Mida me ootame teaduselt?

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1397 kommentaari.

Õõv, 2005-08-23 22:56:03

Muide, lp.OV, sellest vatsast sündist ka taasiseseisvumine. Või mõtled sa tõesti sinisilmselt, et Eesti sai isesesvaks lauluväljaku ja baltiketi tõttu?

Imelikult kõver loogika. Umbes et kui röövli käest lahti rabeleda õnnestub, siis pead selle eest röövlile tänulik olema.

Õõv, 2005-08-23 22:59:31

Enamus eesti rahvast pooldas nõukogude võimu kehtestamist 1940 suvel.
See on ajalooline fakt.

Kui see pidi nali olema, siis oli see üks s-tt nali.

EA, 2005-08-23 23:03:13

levi

...võtsid seda võimuvahetust siiski rahulikult. Keegi ju EI teadnud, mida see värk endaga kaasa toob.
——————————————
Nii rumalaid oli võibolla 1-2% elanikest.
Kogu rahvas oli agoonias, hirmul, õuduses - küüditamised, tuhanded põgenesid paadiga läände jne. Vene tankikolonnid sõitsid...

Ja nüüd üks haige siin väidab, et kõik oli väga rahulik ja kena.

KÕIK TEADSID, kel vähegi ajusid oli! Kommunistide veretööd olid juba 1917. aastast teada. Loe Ossendowski “Loomad, inimesed ja jumalad” 1921.

Krt, sellised reeturid ikka ajavad harja punaseks:( Oma käega mataks maha sellise reeturi!

Maailmas ei ole olnud hullemat asja kui kommunism ja selle kuriteod - Venemaa, Hiina, Tiibet, Vietnam, Kuuba - pool maailma on ära veristatud.

levi, EA, 2005-08-23 23:08:58

EA, 2005-08-23 22:10:34

Millised kohtuotsused? Kommunistlik kohus?
Millisest tõest sa räägid? Õigustad okupatsioonireziimi,

Absoluutselt mitte.

kommuniste?!

Igal inimesel on mõtte ja südametunnistuse vabadus. EA, maailm on muutunud, ärka üles! Pealegi ei ole me ju praegu aastates 1940 kuni 1953.

Eks sinusugused pandigi metsavendade poolt seina äärde. Eks iga rahva hulgas on oma Kaupod. tagajärjeks on terve rahvuse häving.

Ei sina ega mina saa sugugi kindlad olla selles, kes meist oleks tol ajal keegi olnud. Vbl oleks hoopis nii olnud, et sina oleksid olnud metsavend (nagu oli mu isa, kes muuseas osales ka II-s maailmasõjas), mina aga hoopis agressiv ja inimvihkajalik kommunist, või siis vastupidi. Seda ei saa ju tagantjärgi niimoodi hinnata. Me oleme lihtsalt oma aja lapsed, nagu ka tolle aja inimesed seda olid.

Ainult üks närune reetur võib hakata rääkima metsavendade sooritataud tapmistest. Selle taustal, mis kogu rahvale osaks sai, 100 000 hävitatud inimest.

Minu jaoks ei ole vahet, kas tapetakse ebaõiglaselt 1 inimene või miljoneid (vahe on vaid süsteemide olemustes). Ebaõiglus ju jääb - olgu selleks siis mõne inimese EW või NSVL aegsed teod. Vahet põle. Muide ka EW ametiisikud panid kommunistide suhtes jõledusi toime. Nad olid täpselt samasugused ideoloogia ja inimvihkajalikkuse ohvrid, nagu ideelised kommunistid.

Muide, kui fantaseerida, et kui EW oleks olnud nii suur, nagu Venemaa siis, ja Venemaa nii väike, nagu EW tol ajal, ning Venemaa oleks okupeerinud hooopis EW, siis mei saa sugugi kindlad olla selles, et metsavendlus ei oleks võtnud samasuguseid mõõtmeid, nagu kommunistliku režiimi kuriteod inimelu kallal.

Kõik need jubedad teod inimelu kallal sünnivad mitte üksnes ideloogiliste režiimide, vaid teatud tingimuste esinemise tõttu inimeses oleva inimvihkajalikkuse avanemise tulemusena. A neid on igal pool - igas režiimis, asukohas, mistahes poliitilise režiimiga riigis või muus sootsiumis.
Küsimus on ju võimus, võimalustes ja mastaapides.

Metsavennad olid mehed, kes julgesid oma elu ohverdada. Ja mitte sellised närud, kes veel 60 a hiljem kommuniste õigustavad.

Kindlasti. Kuid oli kindlasti ka kommunistide seas inimesi, kes ohverdasid oma elu kommunistliku režiimi heaks. Ja neid viimaseid oli kindlasti palju rohkem, kui metsavendi.

Sinusugused peaksid õnnelikud olema, et teid maha pole löödud ja lubatakse elada.

