Kristlus ja vägivald

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1537 kommentaari.

v.l., 2005-02-05 22:17:18

Nazirene — What does it mean?
The word Nazirene means the “keeper of The Way”.

http://messianic.nazirene.us/nazir.htm

andrus, 2005-02-06 16:11:15

mul on josephuse teosed kodus inglise keeles

kust te seda võtate et lõik Jeesusest võltsing on

esimest korda kuulen küll?

v.l., 2005-02-06 16:20:40

Sellest on palju kirjutatud. Tol ajal oli kombeks seda teha. Mitmed asjatundjad, kes neid Joosepi tekste on analüüsinud, on sellisele järeldusele jõudnud ja pole ju säilinud originaali, mis nende väite ümber lükkaks.

v.l., 2005-02-06 16:23:59

Ja mis sest Josephusest. Näide, kuidas ka piiblit aegade jooksul ümber treiti- ikka meelepärasemaks kirikule:

http://nazirene.org/corruption.htm

Dogmaatik, vastne Vastseliina toomas, 2005-02-15 18:10:25

Cesena «Lihunik» Genova kardinal Robert kardinal alias Rhodese Rüütel Capua Grand Prior Giulio de'Medici [Giuliano de'Medici sohipoeg ja paavst Leo X-nda nõbu] olles paavsti legaat käskis mõõga otsa ajada <b>3000 naist ja last, sest need olid pahaks pannud 60 naise vägistamist tema sõjasulaste poolt. Üldse oli Cesenas 3 veebruaril 1377 hukatuid 4000.

Innukalt hõiskasid kristlikud roomlased tervitusi kui
«Lihunikust» sai Avignon'i vastu-paavst Clement VII,
kes, ka muuseas tekitas Suure Kirikulõhe.

Halleluujah!!! Halleluujah!!! Halleluujah!!!

naelutajad, 2005-04-21 16:19:40

Kirik ja Jeesus on kaks iseasja ega inimene Jeesuse tasemeni ei küüni ka järgmise 2000 aastaga,milles põhjus ei oska vist keegi vastata.Loom ei taha inimesest välja minna.

mammut, 2005-05-13 19:08:54

tegelt on dogmaatiku jutt kõik jama. dogmaatikule selline positsioon lihtsalt meeldib, mistõttu ta otsib just neid valeväiteid, mis õigustaksid tema psühhikahäireid. Ta vaeseke loodab, et sellise ‘õigustuse’ läbi saab ta terveks ja saabub rahu.

Dogmaatik, mida rohkem sa enda haigust pitsitad, seda vingemaid väiteid sult tulema hakkab...nii nagu su arengulugu kenasti ka tõendab.

Kõige kasulikum on sul muuta enda ebatervislikke eluviise.

mammut, 2005-05-13 19:11:07

Muuseas, dogmaatik, selline haiguslugu on teada-tuntud ja väga levinud. Põhjused ei peitu kristluses.

Leo Salazar, 2005-06-15 16:00:19

TÄHELEPANU

küsimus, et kuidas on see võõrkeelne nimetus terminile kui mingi ususekt kuulutatakse ametlikuks või religioon kuulutatakse ametlikult kehtivaks....

Leo Salazar, 2005-06-15 16:03:39

TÄHELEPANU

küsimus, et kuidas on see võõrkeelne nimetus terminile kui mingi ususekt kuulutatakse ametlikuks või religioon kuulutatakse ametlikult kehtivaks....

F.G.L, lorca@hot.ee, 2005-06-27 17:27:16

Ostan raamatu!

Michael Baigenti, Richard
Leigh’ ja Henry Lincolni
“Püha veri ja Püha Graal”, Kirjastus “Olion”.
Korraliku hinnaga.

Asjalikud Pakkumised teha: lorca@hot.ee

P.S

Vabandan, et sekkun oma ostusooviga diskussiooni aga ahäda on käes.

Ikka, 2005-07-15 18:32:21

verd ja tuld ja suitsusambaid
on kristlased aina ihalenud
ja “tunnustähti all maa peal” tuleb ju ise tekitada.

Elmar Rospik., tarkus71@hot.ee, 2005-07-22 18:29:28

Alateadvus-meie iseloomu- loomuse määraja.

