Postpoliitika

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1128 kommentaari.

jpk, sünkronisaator, 2005-09-24 21:16:47

Päris kena tuulelipplust propageerid sa siin, et siis kui vaja võib oponenti kolkida A-ga ja kui vaja, kõlbab kolkimiseks ka mitte-A.
Ja kui vaja kõlbab ka oma irivi hundilõuad katta lambakoonuga :o)))

Sul on õigus, selline amööblikkus ei meeldi mulle tõepoolest, seda enam, et sinu arvates peaks see olema lubatud vaid sinu juhtumil...
Aga ehk peaks tõesti sinusse suhtuma leebemalt... üleolevamalt ja mitte pöörama su sisinatele mingit tähelepanu? Mh?

jpk, sünkronisaator, 2005-09-24 21:23:05

Vaada, ole oma väljendustes täpsem. Kui sulle ei paku mõni asi huvi, siis ütlegi, et tegemist on vaid sinuga...

Muide, kas sa oskaksid mulle selgitada seda fenomeni, et kui siin aktiviseerub seekord siis(pana suva uus tegijanimi), aktiviseerub ka voblasabas uue tegijanime all esinev ‘tsuktsisõber’ ja ma olen märgand, et see ei toimu mitte esimest korda.
Tõenäosus, et need on kaks erinevat isikut on sama suur kui prügimäest Boeingu iseeneslik tekkimine :o)))

sünkronisaator, 2005-09-24 21:35:22

Minule ei tundu see DT argumentatsiooni viis, mille ta on valinud, kuigi veenev. Pole just teab mis uus avastus asuda oma oponendi positsioonile ja siis oma oponent tema enese positsioonilt ummikusse ajada, et paremat arusaama pakkuda - seda tegi juba Platon.

Hea meetod, pole midagi öelda. Selle meetodi eelduseks on oma oponendi vaadete põhjalik tundmine, kindlasti mitte talle tema vaadete ettekirjutamine. Ja selle meetodi eeldatavaks tulemuseks, mõtestajaks ja õigustajaks on oma parema ja õigema vaate esitamine - nagu tegi Platon, nagu on teinud filosoofid läbi aegade. DT puhul ei saa juttu olla oma oponendi vaadete teadmisest, seda paremat vaadet asendab aga tavaline ilkumine oma oponendi üle.

Teine häda DT-ga on see, et teistes religioonides ei ole sellist pühastatud teksti, nagu seda on olnud Piibel (v.a. islam). On küll pühad kirjad, kuid pühad on nad seepärast, et on aidanud paljusid - oma väärtuslikkuse pärast. Neil pole sellist neile omistatud üleinimliku päritolu, nagu kristlased (inimesed ise) selle Piiblile on omistanud. Seeläbi ei sobi DT kristlastega väitlemise alus, et “Piibel = Tõde, sest on Jumala enese sõna” kuidagi teiste religioonide kriitiliseks vaatlemiseks. Budismi suhtes oleks selline kriitia lähtealus täiesti sobimatu.

sünkronisaator, 2005-09-24 21:37:50

Muide, kas sa oskaksid mulle selgitada seda fenomeni, et kui siin aktiviseerub seekord siis(pana suva uus tegijanimi), aktiviseerub ka voblasabas uue tegijanime all esinev ‘tsuktsisõber’ ja ma olen märgand, et see ei toimu mitte esimest korda.

Ei oska.

sünkronisaator, 2005-09-24 21:40:26

Pean lõpetama. Sulle jpk jääb meie vestluses viimane sõna. Kasuta seda võimalust targasti.

kaak, jpk, 2005-09-24 21:42:45

Ära jumala pärast teda ära lase.
Raputa väheke endale tuhka pähe...ja sõima DDT:d.
No mis see sul maksab.
Mind võid ka sõimata.

Hoia tal sabast kinni ja ära ainult minema lase.

