Karma – saatus (tegude saadus)

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1436 kommentaari.

DiaTheo, 2004-12-22 14:39:37

No kui kaua võib mõistmatu olla??????

kui joodiku isiklikuks ideaaliks on olla purjus ja rentslis, siis see ka tema väärtus on.

Ja mis väärtus on rentslis joodikul siis, kui tema ideaaliks on jumalaks saamine??

Ei ole vahet, millise ideaaliga rentslis ollakse, absoluutselt pole vahet. Ei väärtusta inimene ideaali ega ideaal inimest. Ei ole ideaalil omaette, inimesest sõltumatult mingit väärtust. Ka inimesel on ainult see väärtus, mida me, pealt- ja kõrvaltvaatajad, inimesele omistame.

Teadmised on vaid vahendi rollis võrreldes ideaaliga.

Mõlemad on vahendid, kui ideaal üldse sedagi on! Küünemusta jagu ehk, ei rohkem. Ideaale võib päevas seitse korda vahetada. Hinduistid peavadki seda tegema, kui nad üritavad järjepanu erinevate jumalate sarnaseks saada - neil neid jumalaid parasjagu nõnna palju.

DiaTheo, 2004-12-22 15:07:16

Tõsi, Toomas, liigsed teadmised saavad takistuseks vaimsel teel. /Kingo/

:-))))

Ja pärast solvub Kingo jälle, et usklikke ullikesteks peetakse - meie ei pea, Kingo, sa ise teed nad ullikesteks, keda teadmised segavad.

Või lõi sinus elupõline materialist jälle välja? Et kui ikka tead - jumal pole inimest loonud, hoopis evolutsioon on selle taga - siis ikka usklikuks ei hakka?

No sel juhul on sul muidugi tuline õigus, Kingo:-))

Toomas, sa oled ikka Kingot oma suureks õpetajaks ja eeskujuks pidanud. Nüüd seesama Kingo jagab sulle sellist tarkust:

See on sama, kui et liigsed vahendid saavad takistuseks mingi töö teostamisel.

Tõepoolest, kui sul on kolm kruvikeerajat, vahendit noh, siis Kingo järgi ... on ikka päris paha kruvi laua sisse keerata. Va raisad kipuvad segama.

Aga mina, materialist DiaTheo, soovitan sulle lihtsat lahendust - vali nendest kolmest kruvikeerajast üks, selleks tööks sobivaim välja ja pane teised seniks kõrvale:-)

Ja ennäe imet, ka liigsed vahendid ei segagi järsku enam töö tegemist!

Siin oli varem juttu autoriteetidest. See siin ongi kujundlik näide selle kohta - nii, nagu mina ei hakka õppima kosmoloogiat urantistidelt, nad pole mulle autoriteediks, niisama ei hakka ma ka Kingo õpetuse järgi kolme kruvikeerajaga korraga ühte kruvi lauajupi sisse keerama - ta pole mulle oma õpetustega autoriteediks:-)

Ja praktikast, jumalakogemusest niiöelda, tean ma, et ka seitseteist kruvikeerajat ja kolmkümmend mutrivõtit ei sega mind tööd tegemast. Küll aga segab töötegemist see, kui mul nende seas ikka veel vajalikku pole - alles ükspäev otsisin Nr.6 torxi terve linna pealt taga!

Kas nüüd võime kruvikeerajate juurest teadmiste juurde tagasi tulla? Elik:

Teadmised pole liiast, küll aga võib hätta jääda sobiva teadmise puudumisel.

Harri Kingo, DiaTheo, 2004-12-22 15:50:49

Rentsli joodiku väärtuse määrab ära mitte vaid pelk ideaal, vaid ka selle ideaali realiseerimine. Kui tema ideaal on Jumal, aga ta pole rentslist kaugemal... Mis on siis joodiku väärtus?

Ideaali teostatus on tema väärtus. Kui pole ideaali, mida siis teostada? Kui pole teostamist, mis ideaal siis?

Kui see teostatus on kellelgi rentsel, siis sel tasemel on ka tema kui teostaja väärtus.

