Sõna- ja tsensuurivabadusest

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 603 kommentaari.

dt, 2006-01-18 09:41:44

Nagu He puhul ikke, mitte ei saa aru, kas ta narrib sind või on tal tõsi taga.

Peenelt paneb, ühesõnaga:-)

Paraku pole tülitsemine nikovajadus. Et kui on vajadus, sisened spets nikotuppa ja rahuldad seal oma vajaduse.

Tülitsemine on ikka esimese ja teise astme alkovajadus, mis eeldab ilmtingimata sumina olemasolu rahulduja ümber, ja mitte ainult sumina, vaid ka imetleva publiku olemasolu. Ja mitte lihtsalt publiku vajadus, kaastülitsejatest ei piisa, tülitseja vajab intelligentset publikut, tõestamaks, kuidas tema ise kah intelligentsi hulka kuulub, halvemal juhul on intelligentset publikut, teemas arutlevat siis, vaja omaenda intelligentsiüleseks kuulutamiseks-pidamiseks.

Niiet, pessimistlik olen selle kaklusklubi kui foorumihaldajate probleemidest vabastaja suhtes.

Tõsi, He näeb seda kõike ka ise ette ja läbi /vt. 07:02/, aaaga ... ega vist ka see skeem ei hakkaks tööle - olmekonflikti, juhukonflikti lahendamiseks sobiv, professionaalide tarbele siiski absull mittevastav:-))

Ja veelkord aaaaaga ...

... kui, aaaaga, keegi peaks uut kvoorumit kokkulappima hakkama, siis tasuks Heeliumiga sõprust ihuda küll:-)))

Lilleke, N, 2006-01-18 09:43:37

Sinu punkt nr2 järgides ma eile omale kopsaka peavalu saingi!
Ära juhi siin inimesi valele teele.

dt, N, 2006-01-18 09:46:31

Rong gess, ma arvan. Kohe mitte ei usu, et sul õigus on:-))

N, 2006-01-18 09:50:00

Éelium,
lisa oma lehele ka mujaltlejttud näjttäjd. nejjd oleks eriti uvitav lugeda, see kajastab mejje rahhva tegelikku palet. mitte sellist nagu me tänavatel, teattrites ja pingv"iinide vasstuvxtul oleme. tehislik riiukisskumine ej taha alati ässti välljatúlla, pole innge sees. vajd suurumatest suurim (kuj totter ebaloogiline vxrrdlusaste!) inimülene saakks sellega akkama et ennd ise ülesärritab ja räusskama°akkab.
ja pane ka senised kustutatud tagasi. kaébab kohhtússe, saame iljem ka lehest lugeda milline värrd kéegi onn.
mujdugi vxjb vahel se ka ääkks reklàamiksólla. Loottsmani Värrnär sxjjmas ej mäläta enam keda, siis tahi kommunisti nime koolilepánna, nüüd on ta aga esitatud máavanemaks! assja vabandab mujdugi see et tegemist on kesskerakonndlasega.

N, 094631, 2006-01-18 09:51:00

olen vist ajnus kess lubab sull oma arrvamusejúurdej'ääda.

N, 095000, 2006-01-18 09:53:00

suurumatest suurim > suurimatest suurim
se on totter sellepärast et esimesest esimesem ej saa ólla.

N, 2006-01-18 09:54:06

aga nüüd singip'äälä lejvaráasutéenima.

Heelium, N, 2006-01-18 10:01:13

Ma tegelikult ei ole päris veendunud, vb. ta tõmbas enda segadustega otsad kokku. Ma arvan, et kui mul oleks 5-6 linki, mis sisaldavad tema kommentaare sobivatel teemadel, oleks kõik OK ja võiks ta tagasi panna vabalt. Need võib saata mulle keegi, kui tal leidub — http://www.arutlused.net/frum/mail.php?site=fightclub&bn=&userid=Heelium&redirect=profile näiteks :) Muidu on see suvaline postitus tõesti suht tühi. Võib ka ise üles panna (isikute lingid võiksid olla taga rääkimiste all isiku nimega tülis).

Aga loomulikult, palju võiks olla linke netitülidele. Samuti võib huvitavamaid juhtumeid arutada ja tülitsevate osapoolte (kes tihti mõlemad üsna huupi lahmivad) psüühikat arutada :)

Heelium, Ehee, 2006-01-18 10:06:45

Me oleme artikli teema juures tagasi kusjuures :)

Heelium, N, 2006-01-18 10:17:19

St. ma mõtlen uusi juhtusid, kui ta midagi sellist on algatanud.

Mulle tundub, et ma valin mõnda aega enda võimalike suundade hulgast neid, mis kahjustavad kuidagi põhjuseid, mille tõttu via olemast lakkab :) Seda seetõttu, et mulle tunduvad need nt. täiesti reaalsed põhjused, mille tõttu miski peaks eksistentsi lõpetama. Samas ei taha ma selle juures siiski ülekohtuseks muutuda ja mingeid vanu surnud tülisid välja kaevata :)

Heelium, DiaTheo, 2006-01-18 10:23:33

Riiuklubil on üks tugev psühholoogiline alus.

