Religiooni funktsioonest ühiskonnas

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1385 kommentaari.

kodusõber, dt, 2006-01-13 23:33:57

ma ei saanud väga hästi aru, millest viimati rääkisid või mis oli siin palju varem juba juhtunud. pole kõiki vanu teemasid jõudnud lugeda, väga palju kommentaare on ja saan aru, et ka kustutamisi.

kodusõber, dt, 2006-01-13 23:37:24

kas mõte oli selles, et kui padre või joosu ytlesid minge p... siis solvatuna tundsid paljud ja vastutasuks võeti relvana kasutusele inimese isikliku elu momendid? padret reaalis ei teata, mõistan, joosu sõbrad aga kasutasid oma relvad tõesti tema suunas, et lüüa eriti valusalt.

dt, kodusõber, 2006-01-13 23:40:24

Ohh, ei viitsi mina ka sel teemal pikalt jahuda.

Siinne rahvas polnud lausrõveda ropendamisega harjunud, ja kui siis Joosu selle siia sisse viis, päevade kaupa tüütuseni seda viljeles, siis ei oleks tal pidanud raske olema välja mõelda, mis see endaga kaasa toob - kui ta pealegi teadis, kuivõrd kergesti ta ise haavatav on.

Ei saa osav vehkleja rünnatavalt nõuda, et ta end temale käepäratu epeega vastu hakkaks - kaitsja valib ise kaitsevahendi.

dt, kodusõber, 2006-01-13 23:41:30

Nonäedsa, polekski vaja olnud minu viimast kommentaari.

kodusõber, dt, 2006-01-13 23:42:30

arvan, et oleks pidanud kasutama samu vahendeid. ma ei ole alatute ja allapoole vööd võtete poolt, seda enam, kui inimen lihtsalt avaldas oma seisukohti yhes või teises kysimuses kuigi tegi seda konkreetselt ja kohati ka agressiivselt.
lugedes aga foorumit ei olnud ta ainus selle stiili esindaja, kuid kahtlemata ytles ta otse ja ilma keerutamata. see ei meeldinud ja julgev ette öelda, et selle eest ta ka siin nõiajahil ära põletatakse. padret tõe näoliselt mitte, sest ta on mees ja tema kallale minna ei julgeta nii palju.

dt, 2006-01-13 23:46:14

Kohaliku võitlustava raames tabasid juba päris esimesed hoobid ikka lausa anatoomilise täpsusega kubemesse, mis “allapoolevööst” sa siin siis enam soiud.

kodusõber, dt, 2006-01-13 23:49:18

kõrvaltlugejana siiski arvan, et tylide põhjus on selles, et siin oleva portaali on administraator kuulutanud usu müümise portaaliks, kuid joosu ja padre ei olnud nõus kõike siin müüdavat kaupa ostma ja heaks kiitma. selle eest makstakse neile kätte nyyd kõikide vahenditega. joosu puhul kasutavad ta sõbrad siin selleks neile teada olevat infot ta eraelust, sest see on ala, kus nad ise samuti kõige enam haavuvad.

dt, 2006-01-13 23:51:01

Formuleerin viimase jutu ümber - mõeldud oli ikka nii:

Kohaliku võitlustava raamistikku eirates, tabasid juba päris esimesed hoobid ikka lausa anatoomilise täpsusega kubemesse, mis “allapoolevööst” sa siin siis edaspidigi enam soiud.

kodusõber, dt, 2006-01-13 23:51:18

ma apole sinuga nõus. olen siin mitu korda lugenud eelmist teemat ja rjr teemat. nii padre kui joosu olid alati teemas kuni selleni, kui neid isikliku teemaga ei rynnatud.

kodusõber, dt, 2006-01-13 23:55:02

ütlemine mine p... ei ole nii palju allapoole vööd, kui ytlemine, et tean sinust kõike, oled oma elus elanud valesti ja oma õnnetuses ise syydi või rääkine teise tööst või eraelu seikadest siis, kui muid vahendeid ei ole võtta. me saame eelnevast mõistest erinevalt aru.

kodusõber, dt, 2006-01-13 23:57:33

eraelu seigad võttis yles nii elfitaat kui toomas. teised said siis aru, kuidas saab siin yksiku olijana esinenud joosut vastu rynnata ja haukusid hiljem kaasa kasutades samu vahendeid. mine ja loe yle nagu tegin mina.

dt, kodusõber, 2006-01-14 00:00:08

siin oleva portaali on administraator kuulutanud usu müümise portaaliks, kuid joosu ja padre ei olnud nõus kõike siin müüdavat kaupa ostma ja heaks kiitma..