Harri Kingo, DiaTheo, 2004-12-22 15:54:59

DiaTheo, sa vist ei saanud aru, et täpselt sama ma sulle ka kirjutasin - liigsed vahendid tuleb töö efektiivseks teostamiseks kõrvale panna - need segavad.

Sama teadmistega kui kruvikeerajate uja kruvidega.

Kena, et sama mõistsid. Ilemlik, et sa lugeda ei suuda.

DiaTheo, 2004-12-22 16:36:15

Kingo, liigsete töövahendite kõrvalepanemiseks ei ole vaja teooriat segases sõnastuses! Isegi mainida pole seda vaja. Seda teab ja oskab iga titt!

Aga need ideaali- ja väärtusejutud - ei viitsi sulle sinu enda sõnu veelkord ja veelkord üle korrata - nad olid sul kiivas kui kiivas.

Oki, üks lause viimast korda veel.

Kirjutad:

kui joodiku isiklikuks ideaaliks on olla purjus ja rentslis, siis see ka tema väärtus on.

Ja mina vastan, et pole apppsoluuuutselt mingit tähtsust, milline ideaal sel rentslis lösutajal taskust välja tolkneb - lösutaja väärtuse määrab lösutamine mitte taskust tolknev ideaal.

Ideaal, mõiste kui niisugune on antud kontekstis marginaalne, maninimist mittevajav. Veelgi hullem, ta muudab lause mõttetuks lauseks. Ja näitab, et sa ei saa aru ideaali rollist, sellest, et inimesi ei mõõdeta nende ideaalide järgi, vaid selle järgi, mis nad ise on.

Schluss, finito, lõpp, +++, -x- ...

nuhk Albert Birgitta kloostrist, Kingo, 2004-12-22 16:36:35

Kuidas sul endal lood oma ideaalide ja nende realiseerimisega on? Need ju seotud väljamõeldistega.

andrei, DiaTheo, 2004-12-22 16:49:16

“Jumala Sõnas peituva Väega” on, jah, küll sedasi, et raz raspahnul dušu ja muudkui voolab teine sisse. Mida temaga aga sellisena peale hakata, peale õndsa surmaootamise?

Vaata, Toomas juba vastas sellele küsimusele:

Oma elu korrastada, teadmistekorrastamisele asuda, teistega jagada jms.

Ideaalis ja Jumalale meerepärasena arvan ja rõhutaksin just seda viimast - Püha Vaimuga täitunud inimene saab ise Jumala Väe allikaks ja hakkab seda sõnumit jagama. Ja nii palju, kui Sõna kuulaja ennast avab, nii palju saab andja seda ka kuulajatesse edasi anda...

andrei, DiaTheo, 2004-12-22 17:19:08

Ja mina vastan, et pole apppsoluuuutselt mingit tähtsust, milline ideaal sel rentslis lösutajal taskust välja tolkneb - lösutaja väärtuse määrab lösutamine mitte taskust tolknev ideaal.

Sul on õigus, sest tõesti, tavainimese pilgu läbi vaadatuna pole nende kahe rentslis vedeleva joodiku ideaalil mitte mingit tähtsust. Aga Jumala silmis on igal hingel hindamatu väärtus, Jumal armastab neid mõlemaid, ja sellel, kes püüab sealt, sellest olukorrast välja rabeleda, on, arvan, Jumala silmis suuremgi väärtus, sest ta ise võttis vastu otsuse sealt välja tulla...

tola, 2004-12-22 18:58:27

DiaTheo: Ideaale võib päevas seitse korda vahetada. Hinduistid peavadki seda tegema, kui nad üritavad järjepanu erinevate jumalate sarnaseks saada - neil neid jumalaid parasjagu nõnna palju.

Võimalik, et väide - Jumalaid on ainult üks - ei puuduta hinduiste, aga sellel ühel Jumalal on kasutada omakorda seitse erinevat teineteisest tugevalt eristuvat taset millel see Jumal siis vastavalt mingi aspektina materiaalsuses avalduda võib. Ka inimene on suuteline kõiki seitset taset oma maises väljendumises kasutama. Kõik ülejäänu mida Päikesest kolmandal planeedil leida saab, mahub kolmele tasemele, mis absoluudist vaadatuna kõige kaugemale jäävad.