Siin saab veel pulli.

jpk, sünkronisaator, 2005-09-24 21:43:59

See ilkumissüüdistus tuleb tavaliselt siis, kui muid argumente enam vastu öelda pole :o))
Kui on näiteks DT eksinud, siis ei süüdistada teda aga sugugi ilkumises, vaid meenutratakse nädalate kaupa, kuda ta metsa põrutas.
Aga sa jäta DT rahule, nagu sa tahad, et mina jätaksin rahule teatud kodaniku(d) ja räägi ainult tema tekstidest.
Näiteks oma praeguse nime all pole sa seda veel teinud, ikka tegeled ta kondikeste närimisega.
Tõesta näiteks ära, et see piibli primaarsus on kristlaste jaoks jama.

rändur, tsukts, 2005-09-24 21:45:06

Muide, kas sa oskaksid mulle selgitada seda fenomeni, et kui siin aktiviseerub seekord siis(pana suva uus tegijanimi), aktiviseerub ka voblasabas uue tegijanime all esinev ‘tsuktsisõber’ ja ma olen märgand, et see ei toimu mitte esimest korda.

Muide, kas sa oskaksid mulle selgitada seda fenomeni, et kui siin aktiviseerub DiaTheo, aktiviseerub ka siin tegijanime all esinev “tsukts”, “Nazredin rahurikkuja”, jkp, jpk jne, ja ma olen märgand, et see ei toimu mitte esimest korda.

jpk, kaak, 2005-09-24 21:45:53

Hehh, ja sina tahad ise veel mingil määral bioloog olla :o(

Tead ju, et teda sabast haarata ei tohi. Jätab oma saba maha ja paneb plehku :o))

DiaTheo, 2005-09-24 21:46:20

Kui He või uuk või Hele siin otse näkku ütlevad, et loll oled, jää vait, siis ma tunnistan igaljuhul lollolemist. Võimalik, et ainult omaette:-) Võimalik, et mõtlen järgi ja leian, et polnud ma niiii loll ühti:-)

Aga kui siit keegi hetkeks, korraks vaid, täiesti juhuslikult, läbi astub ja ... noh, juunõu, korra nuusates kõik paika paneb ... siis vaatamata sellele, kui sünkroniseeritud või sünkroniseerimata kriitikuga tegemist ka ei oleks, jätab see mind külmaks.

Kordan eile öeldut - anonüümsus tapab õhkkonna.

Seda ma ütlen ka nendele, kes kodurahu huvides ehk märkuse anonüümsena teevad. Seda võib, aga ainult siis, kui “juhuslikke” anonüüme kole palju ringikollamas pole.

Minu mäletamist mööda peolaua katja päris alguses kutsus meid üles, nimevahetustega kasin olema. Laud on siiani kenasti kaetud olnud. Ise olen püüdnud vastutasuks ka seda ainsamat perenaise soovi austada.

rändur, tsukts, 2005-09-24 21:53:59

See ilkumissüüdistus tuleb tavaliselt siis, kui sul muid argumente enam vastu öelda pole :o))
Kui näiteks keegi sulle ei meeldi, siis ei süüdista sa teda aga sugugi ilkumises, vaid meenutad teda isegi aastaid.
Aga sa jäta kõik need, kes sulle ei meeldi rahule, nagu sa tahad, et mina jätaksin rahule sinu ja räägi ainult oma tekstidest.
Näiteks oma praeguse nime all pole sa seda veel teinud, ikka tegeled kellegi kondikeste närimisega.
Tõesta näiteks ära, et see piibli primaarsus on kristlaste jaoks jama.

Luikede Järv, 2005-09-24 21:54:02

Kordeballet on olnud kehv koguaeg aga nüüd ei lase ebaeetikud enam priimabaleriini klakööre ka saali. Masendav.

Vaadake, millised te olete!

Mina, hoolimata lampjalgadest, suudan tõusta vähemalt varvastele ja teha kulisside toeta peaaegu veerand piruetti.

Aga teie??

Kuuenda rea kümnes luik on lavale tulnud botikutes ja vehib ämbriga, ütleb et peab marjule minema. Pannud siis ämbergi käest ära või valinud dekoratsioonidega vähem kontrastne toon. Praegu paistab nagu miinikollasega üle võõbatud samovar oleks merehädas. Katsu sa leida partituurist nooti seda markeerima, helilooja pole ju selgeltnägija.