Meie alateadvust nimetatakse osades filosoofiaõpetustes ka meie jumalaks=meie elu juhiks ja teataval määral(kellel vähem või rohkem)ta seda ongi.
Tõelise Jumala õpetuse järgi aga võib meie südames olla küll palju mõtteid
aga tarkuse ja tõe Jumalalt tuleb õige arusaamine,mida meie keel peab kostma
ja kuidas me peame tegutsema.Sellepärast- niipea kui oleme teinud lepingu tarkuse ja tõe Jumalaga,oleme me võtnud endile kohustuse ka pidevalt kanda õigeid meeleparanduse vilju,see tähendab pidevalt usinasti õppima tundma tõe Jumala seadust-reegleid ja õigeid arusaamasid nendest seadustest-reeglitest ja üldse kogu elu kohta nii igal pool kui igal ajal,selleks tuleb nii oma mõistus kui ka meeled hoida
pidevalt allutatud neile reeglitele ja nende järgi ka elada ning kogu aeg täiustuda,nõndamoodi elame me tõe Jumala hingamises ehk pidevas informatsioonis ja meie alateadvus uueneb –
täiustub sellise elu läbi samuti,saades järjest enam ja enam tarkuse ja tõe Jumala näo järgi,
kuni omandab täielikult Tema loomuse-iseloomu,siis oleme saanud ka tõeliselt vabaks kõikidest valearusaamadest-ebatõdedest(olles tunnetanud ära TÕE)olles valgustatud-teadlikud kõikidest olukordadest milledes oleme ja seetõttu ka valitseme kõikide olukordade üle milledes oleme ja mitte keegi ega kusagil ei või meid enam eksitada tõe Jumala teelt.Nii et meie alateadvus meie jumalana areneb-täiustub pidevalt edasi läbi kõikide meile ELU enese ehk ainsa tõelise Jumala poolt antud elu-olukordade ja vastavalt kuidas me nendest olukordadest tunnistame,me võime seda õigemini-targemini tunnistada,mida rohkem ja paremini me õpime,allutades pidevalt nii oma mõistuse kui meeled tarkuse ja tõe Jumala SEADUSELE-reeglitele,seda targemaks-teadlikemaks me ka saame,seepärast soovitabki tõeline Jumal: „Taotlege tarkust ja õiget mõistmist kõige oma varanduse hinnaga,sest kus on teie varandus,seal on ka teie süda-ehk seal olete te ise ja kui te peate oma varanduseks tõde ja tarkust,valitseb see teie alateadvuses ka tõelise Jumalana ja te elate kogu aeg püha Jumala hingamises –täielikus informatsioonis-olles seeläbi kogu aeg ka õnnistatud kõikide oma ettevõtmiste poolest ja see õnnistus edastub teie läbi kogu inimkonnale,mistõttu saate olema veel enam õnnistatud.
Võitja Kristuse Koguduse Õpetaja/vend Elmar/

kartul, 2005-08-03 00:44:08

Piiblist pole midagi otsida,ainus viis on elada loodusseadustega kooskõlas,mitte neid rikkuda ja pole karta ka karistust.Liha söömine lõpetada,sellega kaasneb tapmine ja liha teeb inimesest kiskja.Söök on põhiline iseloomu kujundaja.Kunagi elas Jeesus,kes maha löödi,pole oluline.Ela ise ja tänapäeval,iidolite otsimine lõpetada,seda õpetab ka piibel,ei mingit tsaari,ise oled kuningas ja narr ühes isikus.Jumalat ära meenuta,temal omad tegemised,millest inimesel aimu ei ole,käib kõrgelt üle pea.Kiriku jumal on naljanumber,sellist olemas ei ole.

decimus, jaanus@vtg.edu.ee, 2005-08-09 20:31:37

Salve!

Pakun välja, et mitte Kristlus pole olnud vägivaldne, vaid seda on mingil määral kõik religioonid,eriti monotoonsed usundid - Judaism ja Islam. Kõik tõlgendavad seda vägivalda, mis religiooniga kaasneb, õiglaseks. Õigem oleks küsida ja selle üle juurelda, kas Kristlus või mõni teine usund on vägivallaga saavutanud rahu, õndsust või mida iganes? kas ususõna järgimine on alati õiglane ja millise eesmärgini see viib? kas see on ikka kõigi jaoks hüve ja moraalne? Arvan, et sellele küsimusele ühtset vastust ei leita niipea, aga tähtis oleks leida üksmeel reeglites ja kõlbluseküsimustes - ka seda vist pole suudetud saavutada, kuid proovigem ikka ja alati seda teha.

Philos, 3pilate3@comcast.net, 2005-08-10 07:20:19

The Origins of Christianity and the Bible

http://www.religious-studies.info/Table_of_Contents.htm
Please note: New URL
http://www.jesushistory.info/Table_of_Contents.htm

incognita, incognita@hot.ee, 2005-09-16 16:16:02

"...Üheks võimaluseks oleks näha läbi terve Piibli jooksmas kahte liini. Valitsev ja enam esinev Jumal esitab end “püha vägivalla” sanktsioneerija ja käskijana. ..." - Vaat see liin tundub niiväga inimlik, otsekui inimese loodud Jumal...

***