Minevik ja tulevik

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 601 kommentaari.

Heelium, Padre J., 2005-12-21 11:43:31, 2005-12-21 12:04:55

Mu MSNi nime järel on hetkel lause:
Design patterns help you learn from others' successes instead of your own failures.

Vb. on issanda loomaaeda seal hea kaeda, kus sulle tundub, et neilt ka midagi õppida on?

St. ma lugesin lapsena ka ise palju asju, mis mulle väga haiged tundusid, põhjendusega, et ma saan nii teada kummaliste inimeste mõttemaailma ...siiski, vahele segades saad sina väga vähe sedagi, kuna, kui asja sellise vaatenurga alt vaadata, siis on see eksperimentaatori sekkumine eksperimenti (selle tulemustesse) — st. nagu loomauurijad siiski üritavad peidus olla, mitte ei roni oma masinavärgiga loomakarja keskele nende loomulikku käitumist uurima.

Siiski, ühel hetkel võiks selgeks saada, et kui eesmärgiks on kuulamine-saamine — siis tuleb minna sinna, kus midagi teatakse. Kui eesmärgiks on rääkimine-andmine — siis tuleb minna sinna, kus su jutu sisust aru saadakse või sind kuidagi inspireerivaks peetakse. Kui eesmärk on suhtlemine ja emotsioonid — siis tuleb minna sinna, kus on hea läbisaamine teistega. Kui eesmärgiks on vaatlemine ja kummaliste inimeste uurimine — siis tuleb minna sinna, kus sind tähele ei panda. Kui eesmärgiks on kummaliste inimeste mõtete uurimine — siis tuleb siiski leida mingi side. Kui eesmärgiks on nende reaktsiooni uurimine kummalisele ja arulagedale käitumisele — kas sa tõesti ei suuda nende eksperimentide tulemust ennustada?

Igaljuhul tasub õppida rohkem õnnestumistest, kui läbikukkumistest — viimastest siis, kui need anyway toimuvad. Pigem tõeseks, kui kindlalt eeldusena vääraks peetavast infost — viimasest siis, kui seda anyway ette jääb.

Seega — su tegevus on ratsionaalselt võetav siiski ainult negatiivsete tunnete välja elamisena. Sellisena on see absurdne.

Ma loodan, et ma koostasin selle praegu nii, et keegi peale Padre ka siit natukese mõtlemisainet või väitlemisainet sai — sest mul on tekkinud mõte, et kui Padrega üldse suhelda, siis siiki nii, et ta on ainult üks osapool paljudest — avalik kommentaarium siiski. St. ka Kingoga oli üks põhiprobleemidest see, et üldine arutelu jäi katki temaga suheldes — seda saab vältida ehk peamiselt nii, kui kirjad vastavatele inimestele on koostatud nii, et need sobiksid ka üldisemaks lugemiseks või aruteluks või oleksid kuidagi teemas.

Arvan mina :)

Padre J., 2005-12-21 12:13:37

Headest ideedest on kasu vaid siis, kui need ellu rakendatakse.

Heelium, Padre, 2005-12-21 12:31:57

Lause on osaliselt õige, ehkki sobitub konteksti täiesti suvaliselt. Osaliselt seetõttu, et ellurakendamata head ideed jäävad siiski “ringlusse” ja rakendatakse siis, kui vajadus tekib.

——————————————————

Esiteks reverse:
Ellu rakendamisest on kasu ainult siis, kui idee on hea.

Teiseks:
Miks sa arvad, et keegi siin midagi ellu ei rakenda, mis siit läbi jookseb?

Kolmandaks:
Heade ideede tekitamine kui tegevus on arendav isegi siis, kui polegi mingit plaani suuremat osa neist ellu rakendada. Ellu rakendamisel loeb ajalimiit.

——————————————————

Anyway, ma eriti ei ootagi, et sa mu kriitikas sisalduvat ellu rakendaks. Selles osas on täienev kogemus :) Sestap ka minu arvamus, et võiks suunitleda paljudele lugejatele postid sulle, mitte ühele — sest mingi ignorandiga, kes iga sõna eirab ja kelle enda sarkastilised märkused pole üldjuhul kuidagipidi andekad või kasutuskõlblikud, lihtsalt avalikus kommentaariumis erakirjavahetust pidada, mis ei saa millekski laiemaks hargneda, on pisut jabur.

Heelium, 2005-12-21 13:00:51

suunitleda paljudele lugejatele postid sulle, mitte ühele

Natuke segane sõnajärjestus suunitleda paljudele lugejatele postid, mis on mõeldud sulle, mitte suunitleda need ainult sulle

lacplesis, 2005-12-21 13:02:48

Sina Heelium oled täitsavend, aga see Padre on tõesti üks jabur tüüp kelle ajumaht on peris kesine. Niiet ära selle tola peale oma aega raiska.

