on ühel nõul, et on vaja valitseda distsiplineerimata meelt, mis on varjupaigaks isekusele ja teiste hädade juurtele. Ja igaüks annab omal kombel õpetust teest, mis viib vaimsesse seisundisse, kus valitseb rahu, distsiplineeritus, eetilisus ja tarkus, aidates sellega elavatel olenditel vältida vaeva ja saavutada õnne. Seetõttu olen ma alatu uskunud, et kõigil religioonidel on olemuslikult üks ja seesama sõnum.

*

Religiooni tõeline eesmärk on teenida kaitsjana - varjupaiga allikana.

*

/Õpetussõnad raamatust: “XIV Dalai-Laama Tarkuseõpetused”, autor Matthew E. Bunson, tõlge eesti keelde kirjastus Pegasus 2005/

rjr, Masingu teine kiri, 2005-07-29 00:56:39

Näete, ma ei oska soovvitada Teile midagi Teid rahuldavat. Soovitan aga: võtke luup või binokkel, silmitsege samblikku laual (katsuge joonistada) või kauget puud (puhuks varje selle, puhuks valgusi) JA SIIS MÕLGUTAGE.

Yhektpolt on kohutab, et nõnda taipate oma silmade puudulikkust, teisaltrõõmustav, et meelevõimed on puudulikud ja meid saab täiendada. Umbes nõnda on kõigega, mis inimesele “juhtub elus”, mid ata teeb isa.

“Käies” nõnda ei ole inimesele enam oluline see, kes on MINA, kes teised ning ta tunneb, et oleks põrguis põrgum elada staatilise suniversumis.

Teile soovides rõõmsat avastamisteedja Jumal aabi kõndimeisel imedest imedesse staatilisust taotlevate inimeste soperdatud maailmas

+Uku Masing+

***