Esitantsija soolodel tuleb tihti tagant vasakult valgusesse raseerimata jalgadega luik ja hakkab rääkima poolroppe anekdoote. Ta leiab isegi kuulajaid.

Üks noorepoolne ent kindlameelne tantsija kommenteerib pehmel keelel esireas istuvate daamide dekolteid ja mitte ainult.

Teine väljapaistev taustatantsija on tulnud etendusele vales kostüümis, kuid teatab, et tal on siiski õige kostüüm matkakotis kaasas. Samas keeldub katekooriliselt neid vahetamast, isegi kui kõik selja keeraks, sest midagi müstilist selles poleks, ekstaatilisusest rääkimata.

Kaplanivurrudega luik, kes on võimeline tantsima vaat et kõiki osi, on ohtlikult lähenenud orkestriaugule. Ta tahaks olla tšellist, aga kahjuks ei oska mängida.

Tantsija, keda kõverate jalgade pärast sageli ka priimabaleriiniga segi aetakse, hoidub järjekindlalt küljekulisside lähedusse, et oleks hea käija haltuurat tegemas. Nimelt, on kolmesaja kilomeetri raadiuses kõik hauad tema kaevatud, eriti põhjapool.

Vanem tantsija, kellel on olnud sageli ebaõnne kaotada laval kostüüm, kannab maski. Tal on neid ka varuks, juhuks kui lisaks kostüümile peaks ka maskiga midagi juhtuma. Kunagi ei või teada.

Üks rahuarmastav ja hea keskendumisvõimega tantsija, kes proovidel saavutab sageli silmapaistvaid tulemusi, satub etendusel alati raevu. Samas ohtlikuks teda ei peeta, kui siis ainult välismaalastele.

Võiks jätkata ja jätkata, trupp on tõesti suurem, kui olen julgen kahtlustada, aga kas on mõtet. Ega läga tordiks räägi.

Kas, 2005-09-24 21:57:53

videoklippi ei saaks juurde, Luik?

:-)))

rändur, DiaTheo, 2005-09-24 21:58:44

Kordan - anonüümsus tapab õhkkonna.

Minu mäletamist mööda peolaua katja päris alguses kutsus meid üles, nimevahetustega kasin olema. Laud on siiani kenasti kaetud olnud. Ise olen püüdnud vastutasuks anonüümseks jääda.

jpk, 2005-09-24 21:59:50

Ehhee... see Luikede Järv pani oma analüüsiga bambustesse, sest siin põle mitte ballett, vaid oopis ooper. Nää mina laulan nii kõvasti, et mul on isegi kaja tekkind :o)))

Olev Vallimaa, olev15@solo.delfi.ee, 2005-09-24 22:05:33

Muide...tänan Sind sünkronisaator, et netinimest <b>kriitik</i> loobusid, sest tunnen seda inimest.

Kõike head.

Olev

rändur, tsukts, 2005-09-24 22:06:24

Nää mina laulan nii kõvasti, et mul on isegi kaja tekkind

See tuleneb kurttusest ja ebamusikaalsusest.

jänespüks, 2005-09-24 22:06:57

Minul on üks tagasihoidlik küsimus.
Väga tagasihoidlik.
Miks austet Kriitik ja süntesaator tegelevad teemaväliste isikusüüdistustega.
Isegi isikute süüdistamisega.
Lausa hulgi.
Teemaks aga on postpoliitika.
Sisukust rohkem, ikka sisu, kitte aga kismat ja kisu.

rändur, 2005-09-24 22:10:42

Ka minul on üks tagasihoidlik küsimus.
Väga tagasihoidlik.
Miks austet DiaTheo ja tsukts tegelevad teemaväliste isikusüüdistustega.
Isegi isikute süüdistamisega.
Lausa hulgi.
Teemaks aga on postpoliitika.
Sisukust rohkem, ikka sisu, kitte aga kismat ja kisu.

jpk, 2005-09-24 22:13:05

Kuule, rändur, kas sa loodad oma kaardi abil ka kuskile kohale jõuda? Kohanimed on sul vananend ja pealegi kõik teavad uute ja vanade kohanimede seost, niiet põle mõtet jalgratast leiutada :o)))

***