Sõna- ja tsensuurivabadusest

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 603 kommentaari.

Lilleke, 2006-01-17 17:38:09

On ka selliseid poosetajaid nagu lacplesis, 2006-01-17 11:56:41.
Minu tähelepanekud ütlevad, et taolised poosetajad on esimesed, kes kiljuma pistavad kui neile kogemata varbale astud ja taolist enesesisendust ‘'Elu on karm'’ loetakse ensele rohkem eneseabi korras.
Aga jah me/ma luban/lubame, et me keegi midagi aru ei saa ja tegelt see on hästi kaval nipp, mis pole üldsegi läbinähtav.

dt, kaak, 2006-01-17 17:42:32

Teha ettepanek miski üle ja ümber arutlemiseks, jättes samas lugemata selsamal ettepaneku teemal kirjutatud 300 ja rohkem kommentaari, pole konstruktiivsus. Pigem nõukogudelik kapitalistide õpetamine, kuidas nad oma majandust veel paremaks kujundada saavad, kui kaagi väärt nõu kuulda võtavad /et su lemmikteemasse jääda, sellest see “nõukogulikul” baseerumine/.

Sa olid kommunist ja selleks jääd elulõpuni.

Üpris täpne formuleering. Kaak arvab ikka veel, et ta kalhoosi maisirististutamise plaani arutaval ühiskoosolekul. Ei ole, kaak. Sa viibid OÜ Domus poolt hallataval foorumilehel - see ei ole seega meie ühisõu, milleks sa ta natsionaliseerimisambitsioonidest tiivustatuna kuulutasid, see on meile OÜ Domus poolt kasutada antud õu.

Ma ei tea, kuidas sul seal CCCP-is asjad käivad, aga meil siin ei lagastata ka teisele peremehele kuuluvas õues, millel viibimiseks on perenaine lahkelt loa andnud.

kaak, 2006-01-17 17:42:41

Sa oled roninud üle “Berliini müüri”, kuid sa pole osanud seda teha väärikalt, nimetades mahajääjaid seltsimeesteks. Alandaid neid.
Sa olid kommunist ja selleks jääd elulõpuni.

Esiteks ei ole ma kunagi olnud NLKP liige...seda vaatamata vallandamise ähvardustele, mis kaasnesid minu kindlale EI:le peale keeldumist astuda partei liikmeks.

Ah soo...osakonnajuhataja koha pealt ikkagi võeti maha, mis ei olnud minu jaoks eriliselt suur tragöödia...saigi pühenduda tegelikule tööle.
Show missugune...kusjuures mõningad mahavõtjad on praegu suured isamaalased ja “kodumaa” patrioodid.
See selleks...ei viitsi hakata leimama, ehkki oleks huvitav, kui nad mind kohtusse kaebaks.
Las need inimraiped olla...ei huvita.

Kommunist olen ilmselt mingil määral hinges, kuivõrd selle tähendus erineb suurelt sellest...mida tänapäeva Eestis ...ja ka maailmas selle all mõistetakse.

Ka “seltsimeeste” tähendus ei ole mul väärastunud selliseks...kellena neid tänapäeva Eestis peetakse.

Lihtsalt lingvistiline erinevus.

Mitmed minu kooli ja ülikoolikaaslased on siiamaani “seltsimehed”.

kaagile, 2006-01-17 17:49:49

Aus kommunistlik noor!
Ütle, ega sina siia pornolinke riputamas ei käi?
Sinu erinevus Lillekesest on see, et tema ei heida meile iialgi ette, et me ikka veel kodukootud seltsimehed oleme.

Lilleke, 2006-01-17 17:50:38

Kõik on suhteline.
Kui mina näiteks ütlen Mailale, et sa oled loll ja mine persse, siis on Mailal mitu võimalust sellele reageerida.
Esiteks peab ta mõtlema, et kas ta on loll või mitte.

