Nisargadatta: sinu ärkvelolek on uni

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1059 kommentaari.

Nisargadatta, 2005-04-28 13:36:56

Küsimus: Räägitakse suurtest avataaradest, jumalapoegadest, maailma vabastajatest.

Nisargadatta: Kas nad vabastasid? Neid on tulnud ja läinud - maailm komberdab ikka edasi. Tõsi küll, nad on teinud palju ja avanud inimkonnale uusi avarusi. Aga jutt maaailma päästmisest on liialdus.

Küsimus: Kas maailma jaoks on pääsemist?

Nisargadatta: Missugust maailma te tahate päästa? Kas seda, mille olete ise peegeldanud? Päästke see ise. Või minu maailma? Näidaku mulle minu maailma ja ma kannan selle eest hoolt. Ma ei teadvusta iseendast eraldi mingit maailma, mida oleks vaja päästa või jätta päästmata. Miks te räägite maailma päästmisest, kui kõik, mida maailm vajab, on pääseda teie eest. Lahkuge lavalt ja vaadake, kas on veel vaja midagi päästa?

toomas, Hele, 2005-04-28 13:43:12

Ahh, jama jutt mul muidugi. Soriisorii...

andrus, 2005-04-28 13:43:43

nunu

Nisargadatta, Njah, toomas, andrus jne, 2005-04-28 13:43:46

Küsimus: Kas see rumalus kunagi lõpeb?

Nisargadatta: Isikus - muidugi. Ükskõik millal. Inimkonnas - sellisena nagu seda tunneme - väga paljude aastate pärast. Loomises - mitte kunagi, sest loomine saab alguse teadmatusest, aine iseenesest on teadmatus. See, et ei teata, ja see, et ei teata, et ei teata - selles on meie lõputu kannatuse põhjus.

andrus, 2005-04-28 13:46:49

ahah

andrus, 2005-04-28 13:48:05

kaitsta saab aint siis kui elatis sest ei sõltu

kui sõltub siis inime sööb ja salgab või siis ei salga

Nisargadatta, 2005-04-28 13:52:37

Küsija: Mis tähendab ebaõnnestuda joogas? kes on “joogas ebaõnnestunud”?

Nisargadatta: Tegemist on vaid pooleliolevaga. Joogas ebaõnnestunuks nimetatakse seda, kes ei ole mingil põhjusel suutnud joogat lõpule viia. Selline ebaõnnestumine on vaid ajutine, sest joogas ei saa kaotada. See võitlus võidetakse alati, sest see on võitlus tõe ja ebatõe vahel. Ebatõel ei ole mingeid võimalusi.

Nisargadatta, 2005-04-28 14:07:54

Küsimus: Kes ebaõnnestub? Isik või Ise?

Nisargadatta: Küsimus on valesti asetatud. Tegu ei ole ebaõnnestumisega, ei lühikese ega pika suunitlusega, vaid justkui reisiga pikal ja raskestiläbitaval teel tundmatul maal. Kõigist lugematutest sammudest vaid üks viib teid pärale. Te ometi ei pea kõiki eelnevaid samme ebaõnnestunuiks. Iga samm viib teid lähemale eesmärgile, ka siis, kui peate tagasigi pöörduma, et minna ümber mingi takistuse. Tegelikkuses viib iga samm teid eesmärgi poole, sest pidev liikumine, õppimine, avastamine ja avardumine on teie igaveseks osaks. Elu ainus mõte on elamine. Ise ei samastu õnnestumise või ebaõnnestumisega - kogu kellekski saamise kujutlus on vale. Ise mõistab, et õnnestumine ja ebaõnnestumine on suhtelised ja toetuvad üksteisele - need on elu lõim ja lõng. Õppige mõlemast ja ületage need. Kui ei ole omandanud - korrake.

andrus, 2005-04-28 14:24:44

ehh nii dotseeriv?

ei meeldi

ausalt

EA, 2005-04-28 14:33:51

andrus
Mis tähendab dotseeriv?

Hele, 2005-04-28 14:37:32

Toomas
pole Su jutul viga miskit, ilmatuma armas jutt ju!

a missade kohta -
ärme vanasse kaevu sülga enne kui uus valmis ;)

Nisargadatta, 2005-04-28 14:45:34

Küsimus: Räägitakse karmast ja uuestisünnist, arenemisest ja joogast, meistritest ja õpilastest. Mida me peame tegema kõigi nende teadmistega?

Nisargadatta: Jätke see kõik seljataha. Unustage see. Liikuge edasi ilma aadete ja uskumuste koormata. Hüljake kõik sõnalised ehitused, kõik suhtelised tõed, kõik välised eesmärgid. Ärge jääge poolele teele.

K: Ma pean alustama mingist tingimatust tõest. Kas on sellist?

Nisargadatta: On küll, “olen”-tunne. Alustage sellest.

K: Kas miski muu ei ole tõde?

Nisargadatta: Miski muu ei ole tõde ega vale. Ilmsiks tulles näib kõik tõelisena; aga kui selle olemasolu eitatakse, see kaob. Kaduv ilming on mõistatus.

K: Ja mina arvasin, et tõde on mõistatus.

Nisargadatta: Kuidas see oleks võimalik? Tõde on lihtne, vaba, selge, sõbralik, kaunis ja rõõmus. See on täiesti vaba vastuoludest. See on alati uus, alati värske, lõputult loov. Olemine ja olematus, elu ja surm - kõik erinevused kaovad sellesse.

