Sulnis Kristus

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 2518 kommentaari.

tsukts, priit kelder, 2005-07-28 22:18:10

post hoc, ergo propter hoc

Ega EA seda väidagi, et X tuli seepärast, et ta teda unes nägi :o)

toomas, DiaTheo, 2005-07-28 22:20:58

Tõeotsijad kobavad ilmas pimesi tõde otsida, sest nad ei tea, mida otsivad (selles sai eespool kokku lepitud). Sellise siia-tänna, üles-alla, itta-läände otsimistega kobestavad otsijad kultuurimaastikku – ning seda viljakamalt, mida ähmasemalt tõde on formuleeritud. Kuna tõde poe üldse formuleeritud, siis järelikult maksimaalselt viljakalt.

Tõeotsijad loovad inimeste kogukonda, milles tõele üha lähemale jõutakse.

Po, toomas, 2005-07-28 22:22:34

Ma oleks pidanud sinna metslaste lõppu miski smaili panema.

Aga öelda tahtsin ma lihtsalt seda, et asja või nähtust, mida inimene pole enne näinud ja/või millest ta aru ei saa, on kole raske teistele sõnadega edasi anda.

uuk, 2005-07-28 22:24:56

toomas, uuk, 2005-07-28 21:39:50
Tere Toomas.
Siin seinal ma päris südamest neid asju rääkida ei taha või ei julge. Ei saa.
Välisest küljest ehk seda, et juba ikooni kunstitehniline, -teoreetiline ülesehitus ise koos oma tavapärasest teistpidise perspektiiviga ning vaataja koondamise või ülendamisega arhetüübini, võiks olla mõnetine vastus su küsimusele. Katoliku pühapilt on aga alates 12 saj ja eriti peale renessanssi meelelist realistlikkust taotlev. Kajastatud on kõik juhumuljed ja muu, mis palves või meditatsioonis muutuvad häirivaks müraks. Ja palju muud. Tegelikult ka uuem vene ikoon (nt barokkstiil), (nagu ka kirikulaul), on suuresti läänest mõjutatud ja seeläbi ka suht realistlik või siis teise äärmusena ülimalt skemaatiline. Ikooniteoloogia, kunstimeisterlikkuse ja vahendite koondteema on väega mahukas. See kõik on tugevalt seotud ka muusika, arhitektuuri ja muu sellisega. Ühesõnaga, teema tegelt esteetikas ehk filokalias (kr k iluarmastus).
...

Ikka Kolmainu nimel ja ees.

DiaTheo, 2005-07-28 22:26:43

Veel PL-lt:

Meie põhi-"puudus" näib olevat kultuuritus, isegi huvipuudus kultuuri vastu - nii veetlev on omaenda naba.

Ma ei tea, kuidas teiega, aga meil nagu ei ole see põhi-"puuduseks" (näe, milline müstika - väidan, aga ise ei teagi, mida väidan - ma nimelt ei tea ei seda, kes on “meie” ega seda, mida see “põhi-”puudus"" väljendama on kutsutud).

Meil lihtsalt polegi põhipuudust - meil on kõike ja ei miskit, koos, sobivas vahekorras.

toomas, uuk, 2005-07-28 22:29:45

ikooni kunstitehniline, -teoreetiline ülesehitus ise koos oma tavapärasest teistpidise perspektiiviga ning vaataja koondamise või ülendamisega arhetüübini

Panen selle mõtte kõrva taha. Aitüma.

tsukts, Po, 2005-07-28 22:31:23

Aga öelda tahtsin ma lihtsalt seda, et asja või nähtust, mida inimene pole enne näinud ja/või <b>millest ta aru ei saa, on kole raske teistele sõnadega edasi anda.</i>

Mida siin kommenteerida :o))

DiaTheo, 2005-07-28 22:32:15

Toomas:
Tõeotsijad loovad inimeste kogukonda, milles tõele üha lähemale jõutakse.

Esteks - see tõdemus nagu ei eeldaks minu jutu tsiteerimist ette, mh?

Tõõseks - ... ja milles iga kogukonna liige võib mistahes hetkel kas hüüda: HEUREKA! või eitada kogukonna poolt väidetavalt leitud tõde kõikehaaravalt sisuka sõnaga: JAMA!

toomas, DiaTheo, 2005-07-28 22:45:44

Esteks
Ma arvasin Sinu inklusiive Tõeotsijate hulka

Tõõseks
Jah. Seda kaa. Aga milles kõigest hoolimata toimub Absoluutsele Tõele pidev lähenemine.

DiaTheo, 2005-07-28 22:46:35

Unenägude tahtlikust juhtimisest vms.

Ma ei tea, kuda naesinimestega, aga meesinimestel on täheldatud sellist tüüpfaabulat: näed unes, et on kange pissihäda. Püüad lahendust leida, juba nagu leiadki, aga ikka miski astub vahele. Ja nii kuus korda järjest. Seitsmendal korral ... ühtäkki ei astugi kedagi vahele, issand, mis õnnis tunne!

Ootndt, mismandt tahtsingi öelda, ahjaa ... mõistlik on teadvusel kuuenda korra aegu vahele astuda, seitsmenda aegu võib hiljaks jääda:-))

Ja enamasti meestel see õnnestubki ... kusagilt ajusopist hüüab kaitsemehhanism - vend, see on uni, kui nii edasi läheb, lähed homme pesumajja ...

DiaTheo, 2005-07-28 22:51:46

Jah. Seda kaa. Aga milles kõigest hoolimata toimub Absoluutsele Tõele pidev lähenemine.