Tähendab, seda ta nüüd küll mõtlema ei pea:))))
Kui ma istun rahulikult kohvikus ja luristan oma kohvet ja keegi sooda ilmub kohvikusse, kes kõigi kohvesid suhkru, soola ja ktsupiga parajaks timmima kukub siis ma ei pea mõtlema, kas mu kohvi ei olnud piisavalt magus vaid pöörduma võimude poole, kes tolle hullu ära koristaks.
Tähendab sa võid arvata, mida sa iganes soovid(kogunisti olla veendunud, et ma peaksin kohvi asemel piima jooma) aga sul pole mingit õigust tulla kellegi rahu rikkuma oma arvamusega(kohvikruuse ketsupiga täitma).
Minu meelest ükski vabadus pole tingimusteta või seda ei nimetata enam vabaduseks vaid kaoseks. Vabadus eeldab teatud tingimusi/reegleid s.t sa ei tohi oma vabaduse'hulluses, kellegi tervist kahjustada või kellegi teise vabadust rikkuda.

DiaTheo, 2006-01-17 17:56:38

Väga ilusa kommentaari kirjutasid, N /15:25/. Indiid ilusa!

Hakka või sellele toetusallkirju koguma, et Mailale selliselt tänu ja poolehoidu avaldada.

Sellele küsimusele aga

Kas on siis Mailal üksi nüüd moraalset õigust, kõik see ühe näpuvajutusega nulliks viia???

on minu vastus - JAHH, ON KÜLL!

Ja ma küsiksin vastu:

Kas meil on moraalset õigust teha talle selle foorumi sulgemine maksimaalselt raskeks?

tsukts, 2006-01-17 18:03:21

Tume, 2006-01-17 17:58:54

Elfikeldris on täiesti avalik võlv ‘Rumalad küsimused - asjalikud vastused’. Mine loe, kuidas see üle pea olija on tagasi oma pesas kassi silitamas ja uhke selle üle, et külas käies sai pererahva koer läbi pekstud.

DiaTheo, 2006-01-17 18:05:50

Talume ikka. Mina kindlasti. Jah, ma tunnistan, et temas oli seda sära ja erksust, mis oleks õigel ärakasutamisel võinud meie vestlusringi 17,8³× elavustada.

kaak, 2006-01-17 18:08:39

Teha ettepanek miski üle ja ümber arutlemiseks, jättes samas lugemata selsamal ettepaneku teemal kirjutatud 300 ja rohkem kommentaari, pole konstruktiivsus.

Või nii?
Võib olla tõesti...aga kust kohast neid lugeda saaks?

Üpris täpne formuleering. Kaak arvab ikka veel, et ta kalhoosi maisirististutamise plaani arutaval ühiskoosolekul. Ei ole, kaak. Sa viibid OÜ Domus poolt hallataval foorumilehel - see ei ole seega meie ühisõu, milleks sa ta natsionaliseerimisambitsioonidest tiivustatuna kuulutasid, see on meile OÜ Domus poolt kasutada antud õu.

Ei saa aru...loodan, et sa vähemalt ise aru saad.

Ma ei tea, kuidas sul seal CCCP-is asjad käivad, aga meil siin ei lagastata ka teisele peremehele kuuluvas õues, millel viibimiseks on perenaine lahkelt loa andnud.

Asjad käivad päris hästi siin CCCP:s.
See on ju tore, et ka teil seal Eestis kõik on nii korralikud peremehe õues...ei lagasta ja on muidu nii ontlikud.

Rõõmustan koos rotimürgiga.

N, 2006-01-17 19:03:50

vahelduseks:
http://www.gismeteo.ru/map.htm?TEMP36.GIF

vatid vällja!

v.l., 2006-01-17 20:21:02

Kodumaiselt:
http://theyr.net/cg/cny/I202646/F=js*u*050828*13*BA*ee_Tallinn

tsukts, 2006-01-17 20:37:07

http://www.ben4.com/html/3/200510/21/87.html

Lendasid ära kotkad... kuigi siit alt ei paistnud, olid need kotkad või kajakad... nii kõrgel lendasid

Ja mis vahet, kas El condor pasa või El gaviotas pasa...

Kala jälg vees
sisaliku jälg kivil
pasa huella en Via...

toomas, 2006-01-17 20:47:29

Ühinen DiaTheo sõnadega N kommentaari kohta.

Lisan allkirja.

Heelium, 2006-01-17 21:41:23

Éelium, kuj veel 48 aasstat vasstupead, oled jxud minu tasemele. jätin 8'selt sujtsetamise maha nagu nakksti ja pole síiani kiusatust tunnd.