EA, 2005-04-28 15:23:14

Eestikeelne Nisargadatta “Sinu ärkevolek on uni” on paraku nii haruldaseks muutunud, et seda pole enam kuskilt saada, kuigi sageli küsitakse ja tellitakse. (tiraaz oli vist 7000)

Ainult raamatukogudes veel on.

Inglise keeles lugejatele on kolm korda paksem “I am That”, mida saab tellida võrguraamatupoest Amazon.com ist.

Rõõmsat Virgumist ja Ärkamist kõigile lugejatele !!!

Harri Kingo, Harri.Kingo@mail.ee, 2005-04-28 19:44:58

87 X [näita] *Toonekurg*
2005-04-28 19:34:35
KOTT-KOTT-KOTT!

Palun pilvekest!

Toomas Help, palun ära käi sodimas mu teemadesse Elfikeldris.

toomas, 2005-04-28 20:03:20

Tere, Harri!

Sain Su VIA-sse tagasi, mis?

Nisargadatta, 2005-04-28 20:23:08

Küsija: Tahan vaid, et suudaksin aidata maailma.

Nisargadatta: Kes ütleb, et te seda ei suuda? Määratledes, mida abi tähendab ja eeldades, et asetate vastakuti selle, mida peab tegema ja selle, milleks olete suuteline - vajaduse ja võime.

Küsija: Aga miks me teeme nii?

Nisargadatta: Meel loob ehitise ja te samastute sellega. Loomusele vastavalt sunnib soov meelt looma maailma, kus see võiks teostuda. Väikegi soov võib käivitada pika tegude ahela, seda enam võimas soov. Soov suudab sünnitada maailma, sellel on imettegev jõud. Nii nagu väike tuletikk võib süüdata hiigelsuure metsa, süütab soov kujude ilmumise leegi. Loomise kogu eesmärk on teostada soov. Soov võib olla ülev või madal, ruum on erapooletu - selle võib täita millega tahes. Te peate olema väga hoolikas selle suhtes, mida tahate. Ja inimesed, keda tahate aidata, on vastavates maailmades oma soovi tõttu. Neid ei saa aidata muud moodi kui vaid nende soovide kaudu. Võite ainult õpetada neid omaks võtma õigeid soove, et nad võiksid tõusta nendest kõrgemale ja vabaneda soovide maailmade, valu ja naudingu asupaikade loomisest ja uuestiloomisest.

Harri Kingo, Harri.Kingo@mail.ee, 2005-04-28 20:33:00

Ei saanud sa mind siia tagasi. Probllem n.ö. puht tehniline - sinu läbu mu teemades teises portaalis. Lihtsalt tulin ütlema, et lõpetaksid oma rüüsteretke.

Muuseas, saad sa ausalt vastata - kas sina tõstsid Elfikeldris minu teemadest kopisid tehes mu teemad etteotsa? Olid see sina?

toomas, 2005-04-28 20:41:02

Ei ole ma Su teemades rohkemat kirjutanud kui paar korda KOTT-KOTT-KOTT!

Sellega ma üleüldse elfikeldrisse läksin.

Võta seda kui minu keskkonda tulekut.

Proovi mõista, et KOTT-KOTT-KOTT võib tunduda jaburana, aga selles on tegelikult suur iva.

See sümbol võtab väga hästi kokku kõik me kahevahelised heitlused delfis kogu selle aja jooksul, mil suhtlesime.

Kusjuures sellesse kuulub ka see, et saa seda kolmesõnalist väljendit ei salli.

Nisargadatta, 2005-04-28 20:45:53

Küsija: Ühel päeval peab näitemäng lõppema, inimene peab surema, maailm lõppema.

Nisargadatta: Nii nagu magav inimene unustab kõik ja ärkab uude päeva või sureb ja astub uude ellu, himu ja hirmu maailmad hajuvad ja hävivad. Kuid kõikalolev nägija, Kõrgeim Ise, ei maga ega sure kunagi. Suur Süda tuksub igavesti ja iga selle löögiga sünnib uus maailm

Küsija: Kas ta on teadvel?

Nisargadatta: See ületab kõik, mida meel hõlmab. See ületab olemise ja olematuse. See on kõige “jah” ja “ei”, kõike ületav ja kõike sisaldav, kõike loov ja kõike hävitav - sõnulseletamatult tõeline.

Küsija: Kas Jumal ja Valgustunu on üks või kaks?

Nisargadatta: Need on üks.

Küsija: Mingi erinevus peab ju olema.

Nisargadatta: Jumal on kõigetegija, Vabanenu ei-midagi-tegija. Jumal ise ei ütle: “Teen kõike”. Temal toimuvad asjad loomulikena. Vabanenu seisukohalt teeb kõik Jumal. Ta ei näe erinevust Jumala ja looduse vahel. Nii Jumal kui Vabanenu teavad end olevat liikuva liikumatu keskus, kaduva igavene nägija. Keskus on tühjuse punkt ja nägija puhta teadvustamise punkt. Nad teavad, et nende olemuseks on ei-miski ja seepärast ei saa neid millelegi vastandada.

Küsija: Kuidas see välja näeb ja tundub teie isiklikus kogemuses?

Nisargadatta: Olemata midagi, olen kõik. Kõik on minu, kõik on mina.

Harri Kingo, Harri.Kingo@mail.ee, 2005-04-28 21:03:54

Selge, Tpoomas.
Ma ei jää VIA-sse - sina tahtsid, et ma lahkuksin, ja ma lahkusingi. See käik praegu siia oli n.ö. tehnilistel põhjustel, ei muud.

Head olemist.

***