Karma – saatus (tegude saadus)

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1436 kommentaari.

Padre Alfonso, 2004-12-24 14:12:34

Või õigustab seda sinu stiili (ka DiaTheo ja Padre stiili) see, mida ma seal kirjutan?

Padre Alfonso räägib nüüd enda nimel, kuid Padre Alfonsol pole aimugi, mida Kingo kusagil seal kirjutab.

Ühtlasi tänab Padre Alfonso Kingot heade jõulusoovide eest, kuigi need sarnanevad kangesti juhtumitele, kus teistele kingitakse seda, mida endal hädasti vaja läheks.

Kuid selle välise ja näilise “sõja” taga on minu poolt alati ja igaühe, ka sinu suhtes, olnud määravaks hea tahe - tahe heale, tahe headuse teostamisele ja kehtestumisele.

Tore oleks, kui tubli Kingo suudaks mõista, et selle välise ja näilise “sõja” taga on kõigi poolt hea tahe, vahest teistelt isegi rohkem kui Ennastimetleva Õilishinge poolt.

Johannes Tuhk, 2004-12-24 17:38:26

Harri:
_Sa oled kõik minevikus ja ka tulevikus andeks saanud, kuid kahjuks sa pole osanud seda andestust vastu võtta ja näinud minu poolt rahu - sa oled arvanud mind sõjas olevaks ja ennast sõjas olevaks, ja vastavalt ka käitunud. Ja nagu metsa hüüad, nii mets ka vastu kajab._

Mitte ei taipa, millega siis Dia Theo hakkama sai, mille eest andeks on palunud?
Et talle siin andestatakse?
Ma saan aru nii, kui keegi palub andestust, siis ka antakse.
Aga pole selle koha peale trehvanud.

Hodža Nasreddin(Rahurikkuja), 2004-12-24 21:41:11

Harri Kingo, 2004-12-24 10:09:09
Kas see fakt, et ma seal kirjutan, õigustab kuidagi siin sinu väga ‘ad hominem’ stiili kasutamist minu suhtes!?

Kõigepealt pean sulle teatama, et sa ei mõistnud järjekordselt, millest jutt käib. Aga sest pole midagi, sellega olen ma ammugi harjunud ja seepärast lähen teemale, mille sa lahkelt välja pakkusid.
Minu jaoks oled sina igal pool sina, isegi Aafrikas ja seepärast ei oma mulle mingit tähtsust, kus sa inimestele näkku sülitad - tähtis on sülitamise fakt, mitte koht.

Mida sellist ma siis seal kirjutan, et siin tuleb lausa olla alati halvustavalt isiklik minu suhtes?

Vaat see küsimus esita endale ja püüa vastata ka, et miks astuvad sinu kaitseks välja ainult Verwolfid ja nendegi kaitse ei seisne sinu tegude selgitamistes vaid ainult su ‘vaenlaste’ räpases ründamises.
Kindlasti väidad sa, et ei vastuta nende eest, aga siiski-siiski, senikaua, kuni sa pole nendest distantseerunud ja neid ise... kuu peale saatnud, olete te üks - vähemalt minu jaoks. (Ära nüüd hakka arvama, et pean teid üheks isikuks :o))
Ei pea teid üheks isikuks, vaid siiami kaksikuteks ja seepärast ei hakka oma pead vaevama, leidmaks sinus ja nendes/temas erinevusi.
Kunagi tegin ja arvasin, et azoo pole sina, aga kui sa tunnistasid azoo pihta suunatud repliigi, sinu vastu suunatud rünnakuks, siis loobusin, sest miks pean mina paavstist püham olema.

Kui sa midagi sellist sealt Delfist isegi leiad - ja mida inimene kõike leida ei või kui otsib! - kas poleks siis õigem “neid asju” seal lahendada ja klaarida, et jätta see koht siin mingist mõttetust permanentsest arveteõiendamisest puhtaks?

Nagu sa arvatavasti oled tähele pannud, tsiteerivad sinu oponendid väga harva seda, mida sa oled kuskil kirjutanud ja siis seda kritiseerima asunud. Enamasti käiakse su tsitaatide järel ainult siis, kui sina või su Verwolfid räägite, et sa oled nii illikukununnu ja et sa mitte kunagi...
Aga siin olen ma hakanud närima kõigepealt su tekstide kallal, aga kui sa pead seda su näpukeste närimiseks, siis mis mulgi enam :o)

Keegi ei saa kedagi kohustada siia midagi tarka teemas kirjutama, seda tõtt-öelda ei saa inimeselt isegi paluda. Kuid paluda saab alati, et sisutus ja ad hominem eneseväljendused jäetaks kirjutamata. Seda palvet täita on igaühe võimuses.

Ja pärast sellise teksti produtseerimist sa imestad, et sinusse suhtutaks nii, nagu suhtutakse?
Sa oled parandamatu... ja mina ka, sest arvan, et sa oled võimeline midagi taipama ja seletan sulle ja seletan...

Harri Kingo, Hodža, 2004-12-24 22:25:03

Lugesin. Kuid ei pea vajalikuks vastata või üldse seda teemat jätkata.