Peale esimest suitsu jätab maha nii, et ei märkagi :) Ma arvan, et võrrelda tasub ettevaatlikult — aeg, geenid, keskkond; kõik mõjutab.

ej saa vxrrelda toorest ja sxnajxúdu. vxjjn kogemustest 'öölda et mxni kärbatand musstlasemu.tt teeb súlle pussis vxj trammis sxnadega 10:0.

Mu vana-vana-vanaisa (või tema isa, mul on kerge segadus nende asjadega) abiellus mustlasega & kolis poolast venemaale, kuna poolas oleks see abielu ebaseaduslik olnud ...nii et hoia alt :D

Olev Vallimaa, kork15@hot.ee, 2006-01-17 21:58:11

N, Maila, 2006-01-17 11:34:28

no ega joosu ei ole ju via likvideerimise põhjus

Ei usu seda minagi. On nimelt üks põhjus, miks väikeportaalide omanikud peaksid ettevaatlikud olema- täna läks üks teada/tuntud eelnõu EV Riigikogu suurele ringile nimelt.

Olev

Maila, 2006-01-17 22:39:42

Kas on siis Mailal üksi nüüd moraalset õigust, kõik see ühe näpuvajutusega nulliks viia???

Ei ole siin mingit nulliks viimist. Kõik, mis on olnud, on olnud, elamusi, mälestusi ja sõprussuhteid ei saa keegi ära võtta. Leht koos artiklite ja kommentaaridega jääb alles ka. Lihtsalt edasisteks vestlusteks tuleb uus koht otsida, siin läheb kommenteerimisvõimalus kinni.

Heelium, Olev, 2006-01-17 23:01:45

Ei usu seda minagi. On nimelt üks põhjus, miks väikeportaalide omanikud peaksid ettevaatlikud olema- täna läks üks teada/tuntud eelnõu EV Riigikogu suurele ringile nimelt.

See on juba tsensuuri teema :) Proovitakse infovahetust monopoliseerida ja kontrolli alla saada. Arvan, et paanilised katsed info liikumist kontrollida näitavad, et sõnavabadusega on halvad lood — tegelikult.

Isiklikult ei pööra ma sellele seadusele lihtsalt tähelepanu — see on riigi ülesanne korralikku salaluuret omada, mitte ei pea mina seda nende eest tegema, kui mul mõni sait on.

Kylli, delfikylli@hot.ee, 2006-01-17 23:30:41

Tere!

Kuigi olen siia harva sattunud (regulaarsest yletöötamisest tuleneva kroonilise aja-, energia- ja vaba ajuressursi puudumise tõttu), pean ytlema, et VIA sulgemine on minu jaoks kurb uudis.

Lootsin määramata tulevikus (kui peaks taastuma isikliku elu elamise võimalused) siin aktiivsemalt kaasas olla. Ausalt lootsin, ma pole teid teps mitte unustanud.

Olles VIA’s harva lugemas ja mõned korrad ka kommenteerimas käinud, sain aru, et yleväsinud ega mõtlemisvõimetus olekus pole siin mõtet viibida - selleks on siin väikeses pesas koos liiga palju mõtestatult rääkivaid olendeid.

Pean tunnistama, et tegelikult olen isegi yks siinseid nö ‘lepingurikkujaid’ (sain sellest alles täna teada, sorry), st olemata 100% nõus kõigi siin kehtestatud reeglitega, pole ma ometi VIA ust enese selja taga kinni virutanud, nagu kohalik reglement vist ette näeb.

Anyway...

Tänud kõigile hea tahtega VIA'katele
ja eriti Mailale, kes lisaks fannimisele on pidanud meeldiva keskkonna loomiseks ja käigus hoidmiseks siiski palju vaeva nägema.

Parimate soovidega kõigile!

Heelium, 2006-01-17 23:53:35

Kõikidele asjast huvitatutele:
http://www.arutlused.net/frum/

Üldiste tülide alt leiab selle koha reeglid. Padre, Joosu, Harri Kingo ja teised on oodatud :D

m.h., Heelium 23.53, 2006-01-18 00:01:55

Oi, Heelium on hea!
:)))

***