Pime nägija – Vangelia

Vähe on maailmas selliseid inimesi, kes näevad nii selgelt nagu bulgaaria naine Vangelia – kreeka keeli “hea sõnumi tooja”. Neid on nii vähe, et ei teatagi, et nad olemas on, või et üldse selline nägemine võimalik on. Meie ülitehnoloogilisel ajastul tundub Vangelia olevat muinasjutu tegelane.

Vangelia ehk Vanga sündis 31.01.1911 Jugoslaavia linnas Strumices. Kui ta lapsena läks allikast vett jooma, juhtus õnnetus. Taevas pimenes, tõusis torm ja kõva tuul viskas tüdruku nagu tolmukübeme põllule, mattes ta okste ja liiva alla. Kuigi liiv tegi tüdruku silmad pimedaks, avanes tema vaimne silm ja ta sai nägijaks – pimedaks nägijaks.

Vanga ütles: “Kõik sünnib iseenesest ning küllaltki lihtsalt. Minu juurde tuleb inimene ja koos temaga murrab mu sisse tema elu, kõigi rõõmude ja kirgedega, õnnetuste ja valudega. Mul avaneb ajus aken, mille kaudu ma vaatan oma külalise elu. Pole tähtis, kas ta räägib või vaikib. On isegi parem, kui ta vaikib, sest minu poolt nähtavaid pilte saadavad üksikasjalikud jutustused. Ma kuulen täiesti selgelt sõnu, mida sina ega keegi teine ei kuule.”

Tavaliselt tegeles Vanga ravimisega. Raskete ihu- ja hingehaiguste puhul andis Vanga täpse diagnoosi ja ravi. Ta ravis maarohtudega ja oskas taimede keelt. Jalutades aasal, vestles ta taimedega, kes ütlesid talle, millise haiguse puhul ja kuidas neid kasutada.

Vanga: “Maailm algas taimedest ja taimedega ta ka lõpeb. Kõik, mis inimesed maa peale jätavad, kattub unustuse rohuga. Iga maa taimed ravivad ainult sellel maal elavaid inimesi. Nii on määratud. Igaüks peab end ainult oma taimedega ravima.” Kõige kasulikum on ravimtaimevann. Liigse tabletisöömisega hävitame oma loodusliku kaitsevõime.

Kuigi Vanga oli vaga kristlane, oli tal usust omamoodi arusaamine. Jumalat kujutles ta avatud silmana; Jeesus polnud inimkujuline, vaid ere tulekera. Ka uskus ta budismile omast taaskehastumist, mida kirik ei tunnista. Vanga oli tugev fatalist – kõik toimus ettemääratud rada pidi. Kui tema oli midagi juba näinud, siis polnud seda peaaegu kunagi võimalik muuta, isegi kui ta väga püüdis ja inimest hoiatas. Ometi polnud tema fatalism ükskõikne saatusele alistumine – ta tegi ränka tööd, püüdes inimeste elu kergendada ja neid headuse poole kallutada.

Suuremad ettekuulutused:

Vähk surutakse raudsetesse ahelatesse. Pole kaugel päev, mil inimkond vabaneb hirmsast haigusest – vähist. Vähiravim peab sisaldama palju rauda, ning hobuse, koera ja kilpkonna hormoone, sest hobune on tugev, koer vastupidav ja kilpkonn pikaealine.

Inimesed pöörduvad tagasi nõelravi juurde: “ Nõelravi on võimas vahend, kuid suurema edu saavutamiseks tuleb kasutada mitte metallist, vaid savist nõelu, nagu iidsetel aegadel tehti. Neid peab kuumutama elaval tulel – mitte elektriga, sest inimkehas on liiga palju elektrit.”

Teadus teeb suuri avastusi tuleviku ja kosmose kohta. Iidsete raamatute abil lahendatakse paljud saladused. V. Roerichile ütles Vanga, et Tiibetist algas inimkonna ajalugu, sealt tuleb otsida tema juuri, seal peituvad inimolemuse saladused.

Vanga suhtles ka tulnukatega. Nad ütlesid talle: “Maailma ootavad ees paljud muudatused, ta sünnib jälle ja hävib uuesti. Tasakaal saabub siis, kui meie hakkama inimestega rääkima.” Tulnukad on väga ranged, töötavad väga palju ja organiseeritult. Nad räägivad, et on väga vähe inimesi, kellega nad praegu otsesidemetes on. Ungarlased on esimesed, kes loovad avaliku kontakti tulnukatega.

Varsti ilmuvad inimestele tundmatud haigused. Inimesed kukuvad tänaval ümber ja haigestuvad raskelt ilma nähtava põhjuseta. Haigeks jäävad isegi need, kes pole kunagi varem haiged olnud. Kuid epideemia võib peatuda, kõik on meie võimuses. Ei tohi kuritarvitada väetisi ja kemikaale, loodus on juba lämbumas. Saabub päev, kui maa pealt kaovad paljud taimed ja loomad. Esimestena kaovad igaveseks meie aedadest sibul, küüslauk ja pipar. Mesilad jäävad mesilasteta, piim muutub kibedaks.

Me elame raskel ajal, inimestel puudub üksmeel. Naised sünnitavad lapsi, kuid ei anna neile piima ega soojust. Lapsed antakse väikestena sõimedesse, pannakse õhtul endast eraldi magama, lapsed näevad harva naeratust ema näol. Naised arvavad, et mehed ei austa neid piisavalt. Mehed arvavad, et pere on vaid koorem. Eakad pole rahul, kuna noored neid ei austa. Keegi pole kellelegi vajalik. Inimesi huvitab vaid raha. Keegi ei mõista, et pole kaugel päev, mil raha muutub kasutuks prügiks. Inimestel saab olema kõik, peale võimaluse omada midagi tõeliselt väärtuslikku – sõprust, austust, armastust ja kaastunnet. Mis on raha? Kõdu.

Tuleviku inimesed saavutavad nägemisvõime. Terad eraldatakse sõkaldest. Tulevik on heade päralt.

Erik Arro, 2005-03-01

Artiklile on 215 kommentaari. Loe kommentaare »

***