Kristlus ja vägivald

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1537 kommentaari.

PL, Alfonso, 2005-01-05 19:54:48

Tegelt on nii, et “mulle meeldib, järelikult on tõde” mõjub inimese maailmapildile sama hävitavalt nagu kommi ja tordi söömine füüsisele.

“Mulle meeldib” on “õige suuna” esimene aluspost. Kui alustada ebameeldivast (sundida end ebameeldivale), ei teata hiljem enam meeldivat tahtagi.

Eenesekesksuse ületamine võiks siis olla järgmine samm.

Mul on jäänud mulje, et Sulle meeldib olla “sina ise”. Või on see tagatud vaid läbi ebameeldiva (enda kohta)?

Hodža Nasreddin(Rahurikkuja), 2005-01-05 19:56:40

PL, Hodzha, 2005-01-05 19:47:34

Aga võibolla mulle meeldibki? Meeldib mõelda oma peaga. Meeldib mitte kaitsta mulle võõrast kristlust sama võõra islami eest. Meeldib see, et usuhullud saavad oma märatsemised siin ära märatsetud ja peavad ennast tänavatel vaikselt üleval :o)))

Hele, 2005-01-05 19:58:33

Hodža: Ma olen astunud välja ka ‘võõraste’ eest, ka siis kui teda peksavad minu ‘omad’, juhul kui tema vaated langevad sel hetkel minu omadega rohkem kokku kui ‘omade’ vaated.

Sõltumata vaadetest ei poolda ma kellegi peksmist.

Ühe psühholoogiateooria kohaselt esineb inime suhtlemisel Vanema, Täiskasvanu või Lapse rollis. Kui inimene suhtleb teistega põhiliselt “kõrgemalt positsioonilt”, nagu vanem lapsega, arst haigega, kohtunik kohtualusega jne., ju ta siis ei suuda end teisiti turvaliselt tunda kui “ülalt alla” suhetes. Paraku ei kanna ta seda ülemist positsiooni reaalselt välja ja siis muutubki vägivaldseks.

andrus: kes tsunaami alla jäid neist olid vast läänlastest
oma 10 % klassikalised seksituristid

mis teeb inimesest seksituristi?
miks himustab “tugev ja edukas mees” mitte omasugust naist, vaid vaeseid kuulekaid naisi ja koguni lapsi, kellele ta vanuse poolest isaks olla võiks?
Ebakindlusest tulenev võimuvajadus, seesama “ülalt alla” suhtumine äärmuslikus variandis?

Ent kas 10% jäle tõbi on tõesti väärt seda, et moraali kaitseks ka ülejäänud 90% hukka peaksid saama? Siis oleks Jumal ju VT ajast saadik mitte leebemaks, vaid julmemaks muutunud. Ei usu ma seda skeemi ja isegi ei kujuta ette “väga head põhjust” selle uskumiseks.

andrus, 2005-01-05 18:54:33
isegi mul hakkas paha
seda kuulates

millest küll see isegi justkui oleks tegu kellegi eriti paadunuga???

Lilleke, Hodža, 2005-01-05 20:01:06

http://www.giveadogabone.ca/images/logo.gif

kaak, 2005-01-05 20:03:07

Head uut Aastat seltskonnale!

Tore, et meil on niisugused pühad mehed...nagu andrus.

Temal on nimelt välja arvutatud, et 10% Tais käivatest inimestest on seksituristid.

Ridade vahelt võime välja lugeda...et
paras neile raiskadele...patustele.

Peale Estonia uppumist vigises ka üks soome kirikuõpetaja, et laeval oli enamus joomas ja tantsimas...seega paras neile, tegu olevat taevase kättemaksuga.

Huvitavad mõtted nendel kirikuõpetajatel.

Andrusele soovitaks tutvuda teadmatult kadunud soome kodanike nimekirjaga ja vanusega...

...enne kui lahmima kukkuda.