Heelium, 2005-12-21 13:26:18

Tglt on foorumites see päris hea, et on näha teatud ..ee ..intrigaanide käitumisviisi ja eeldada, et analoogseid leidub ka igapäevaelus, ehk pisut varjatumalt ..kuulujutte genereerimas vms. :)

Padre uus lüke, et tglt ta ei tahagi siin midagi mõistlikku rääkida, oleks muidu igati vastuvõetav tunnistus, ent siiski — küsimuse all on see, kas ta räägib või ei räägi, ja selles küsimuses ei muuda tahtmine või mitte tahtmine midagi :) Kahtlemata räägiks ta hea tahtmise korral umbes nii mõistlikku, kui mõni muu rumalam siinne elanik (ma ei hakka isegi mõttes selle koha peale nimesid panema).

Heelium, 2005-12-21 13:36:54

Nii ...mina oma vastandumise lõpetan ...ei tekita head meelt ega anna häid mõtteid :)

Aeg.

nipitiri, 2005-12-21 13:41:02

hingematvalt ilus ilm on täna... :)
*
21769 sekundit päikest
ja varje lumel
ja sädelust
lumeeide teemantkee kilde
veidi veel
ja siis korjab ta nad jälle laekasse kokku
tagavaraks
homseks
ja ülehomseks
ja...
*
ajastaeg... :)

toomas, 2005-12-21 15:02:20

Aeg.

Heeliumi juttu jälgides läks mõtte lausete keeleanalüüsile.

Keegi ütleb:

Iira lendab iga õhtu Iirimaale

Keegi uurib:
Kuidas käsitleda sõna iga väärtust lause jaoks.

Üks võimalus (a la DiaTheo):
“Sõnale iga on ajas eelnenud Iira ja <i>lendab</b>, edasi veel ei ole midagi tulnud”

Teine võimalus (a la Heelium):
“Sõna ”iga" on selles ajatus lauses sõna “õhtu” laiend"

Heelium, nipitiri, 2005-12-21 15:03:47

:)

Heelium, toomas, 2005-12-21 15:05:04

:)

toomas, 2005-12-21 15:07:03

Jah. Iira lendab iga õhtu Iirimaale on üks lõiguke eestlaste eesti keele sumina sõnadevoost.

Seda sõnadevoogu võib vaadata ajalisena, nii et Iira on enne lendab on enne iga...

Seda sõnadevoogu võib vaadata ajatuna, nii et väljaspool aega on olemas igavikuline Iira lendab iga õhtu Iirimaale.

Nii et tavaline keelegrammatika on hea lihtne illustratsioon Heeliumi mõtte suunale (aga muidugi mitte ei ammenda seda).

toomas, Wilma, 2005-12-21 15:11:07

Jah. Kui öelda “Jumal on põhimõtteliselt intellektuaalselt mõistetamatu.”, siis tuleb kohe lisada, et see ei välista, et Jumal võiks samas olla sellest hoolimata tunnetatav, s.t. intellektuaalne mõistmine pole veel kogu tunnetamine elik ära tundmine, kui Hele lemmiksõna kasutada.

Mitte ainult COGITO, ERGO SUM, vaid ka SUM, ERGO SUM.

toomas, 2005-12-21 15:15:41

Eile Pühal Missal sain asjast täiesti uut moodi aru:

Jeesus Kristus on Suur Ereduskera, mille sisse mina astuda saan, eriti Jeesuse Kristuse siinpoolset ihu ja verd Armulaual süües ja juues.

See arusaamine selgitas järsku Püha Missat täiesti uuel moel.

(Noh näide siin teile introvertsest mõistest, mida minusugune skisoidse isiksustüübiga indiviid kõikjal - nii “usus kui teaduses” - pidevalt produtseerib).

toomas, 2005-12-21 15:25:54

(Noh näide siin teile introvertsest mõistest, mida minusugune skisoidse isiksustüübiga indiviid kõikjal - nii “usus kui teaduses” - pidevalt produtseerib).
...ja just sellise “minuenda mõiste” näiteks on ka kogu Pirita 60 Lugu, mis sai vähemalt praeguseks lõpetatud nii irratsionaalse asja kui Adolf Lauba pere eest palvetada laskmise (ega mitte näiteks vastava kroonisumma arvele saamise) kujul.

Heelium, toomas, 2005-12-21 15:36:13

Hakkad gnostikuks muutuma ;)

toomas, Heelium, 2005-12-21 15:38:49

No ei tea, gnostikuks olemine seostub mul otse dualismiga. Minu arusaamine maailmast on monistlik: kõik lähtub Ühestheast.

Olev Vallimaa, olev15@solo.delfi.ee, 2005-12-21 15:44:06

21. detsember on muide Toomapäev, millest hää Uuk märku andis öösel.

Palju õnne! :)))

toomas, Heelium, 2005-12-21 15:44:59

Äkki seletad mulle, miks seostasid minu juttu gnoosisega. Väga huvitav oleks teada. Et oli “hämarapärane”?

toomas, Olev, 2005-12-21 15:46:11

Oi, tõesti!
Aitüma!

***