Hodža Nasreddin(Rahurikkuja), 2004-12-24 22:36:37

Harri Kingo, Hodža, 2004-12-24 22:25:03

Lugesin. Kui ei pea vajalikuks sinu ‘vajalikukspidamistele’ mingit tähtsust omistada, seda enam, et sa juba vastasid :o)

Lilleke, 2004-12-24 23:19:28

Piparkook poleks piparkook kui sealt puuduks vürts... sealt kindlasti tuleks mingi kook aga mitte piparkook;)
Kauneid pühi teile!
Hodža Nasreddin(Rahurikkuja), Vastseliina Toomas, tola, DiaTheo, Padre Alfonso, Johannes Tuhk, Harri Kingo

Johannes Tuhk, 2004-12-24 23:58:28

Aitäh, Lilleke.
Sullegi pipart k....koogi peale, see tähendab rõõmsaid ja rahulisi jõule.
Muidugist kõigile kommijatele ka.

räva, 2004-12-25 13:56:09

ilusaid ja rahulikke pühi kõigile!

selle koha loojatele jõudu!

praktik, 2004-12-25 19:41:29

Ka mina soovin teile kõigile kommenteerijatele ja ka via toimetusele häid rahulikke Jõulupühi.Ma soovin,et teil kõigil Jõulu ajal juhtuks mõni õnnistuslik vahejuhtum,mis süvendaks teie enesekindlust omas asjas,tervises ja muudes olulistes valdkondades,mis võimaldavad teile paremini elu,mida Jumal,Isa on oma armust teile annud.Sõltumata usutunnistusest ja religiooni tüübist.Meile sündinud Õnnistegija Jeesuse Kristuse nimel.Soovib praktik.VOT!!!

Harri Kingo, 2004-12-25 20:04:15

Mina aga arvan, et veel parem on, kui mingit “õnnistuslikku vahejuhtumit” ei juhtugi... Kuid et see, mida praktik kirjeldab, saab siiski teis tõeks ja teoks.

Sest ei ehitanud Jeesuski oma religiooni imede peale. Ja poleks see religioon ka imedel püsinud.

praktik, 2004-12-25 21:20:10

ma mõtlen näiteks õnnistusliku vahejuhtumi all seda,et firmade vahel,et keegi kes ammu on juba lubanud oma arve maksta,nüüd seoses Jõuludega maksab oma näiteks 40000 kroonise arve ära!Ma ei tea kas see on ime?Aga mis puutub teistesse küsimustesse,siis mina usun,et Eesti inimestele on imed võimalikud.Ma ei välista seda.Ma palvetan sellepärast,usus Jeesusesse Kristusesse,et teil kõigil midagi head võiks juhtuda.Ma olen täiesti veendunud,et teil ka midagi head juhtubki,siin Eestis!Vot!

Hele, 2004-12-25 22:21:26

Imed ON võimalikud
ja kui juhtub ime
saab kogu elu imeliseks
kõik karmad ja kunstid
ja muud taevaredeli pulgad
sädelevad tasakesi
ja härmas puuoksad
helisevad tuule käes
tähevalguses
see on imeline imetleda
ja see ON võimalik
alati

Harri Kingo, 2004-12-25 22:40:27

Kui ma vaatan seda maailma enese ümber, siis ei saa ma seda kõike kokku pidada vähemaks kui imeks.

Sest see täiuslikkus, mis igast lumehelbestki mulle vastu vaatab, paneb jahmatama...

tola, 2004-12-26 00:20:06

Hele: Imed ON võimalikud ...

... ja mitte ainult.
Imed on paratamatud.
Kogu maailm koosnebki imedest.
Pole ühtegi nähtust mis poleks ime. Ime on hommik, ime on õhtu, imeline on öö enda tähesäraga, imeline on ka sompus öö...
Ime lakkab meie jaoks eksisteerimast siis, kui me hakkame midagi teisest paremaks pidama, kui hakkame asju liigitama, kui unustame selle, et midagi ei saa võrrelda, et kõik mis on, ongi unikaalne ja kordumatu. Pole kaht sarnast lumehelvest. Igaüks on imeline omaette. Ja see unikaalsus ei ole ainult lumehelvestele omane. Kõik, mis üleüldse on olemas, on unikaalne. Isegi raamatud, mis trükikojast väljudes teineteisega äravahetamiseni sarnased on muutuvad mõne aja möödudes igaüks erineva saatusega eksemplarideks. See, et vaatamata universumi mastaapidele, koosneb ta ainult unikaalsetest ja kordumatutest ilmingutest ongi ime...

Hele, 2004-12-26 02:07:10

http://www.its.caltech.edu/~atomic/snowcrystals/photos/photos.htm

Jaa,
ime on kõik ja kogu aeg,
võimalik on see ime ära tunda,
võimalik on, et juhtub miski võimatuks arvatu,
mis aitab selle ime äratundmiselle jõuda ...

tase, 2004-12-26 02:11:19

_Ja poleks see religioon ka imedel püsinud._

Sel juhul pole sul kristlusest (ja oma “õdedest vendadest” küll õrna aimugi).

Imed ja neile tähelepanujuhtimine on selles religioonis ja enamikule kristlusesse uskujatele üls olulisimaid komponente.

tase, praktik, 2004-12-26 02:13:43

_nüüd seoses Jõuludega maksab oma näiteks 40000 kroonise arve ära!_

Kui firmade tulumaksuvabastus puuduks, siis ilmselt ka maksaks.

Harri Kingo, 2004-12-26 08:10:50

Jumala kohta on öeldud, et Tema teeb oma imed kõige loomulikumal kombel, nii loomulikul teel, et me ei märkagi, kuidas ime toimub...

Kui enese ümber seda maailma vaatame, siis nii ongi. Kõik on justkui iseenesest... ometi on võimatu uskuda, et kõik lihtsalt ise ja niisama juhtus, eimillekski ja eimillekski.

Harri Kingo, 2004-12-26 08:11:51

...eimillestki ja eimillekski.

praktik to tase, 2004-12-26 09:46:49

näiteks keegi tüüp,kes tavaliselt on tige ja Sinu iga ütlemise peale saadab kohe hm... nüüd Jõuluajal tervitab heatahtlikult ja soovib midagi head.Sinule võib see mõjuda kui ime,olgugi,et kõrvalseisjale on see eimidagi nagu Harri ütleb.Vot!

***