Ja kõik teised on? Eriti DiaTheo?

Pole siinne administraator mingi usupatroon ega usumüüja. Tolerants, suhtlusnormidest mitteväljuv tolerants usuküsimustes on ehk tema eesmärk olnud, mitte rohkem.

Teatud detsentsuspiirid said aga lihtsalt Joosu initsiatiivil kaugelt ületatud, sellest vast ikka rohkem see probleemistik pärit + närviline õhustik, mis juba siin enne seda valitses.

Padre, 2006-01-14 00:01:44

et selle eest ta ka siin nõiajahil ära põletatakse. padret tõe näoliselt mitte, sest ta on mees ja tema kallale minna ei julgeta nii palju.

Padre on üldiselt liiga tugev selleks, et hädiste silmakirjatsejate susimine teda haavata suudaks. Proovitud on ju nii ja naa.

Aga seda ma ütlen, et mul oli AU Joosule toeks olla, kui kivialuste armee teda ründama asus.

Vähe on neid, kes omavad selget pilku, julgust ja vaimukust, et asju õigete nimedega nimetada.
Joosu on üks nendest vähestest.

Respect, Joosu!

Biomass võib lärmi teha, kuid neil pole reaalset jõudu. Tegelikult pole neil midagi.

Eraldi DiaTheole: sina könn oled ehe munajoodik.
Jutu lõpp.

kodusõber, 2006-01-14 00:03:35

nyyd lahkun, homme tööpäev ja ei saa siin sõna võtta.
joosul soovitan siia mitte tulla, siin loobitakse sind kividega surnuks, sest endast erinevaid inimesi ei kannatata, karja loomus on tõepoolest suur jõud.
tean, sul on palju häid sõpru, kes sind väga hindavad ja sind ei reeda, keda oled aidanud sina ja kes aitavad sind. arvan, et nad ei käitu kunagi sinuga alatult ykskõik milline sa oled isegi siis, kui oled ajutises meeleheites. toetu nendele. internett ei ole lahendus.

dt, kodusõber, 2006-01-14 00:04:52

Sa alustasid õigest otsast - tikusüütaja otsimisest. Nüüd oled aga mõõtma hakanud, kumb pool vööst allapoole virutas. See on mõõtmatu, esimesena haiget saanu ei vali enam päris võrdseid vahendeid.

Ma loodan, et sa mõistad mind - ma ei õigusta reaalia ja virtuaalia alatut miksimist, ma ainult seletan olukorda ... ja ei imesta selle üle, et tulemus just selline on, nagu ta on.

Ti, 2006-01-14 00:05:11

*
Kohaliku võitlustava raamistikku eirates, tabasid juba päris esimesed hoobid ikka lausa anatoomilise täpsusega kubemesse, mis “allapoolevööst” sa siin siis edaspidigi enam soiud._

Jaa.

Ma tõotasin küll endale, et enam ma seda teemat üles ei võta.

A ikka rebeneb miski.
Miski isiklik solvumus ilmselt.

Tuli äkki meelde lapsepõlv ja kooli liuväli, kuhu ühed poisid ükskord tulid pika murtud vemblaga.
Nii nad sõitsid ja vemmeldasid valimatult kõiki, kes kiires sõidus ette jäid.
Kogetud ‘munamaitse’, mis reisi-kõhtu tabas on siiamaani meeles.

See ‘valimatu vemmeldamine’ ongi minu jaoks tülgastav.

dt, 2006-01-14 00:08:45

Püüad endast paremat muljet jätta (järsku kaaaa munajoodik, ähh?) - ja unustad seejuures ära, et sa “toetasid” Joosut juba siis, kui teiste peal katõkesi jalgadega trampisite.

kodusõber, 2006-01-14 00:10:45

ma arvan, et siin valitseva alatuid võtteid õigustava karja mentaliteediga, et müüa oma usku või ideoloogiat, ei ole sellel portaalil tõesti mõtet. padre on samuti yks väheseid julgeid ja ausameelse olekuga inimesi siin. kuid lugedes sain aru, et teda on siin pekstud juba väga ammusest ajast. head vastupidamist!
teistel on eelkõige enda ees aus olemisega palju tööd.

Padre, 2006-01-14 00:11:23

Just nimelt, pudilõug.

Toetasin teda siis ja toetan nüüd.
Sest ta on toetust väärt.

Kui sinu tohletanud peakene muud ei võta kui teiste peal trampimist, on’s põhjust pikemat diskussiooni arendada?

Mine ja, klassikuid tsiteerides, peksa pihku.

dt, 2006-01-14 00:20:18

:-))))

***