PL, Hele, 2005-01-05 20:05:04

Me ju ei kahtle selles, et teised inimesed suudavad endile valida õiget toitu ja riietust, õigeid sõpru ja elukaaslasi. Miks siis peetakse teist tervet täiskasvanut võimetuks enesele sobivat maailmavaadet leidma?

PL: Kas see on “kristlik igand” - inime on algselt halb ja rumal? Nii et ainult Jumala najal püsti seisab.

Sest kui ma enda Loost pean miskit, küllap siis ka teiste omist - kui neil on selles hea olla.

Kui hea on inisel olla teiste seas või kui rahulolematuna ta end tunneb?

Või on siin siht maailm ümber teha?

Olev Vallimaa, olev15@solo.delfi.ee, 2005-01-05 20:05:22

Pole siin tegemist üksikjuhtumiga...Hodža.

Võim ja võimuiha- need ju tänapäevalgi täiesti olemas.

Kuid mis seos on sellel isiku/indiviidi siiral usul Jumalasse???

Mida oli Baldassarel ja temasugustel üldse Jumalaga pistmist?

Olev:))

Lilleke, 2005-01-05 20:05:43

ˇˇseega paras neile, tegu olevat taevase kättemaksuga.ˇˇ

Kust te sellise suhtumise välja lugesite??

Olev Vallimaa, olev15@solo.delfi.ee, 2005-01-05 20:11:46

Ta oli saatana kehastus :o)))

Jah...Hodža. Tõenäoliselt sellepärast ei põletatudki.

Olev:)))

Hele, 2005-01-05 20:24:45

PL: Kui Sulle endale miski tõeliselt meeldib, siis on Sul seda ehk kergem mõista ka teiste puhul?

Ongi nii! Ja kui tead, mis teisele meeldib, siis mõnikord on abi ütlemisest “mulle on see samamoodi ülihää kui sulle too”.
/sai ühe teismelisega muusika teemal vesteldud

rannatüdruk, 2005-01-05 20:28:39

Ma seni ikka olen toetanud tolerantsi ja olen püüdnud leida väärt mõtteid kõikidest võimalikest allikatest. Sest mulle meeldivad inimesed.

Mida ma olen eile ja täna teada saanud? Et ellu jääb ainult nulltolerantsiga. Et kui moslemid tulevad siis te alles saate tolerantsi. Et kui kristlane ütleb mittekristlasele, Sa kardad Jumalat, siis see on rõõmu sõnum. Kui ateist ütleb kristlasele, et Jumal on muinasjutt, siis see on uskliku maailmapildi dekonstrueerimine ja solvang. Mees ütleb, et kuna sigitamine on vägivaldne toiming, siis igasugune uue loomine õigustab vägivalda. Kui naine ütleb, et ei ole sellise vägivalda õigustava üldistusega nõus, siis talle öeldakse, et kui vägistamine on juba toimunud, siis võta seda paratamatusena. Ja-jah. A ma siis ütlen nagu andrus islami kohta, et passige peale, tuleb naiste võim ja vaadake siis.

/hakkap vihaseks võitlevaks feministiks hoopiskit

Next day, rannatüdruk, 2005-01-05 20:28:39, 2005-01-05 20:32:12

Rannatüdruk :))
Nädsasiis, üks koralik hingest tulnud kommnetaar.

Mulle meeldivad kirglised inimesed.
Kirg on ehe ja isegi püha, kui õige asja ette on rakendatud:)