Kui kirjutada riiuklubisse tekst, mis esitab mingi asja mõne foorumipostitaja kohta ja esitab selle lõpliku seisukohana, siis vähe inimesi suudavad vastu panna soovile sellele vastu vaielda.

dt, 2006-01-18 10:52:47

Nuuh, elame-näeme, He!

Soovin sulle ja su saidile veriseimaid lahinguid, mida netiavarus iial näinud on:-)

Et mitte tühisõnaliseks jääda, tegin seal igastahes algust:-))

s, 2006-01-18 11:16:17

Selline sait ei tööta eriti kaua.
Mõnede inimeste enesehinnang on nii madal, et neil on vaja hea enesetunde hoidmiseks endale pidevalt vaja kinnitada, et nad on KEEGI, kuid nad ei oska muul moel seda kinnitust saada kui end teistega võrreldes. Ja ilmtingimata tuleb seda teha võtmes: sina oled kõnts. Sest ainult kõntsa taustal on võimalik end millegi suurema ja paremana tunda. Kompensatoorne käitumine, muus midagi.
Kuid selleks, et tekitada endas see eluspüsimiseks vajalik üleolekutunne, on vaja inimesi, keda on võimalik kõntsana kohelda, st. inimesi, kes on siirad ja tundlikud, solvuvad ja saavad haiget.
Kui teha riiuklubi, siis need tundlikud natuurid hoiavad sealt eemale. Kuid kui kaua pakub pinget sellisele üleolekutunnet vajavale inimesele kakelda nendega, keda ei ole võimalik alandada? Ta ei saa ju oma enesehinnangu tõusu sedasi kätte ja läheb parematele jahimaadele. Sinna, kust seda kerge vaevaga saab.
See on nagu narkomaania: mõnitamise ja ilkumise läbi laks kätte, enesehinnang kerkib ja jälle on mõnda aega hea olla ja end toreda inimesena näidata.
Inimesed, ärge laske ennast alandada sellisel moel. Ülevalt alla saab vaadata ainult sellele, kes ise alt üles vaatab.
Jõudu ja vastupidavust!

Heelium, dt, 2006-01-18 11:20:55

See oli korraks üldse maas nüüd :)

Ma vastasin seal sulle ka. Nüüd teen mina igaljuhul sellise lükke, et kui kesiganes Vias näiteks padre kombel mind sõimama hakkab — ma kopeerin vastava kommentaari sinna ja vastan sellele seal. Teemakohased, sisukad või huvitavad asjad vastan siin. Ja rohkem ma tõenäoliselt siin fc foorumit üldse ei maini — lihtsalt vastan otse sinna.

taks, 2006-01-18 11:31:21

Mõte nuka taga kaklemas käia on ainult osaline lahendus. Kõigile see ei sobi, võiks öelda et enamusele riiukukkedest. Just .
Kaleja üks põhilisi motivatsioone on näidata kõigile kui kõva mees ta on ja kui viletsad vennad kõik teised on.
Seal nuka taga jääb riiukuke egonäitamise vajadus ju rahuldamattta.
He peaks mõtlema selle peale, et kuidas kogu see kaklus satuks oleks ühelt poolt nähtav kõigile ehk toimuks suure auditoorium silma all ja samas oleks ta akadeemiliste vestlejate silma alt ära...
Siis töötaks värk täiega.
Ja muidugi nagu ma ommikul oma sõberil Ilgel Penil lasin kirjutada teetuppa, ninnu-nännutamise koht peaks ka alles jääma.
No ei taha üsna paljud kakelda, aga tervitada vanu tuttavaid, nende häält kuulda, sõberi õlga tunnetada, või naabrimehe kena kaasat üle plangu kiigata tahaks ikka.
:-)))

Heelium, taks, 2006-01-18 12:00:32

He peaks mõtlema selle peale, et kuidas kogu see kaklus satuks oleks ühelt poolt nähtav kõigile ehk toimuks suure auditoorium silma all ja samas oleks ta akadeemiliste vestlejate silma alt ära...

Vaja on fc'sse mitmesuguseid inimesi, kes on otseselt huvitatud sellest, et selgitada ühel või teisel juhul välja, kellel on õigus, ja tõestada see. Nagu aukohus vms. :)

Heelium, taks, 2006-01-18 12:01:14

et siis ...mõnda inimest selline asi huvitab. mind ka mõnikord, kui on huvitav juhtum :) tglt inimestele meeldib õigust mõista :)

Heelium, taks, 2006-01-18 12:03:12

Kui Maila jätkata plaaniks, siis ma ehk tagasihoidlikult prooviks panna viasse ka artiklit, mis räägiks fc'st ja põhjendaks ja selgitaks — kuna Via on siiski rohkem ajakiri ja hoolikamalt eelmodereeritud, kui ükski sealsetest foorumitest ...ja peale artiklit muutuks ehk ka normaalseks selle kasutamine. Aga praegu ma ainult mõtlen sellest võimalusest :)

hääleke, 2006-01-18 12:09:43

See on küll väga triviaalne ja labane lugu. Kas teil midagi paremat enam üles panna ei ole?

Mooz, 2006-01-18 12:10:44

Murphy 5:14
It won’t work.

***