Jah. Seda kaa. Aga kõigest lähenemisest hoolimata ei jõuta kaugemale tõdemusest, kui et ... 2+3 ei ole ... mistahes. Lihtsalt ei ole ja kõik!

toomas, DiaTheo, 2005-07-28 22:56:57

Eks Absoluutne Tõde ilmneb erineva üldistustasemega asjades. Uut elementaarosakeste teooriat me siin ei kehtesta, aga näiteks Pirita Loo eetilise külje olen ma siinsete kaaslaste kaasabil saanud lahti harutada küll. Ka see on Absoluutsele Tõele lähenemine.

DiaTheo, 2005-07-28 23:10:23

Ka see on Absoluutsele Tõele lähenemine.

... või kaugenemine!

Ja, NB!, HEUREKA! ning JAMA! kohal lähenemise-kaugenemise pidevus katkeb! Puhta hõppeliste protsessidega mõlemil juhul tegemist! Kusjuures on minul alati õigus JAMA´ga sinu HEUREKA´le veto kuulutada. Kaos missugune, mhhh?

Konsultant, 2005-07-28 23:18:50

Olen isegi unenäopäevikut pidanud. Huvitav oli see, et neid üles kirjutama hakates jäävad need paremini meelde ja tasapisi tuleb võime unenägu suunata, olla teadlikumalt sündmustes sees. Väga vinge!

Eks katsetanud meie siis veel mitte nii skeptik muidki vaimlisi värke, kuid peale pettumisi maabus võitleva skeptikluse rüppe.

Oli nii vä?

v.l., 2005-07-28 23:25:39

Skeptiku kohalt - lihtsam on tema eituste peale öelda, et skeptikut pole olemas ... ja edasi minna.
Mis energeetilisse ravisse puutub, siis iga rakk ja organ kiirgab teatuid sagedusi ning täpsemalt on selle energeetilise ravi mõte vist sageduste korrektsioonis. Meetod on üsna tõhus ja üsna tihti annab see tulemusi, kus tavameditsiin jääb jänni. Ka on meetod sageli märksa tõhusam haiguste põhjuste väljatoomises võrreldes tavameditsiini meetoditega.
Mis vähi-haigusse puutub, siis teadus on jälile saanud kuidas rakud vohama hakkavad, aga puudub seni vastus - miks -mis selle protsessi käivitab? Kust tuleb rakule see käsk nii toimima hakata? Meditsiinil see vastus puudub, aga teisel tasandil inimese käsitluses on see vastus ilmselt olemas.

DiaTheo, 2005-07-28 23:34:29

Nii palju Absoluutset Tõde v.l.-lt:-))

Skeptikuga asi lihtne, tema kuulutame olematuks.

Ja siis jahume ... no energiast, energiavoogudest näituseks, nii mis süda lustib.

iga rakk ja organ kiirgab teatuid sagedusi ning täpsemalt on selle energeetilise ravi mõte vist sageduste korrektsioonis

Votsiis, skeptik! On, mida sul õppida, mitte oma jama ajada!

... “sageduste korrektsioonis” ... :-))))))

Meetod on üsna tõhus ja üsna tihti annab see tulemusi, kus tavameditsiin jääb jänni.

See on sedavõrd Absoluutne Tõde, et ei vaja mingit põhjendamist, statistikaga kinnistamist.

Ooh, v.l., naljatilk oled:-)

Sulnis Siirus, 2005-07-28 23:35:17

tere

Konsultant, 2005-07-28 23:36:54

Skeptiku kohalt - lihtsam on tema eituste peale öelda, et skeptikut pole olemas ... ja edasi minna.

Tüüpilise udupea suhtumine...
ebameeldiva fakti olematuks kuulutamine ei tee seda olematuks, veel vähem aitab kusagile edasi minna.

DiaTheo, 2005-07-28 23:39:07

Vaata, Toomas!

V.l. kommentaarist leiad oma Absoluutsele Tõele pideva lähenemise protsessile mõlemad katkevused üles, nii HEUREKA! kui JAMA!

Miskit on mäda su teoorias:-)) Pidevus ei tööta!

tsukts, DiaTheo, 2005-07-28 23:39:35

Miks sa must ette jõudsid? Ka mina tahtsin skeptikut olematuks kuulutada ja edasi... seekord jaurama minna :o))

Например, известно, что при всасывании Na+ из кишечника увеличивается выведение этого иона почками. Возникает вопрос: как информация передается от печени к почкам? Предварительный анализ приводит к следующим возможностям (я не претендую на полноту):
Реакция рефлекторна: информация воспринимается натриевыми рецепторами в кишечнике или печени, передается в головной мозг, а оттуда нервным или гормональным путем почке передается приказ: ‘вывести избыток иона!’
Кишечник выделяет неизвестный гормон, увеличивающий выведение Na+;
Один из известных гормонов кишечника способен увеличивать выведение натрия.
Далее, первое из этих предположений в свою очередь порождает вопрос о пути передачи сигнала от мозга к почке. Соответственно, здесь возможно несколько предположений:
Сигнал передают почечные нервы (снижая свою активность), а их активность прямо меняет выведение всасывание натрия в почечных канальцах;
Сигнал передает система ‘Почечные нервы - ренин - ангиотензин - альдостерон’ (так же снижая свою активность);
Сигнал передает некий неизвестный нейрогормон;
Некий известный нейрогормон способен, может быть, в комбинации с другим гормоном, увеличивать выведение натрия.

Kõik on jama Na+ tekitab tundmatu rakuenergia, mida teavad viienda tasandi müstikud, kes seletavad mulle nüüd ilusasti ära, et misasi see Na+ üldse soke on.

***