praktik to Hele, 2005-01-05 20:35:07

miks himustab “tugev ja edukas mees” mitte omasugust naist, vaid vaeseid kuulekaid naisi ja koguni lapsi, kellele ta vanuse poolest isaks olla võiks?
Ebakindlusest tulenev võimuvajadus, seesama “ülalt alla” suhtumine äärmuslikus variandis?
.......................
ütleme nii,et inimeses elab sexuaalne mina ehk loom,kes küsib sexuaalset rahuldust,seda soodustab muide suur alkoholi tarbimine.
Ef 5:18
18 Ja ärge joovastuge veinist, millest tuleb liiderlikkus, vaid saage täis Vaimu, [a]
Õp 20:1; Js 5:11,12
—————————————————————————
Teda on võimalik valitseda ja mitte.On võimalik,et sexuaalne mina üleüldse endast märku ei anna.Inimesed on sünni ja pärilikkuse poolest erinevad.Kui inimene leiab kontakti Jumalaga ja selle kontakti tugevnedes muutub tema loomus,siis taganeb või väheneb ka sexuaalne mina.Ilma et mees oleks gastreeritud ja naine ümberlõigatud.Kui inimene on saanud usklikuks või religioosseks,aga tal kontakt Jumalaga on nõrk,võib sexuaalne mina vastupidi väga võimukaks muutuda.See tähendab,et kogu aeg mõtted keerlevad kepi tegemise ümber.
Nägin ükskord soomest mingit õudset dok.filmi kus näidati üks ühele,kuidas noor muhameedlik tüdruk ümberlõigati,kusagil kaheksa,üheksa aastane,ilma tuimenduseta.Mingi vana muhameedlasest kabi lõikas tal ära noaga kliitori.
Siis küsiti vanematelt muhameedi naistelt kommentaare ja need ütlesid,et naiste ümberlõikamine on õnnistus ja garanteerib rahuliku elu.Sexuaalne mina ei anna endast üldse märku ja ei esita tingimusi.
Sexiturism ongi see,et sõidetakse omaksete silma alt ära,kaugele maale,kus võib segamatult oma sexuaalse mina vajadusi rahuldada.Sexuaalse minaga on kahjuks nii,et süües kasvab isu ja varsti ei saada rahuldust normaalsest sugulisest vahekorrast vaid vajatakse tihedamat hõõrdumist,minnakse anuse kallale.Edasi ei ole ka küllalt tihke,siis noorte tüdrukute ja ka poiste kallale.Ma ei hakka loomadest siin rääkima.Igal juhul on tegu sexuaalse mina kasvatamatuse ja valitsematusega,mis on pimedus.Need inimesed lõikavad endale palju ebameeldivusi ja kannatusi ei ole valgustatud.
Olen ehk olnud liiga avameelne!Seetõttu palun vabandust kommentaariumi naispoolte ees.Mehi tavaliselt selline asi huvitab.Samas kui ei ole avameelne ei saa ka midagi selgeks!Vot!

PL. Hodzha, 2005-01-05 20:36:04

Aga võibolla mulle meeldibki? Meeldib mõelda oma peaga.

PL: See on minugi jaoks väärt meeldivus. Aga mul jäid kõrvu kummitama Tooma sõnad: sallivus sallimatuse suhtes. Sest mis kunst on olla salliv salliva suhtes - iga loomgi suudab seda.
Võibolla selles ongi inimese ime. Ma ei mõtle muidugi “rumalat sallivust”. Parem siis juba sallimatus?

Meeldib mitte kaitsta mulle võõrast kristlust sama võõra islami eest. Meeldib see, et usuhullud saavad oma märatsemised siin ära märatsetud ja peavad ennast tänavatel vaikselt üleval :o)))

PL: Sellele heategevusele tuleb au anda. Oled peaaegu nagu Kristus, kes kõik uskmatute nooled enda kanda võtab, mistap tänavatel ei teki enam kihku neid lennutada. See ongi ohvri ülekanne, millest kirjutab Andrus.

PL, praktik, 2005-01-05 20:45:46

ütleme nii,et inimeses elab sexuaalne mina ehk loom,kes küsib sexuaalset rahuldust,seda soodustab muide suur alkoholi tarbimine.
Ef 5:18
18 Ja ärge joovastuge veinist, millest tuleb liiderlikkus, vaid saage täis Vaimu, [a]
Õp 20:1; Js 5:11,12

PL: Isand Jumal, praktik. Nüid tegid seksi küll täienisti maha?