Miks? Kuule, mina elan praegu just siin ja praegu. Me lihtsalt ei saagi omada täiuslikku pilti kõigest sellest, mida tookordsed inimesed läbi elasid - olgu siis mittekommunistid või kommunistid. Meie teadvus on lihtsalt teistsugune

Muide, EW sõlmis juba 1939.a. täiesti seadusliku lepingu Vene F-ga sõjaväebaaside rajamise kohta EW territooriumile....Kas need riigiametnikud olid metsavennad. Ei, nad ei olnud.

PS. ma ei ole oma maailmavaatelt sugugi kommunist.

juut-põdrakarjus, 2005-08-23 23:10:19

Maailmas ei ole olnud hullemat asja kui kommunism ja selle kuriteod - Venemaa, Hiina, Tiibet, Vietnam, Kuuba - pool maailma on ära veristatud.

Mnjaa... kord on kuju tühjus ja surm pole kuri, siis jälle...

Kahekeelsed on need kohalikud usumehed-gurud. Loen ja vaatan, et torquemadad pole kuhugile kadunud :o((

fakt, 2005-08-23 23:13:14

Öövikesele soovitaks väheke ajalugu uurida.
Mitte neid emigrantide nostalgilisi ja nutuseid memuaare, vaid objektiivseid ajaloolisi dokumente.
EW oli diktatuuririik, kus opositsioon oli keelatud ja selle liidrid istusid kas vanglas või olid poliitilise politsei pideva jälgimise all.
Vaeseid ja töötuid oli üle mõistuse palju ja nende viha suuremate varguste ja alatuste läbi rikastunud pättide vastu oli täiesti arusaadav.
Peale esimest iseseisvust elati läbi samasugused sotsiaalsed ebaõiglused nagu ka peale teist iseseisvumist.
Toompea oli samavõrd korrumpeerunud kui ka praegu.
Sellele lisandus ka poliitiline vägivalt teisitimõtlejate vastu.
Pole mõtet seda esimest EW niiväga glorifitseerida.
Selle juures nostalgitseda on sama kui õlleklaasi taga oma nina näppida.
Nina näppides leiab vähemalt mõne kolli või halli kuulikese, EW kallal nostalgitsemisest ei ole isegi seda kasu.

Õõv, 2005-08-23 23:15:17

PS. ma ei ole oma maailmavaatelt sugugi kommunist.

Rohkem limuka laadi tegelane vist?

EA, 2005-08-23 23:20:15

Hele, 2005-08-23 22:27:12

EA, 2005-08-23 22:10:34

Mnjaa, mul oli budistidest küll veidi teistsugune ettekujutus. Inimene õpib, kuni elab...
———————————————————-
Pühi oma võltsid krokodilli pisarad ja ära loo minust mingeid illusioone.

Sinusugused kanad ütlesid kindlasti ka metsavendade kohta midagi taolist: küll nad on koledad ja julmad mehed. Heli-sugustel kanadel oli hinges ainult määratu hirm võimu ees. Ja oma naha päästmiseks näitasid nad metsa poole - seal nad on!

Alati on inimesi, keda tõde ei huvita. Neile läheb korda vaid nende enda ettekujutus. Metsavennad olid ka usklikud, kristlased ja võibolla ka mõni budalane nende seas? Ja siis? Kas nad peaksid siis reetma oma põhimõtted?

Võibolla on sul ka tiibetlastest mingi eriline ettekujutus? Et nad ongi loodud kommunistide piinatavateks ja nad ei tohi ennast kaitsta?

Kas usk tähendab Heli jaoks seda, et peab laskma ennast piinata ja tappa?

Levil ongi õigus, sellised helid tervitasid rõõmuga kommunistide tulekut ja võimu vahetust. Metsavennad tegid ju koledaid tegusid ja tapsid külades häid inimesi...

Õõv, 2005-08-23 23:24:21

Keri oma kompartei ajalooga kukele, “fakt”!

Tean EW ajast üsna palju, tänu oma vanavanematele. Nad olid üsna keskmised inimesed ja seepärast ei olnud neil vajadust tõde seda- ega teistpidi väänata.

Õõv, 2005-08-23 23:26:22

Pühi oma võltsid krokodilli pisarad ja ära loo minust mingeid illusioone.

Karm, aga täpne ;-)

fakt, 2005-08-23 23:30:38

Tean EW ajast üsna palju, tänu oma vanavanematele.

Kindlasti olid su vanavanemad akadeemilist kraadi omavad sügavanalüütikud, kes nuuksusid kui nende räämas kartulipõllul nõukogude traktorid hakkasid vurama.
Oh seda kibestunud nostalgiat, isegi sita muudab tagantjärele pulgakommiks.