See on kui Põrgus, kus “hoitakse” otsekui puuris (või katlas - vahet põle) me allasurutud hingeosi, kus nad ei saagi välja areneda. Nõnda on Kirik toiminud ka seksuaalsusega - ja siis imestame, miks see küll nii “inetu” on, et parim on üldse loobuda.

PL, 2005-01-05 20:53:35

Sex kui “tee Jumala juurde”?

Hele, 2005-01-05 21:12:17

Mõnede “teenäitajate” puhul on parem karta kui kahetseda...

http://www.energygrid.com/spirit/ap-falsegurutest.html

Lilleke, praktik, 2005-01-05 21:20:49

ˇˇOn võimalik,et sexuaalne mina üleüldse endast märku ei anna.ˇˇ

Milleks see hea on???

ˇˇSexiturism ongi see,et sõidetakse omaksete silma alt ära,kaugele maale,kus võib segamatult oma sexuaalse mina vajadusi rahuldada.ˇˇ

Sexuaalse minaga pole siin küll midagi pistmist...

ˇˇSexuaalse minaga on kahjuks nii,et süües kasvab isu ja varsti ei saada rahuldust normaalsest sugulisest vahekorrast vaid vajatakse tihedamat hõõrdumist,minnakse anuse kallale.ˇˇ

Issand, mida sa räägid???
Selle teooria kohaselt peaksid kõik inimesed siis ju maniakid olema....

praktik to PL, 2005-01-05 21:22:39

PL, praktik, 2005-01-05 20:45:46

PL: Isand Jumal, praktik. Nüid tegid seksi küll täienisti maha?
..............
ma arvan,et ei teinud.Ma ehk natuke liiga külmaverelise avameelsusega seda lahkasin.Küsimus on sexuaalsuse valitsemises inimes õnnistusex.

1Tim.4:1 Aga Vaim ütleb selge sõnaga, et tulevastel aegadel mõned taganevad usust ja hoiavad eksitajate vaimude ja kurjade vaimude õpetuste poole [a]
Mt 24:23,24; 2Tm 3:13; 2Pt 3:3,4; 1Jh 2:18
2 nende valerääkijate silmakirjalikkuse mõjul, kes on põletanud tulemärgi oma südametunnistusse.
3 Nad keelavad abiellumast ja käsivad hoiduda roogadest, mis Jumal on loonud usklikele ja tõde juba mõistnutele tänuga vastuvõtmiseks. [a]
1Ms 9:3; Mk 7:19; Rm 14:6; Kl 2:20,21
4 Sest kõik, mis Jumal on loonud, on hea ja miski pole taunitav, mida võetakse vastu tänuga, [a]
1Ms 1:31
1Kr 10:30
5 sest seda pühitsetakse Jumala sõna ja palve läbi. [a]
Mk 6:41; Ap 27:35
...................
see roog.See on sexuaalsus,mida Jumal on loonud maitsmisex.Aga kui seda ei pühitseta,siis ongi nii nagu eelpool kirjeldasin.Vot!

praktik to Lilleke, 2005-01-05 21:32:53

Lilleke, praktik, 2005-01-05 21:20:49

Issand, mida sa räägid???
Selle teooria kohaselt peaksid kõik inimesed siis ju maniakid olema....
...............
kui me räägime sexturismist,siis ma arvan,et siin on kindlasti tegemist maiakaanlusega ehk himuga,mis rahuldamise tulemusena kasvab.Ma olen seda sexhimu kasvamist oma elu jooksul massiliselt näinud.Hiljuti kuulsin sellist kummalist asja meie Eesti oludes,et mees lahutab oma naisest ära,et tal pole enam piisavalt tihke,tal on ämber rahavakeeles öelduna.Et mingu tupe sulgurlihase lõikusele kuna see on väljaveninud.Kuna naine keeldus,siis toimus abielulahutus.Tegemist on 40 aastaste inimestega.Neid lõikusi pidi tehtama päris tihti!Vot!

***