EA, 2005-08-23 23:36:24

levi
Muide, EW sõlmis juba 1939.a. täiesti seadusliku lepingu Vene F-ga sõjaväebaaside rajamise kohta EW territooriumile....Kas need riigiametnikud olid metsavennad. Ei, nad ei olnud.
———————————————-

Seaduslik leping? MRP oli ka seaduslik?

Need riigiametnikud ei olnud tõesti metsavennad, vaid reeturid ja argpüksid.

Selle lepingu sõlmis mitte Eesti rahvas, vaid reetur ja diktaator Päts isiklikult, kes sai Venemaalt palka. See leping oli sõlmitud relva ähvardusel (punaarmee oli piiri äärde koondunud) ja sellele kirjutasid alla reeturid - Päts ja Laidoner.

Ja et EWs oli tööpuudust või mingeid muid puudusi, ei õigusta mingit okupatsiooni ja vägivalda. Venemaal on ka palju puudusi, järelikult tuleks okupeerida?

Õnneks on levide aeg lõplikult möödas. Nad on kukkunud ajaloo prügikasti.

jajaa, 2005-08-23 23:36:34

rohi oli igal juhul EW ajal rohelisem

Ivan Orav, levi, 2005-08-23 23:37:30

Kes meist siis mäletas reaalselt seda EW, mis kunagi oli. Ma arvan, et siin foorumis neid ei ole. Mäletame vaid ilustavate juttude põhjal.

Kuda-kuda?
Mina küll mäletan!

Nõgeste otsas kasvasid õunad ja kuu pealt tuli muusikat.. :)))

levi, Õõv, 2005-08-23 23:39:32

Õõv, 2005-08-23 22:56:03

Levi: Muide, lp.OV, sellest vatsast sündist ka taasiseseisvumine. Või mõtled sa tõesti sinisilmselt, et Eesti sai isesesvaks lauluväljaku ja baltiketi tõttu?

Õõv: Imelikult kõver loogika. Umbes et kui röövli käest lahti rabeleda õnnestub, siis pead selle eest röövlile tänulik olema.
——-

Usun, et kui sa tunnistaksid, et inimesel onmõtteid, mis ei vasta väljaöelduna sugugi reaalsusele. Sa teed siin põhimõttelise vea, arvates, et riik ja/või ideoloogia on nagu substants (s.t. see, milles on olemine - elu iseendas ja mis seetõttu ei vaja oma eksistentsiks midagi muud).

Seega ei saa riik olla kunagi röövliks, vaid üksnes inimesed, kes on ühe või teise ideoloogia lummuses või on lihtsalt mingil muul põhjusel ideloogiia ja selle põhjal loodud süteemi ohvrid. Muide, igas ühiskonnas on päriselt veendunult ideloloogilisi inimesi alati käputäis.

juut-põdrakarjus, 2005-08-23 23:41:12

Enne kui siin üksteise kõrisid läbi närima hakkate, meenutage veic hilisemat aega - kui Eestit ESVL-i aeti.
Milline propaganda oli... hakkame elama nagu eurooplased, hakkame palka saama nagu eurooplased, hakkame... ja paljud nendest, kel polnud kaotada midagi peale ahelate, ütlesid JAAAA ja ütlesid rõõmuga.
Ei, need ei olnud reeturid, neil olid põhimõtted ja õiged põhimõtted!!!

KaPo, 2005-08-23 23:42:02

levi, fakt

Me võime ületada virtuaalpiirid ja tulla varsti järele... sügisõhtud on pimedad ...

fakt, KaPo, 2005-08-23 23:48:21

Me võime ületada virtuaalpiirid ja tulla varsti järele... sügisõhtud on pimedad ...

Parafraseerides tuntud telestaari ütlust Olev Remsule, et KaPo peale ma s...n ja k...n.
Pealegi vaevalt neil loomaporno uurimise tuhinas aega muuks jääb.

Õõv, 2005-08-23 23:48:22

Seega ei saa riik olla kunagi röövliks, vaid üksnes inimesed,

Loll jutt. Mõtle ka veidi, enne kui kirjutama hakkad.

EW sots, 2005-08-23 23:52:52

levi

Sotsiaalset õiglust saab rahvas ise luua, seda pole vaja teha oma rahva reetmise läbi, toetades venkude okupatsiooni.

Sotsiaalse õigluse loomist ei maksa segi ajada vägivalla ja okupatsiooniga.

Soomes ja Rootsis on sotside võimu all tehtud suuri edusamme, kuid see pole vägivald ega vene okupatsioon.

levi, püüa vahet teha maailmavaatel ja okupatsioonil.

Ära ole sinisilmne, et arvad, et venelased okupeerisid Eesti selleks, et siia sotsiaalset õiglust tuua:))) Eesti oleks okupeeritud ka siis, kui siin sotsid võimul oleksid olnud. Minu teada saadeti ka Eesti sotsid vangilaagritesse. Ellu jäid ainult paadunud stalinistid ja kommunistid.

***