Harri Kingo, DiaTheo, 2004-12-22 19:25:36

DiaTheo, 2004-12-22 16:36:15

Kingo, liigsete töövahendite kõrvalepanemiseks ei ole vaja teooriat segases sõnastuses! Isegi mainida pole seda vaja. Seda teab ja oskab iga titt!

Kas tõesti iga titt on võimeline saavutama nirvaana ja Valgustuse? Ma ei teadnudki...

Või räägid sa kruvide keeramisest?

Meil jutt siiski muust.

Harri Kingo, DiaTheo, 2004-12-22 19:27:53

Ja näitab, et sa ei saa aru ideaali rollist, sellest, et inimesi ei mõõdeta nende ideaalide järgi, vaid selle järgi, mis nad ise on.

Jääb vaid küsida, mille alusel sa mõõdad, “mis nad ise on”?

Harri Kingo, nuhk, 2004-12-22 19:29:20

nuhk Albert Birgitta kloostrist, Kingo, 2004-12-22 16:36:35

Kuidas sul endal lood oma ideaalide ja nende realiseerimisega on? Need ju seotud väljamõeldistega.

Kas sa ise ei märka, et su küsimus välistab vajaduse sellele vastata?

nuhk Albert Birgitta kloostrist, Kingo, 2004-12-22 19:46:45

Ma mõistan, et sa taas ei oska nii lihtsale küsimusele vastata. Ehkki ise selle püstitasid mõni komm enne mu küsimust.

praktik, 2004-12-22 20:11:51

siin te olete hakanud arutlema mõiste teadmised ümber.Minuarust on asi väga lihtne,selleks,et mingit eesmärki saavutada on vaja vastavaid teadmisi.Ma arvan,et enamikul teist on autojuhi load.Selleks,et saada lube ja sooritada vastavad eksamid on vaja teatud teadmisi omandada.Siin jagunevad nad teoreetilisteks ja praktilisteks.Kui õpid liikluseeskirju,see on teooria,kui nende järgi liikled on see praktika.
Artikli autor kirjutab budismist.Mina ei hakka selles palju kaasa rääkima sest mul puuduvad vastavad teadmised,nii teoreetilised kui praktilised!Vot!

Harri Kingo, nuhk, 2004-12-22 22:18:10

Sa ei märka jah, et su küsimus välistab vajaduse sellele vastata...

kiropraktik, 2004-12-22 22:59:52

_Mina ei hakka selles palju kaasa rääkima sest mul puuduvad vastavad teadmised,nii teoreetilised kui praktilised!Vot!_

Mul on väga kahju, aga kas sa siis polegi siin triidis Praktik, vaid (kuidas peenemini öelda- teoreetik ei sobi hoopiski- sellised siin kõik) suisa Võhik?
Aga ilmselt sa huvitud kangesti budismist ja igaks juhuks ei teegi enam meile misjonit.
Vaada Andrus on jäänud kristluse raamidesse.

DiaTheo, 2004-12-22 23:08:29

Andrei ja Toomas:

Vaata, Toomas juba vastas sellele küsimusele:

Oma elu korrastada, teadmistekorrastamisele asuda, teistega jagada jms.

Ei näe seost, aga olgu pealegi - kudagimoodi keerutasite välja:-))

Sul on õigus, sest tõesti, tavainimese pilgu läbi vaadatuna pole nende kahe rentslis vedeleva joodiku ideaalil mitte mingit tähtsust. Aga Jumala silmis on igal hingel hindamatu väärtus, Jumal armastab neid mõlemaid ...

Niietsiis ka jumala meelest kama kaks, kuivõrd mõlema hinged ühtmoodi hindamatult kallid. Jumal siis minuga päris samal arusaamisel:-)

... ja sellel, kes püüab sealt, sellest olukorrast välja rabeleda, on, arvan, Jumala silmis suuremgi väärtus

Vot kui häste, jumal aus sedapuhku materialisti poole peale - sest parasjagu oli just jumalasalgaja see, kes siiralt olukorrast välja rabeleda üritas:-))

DiaTheo, 2004-12-22 23:11:07

Kingo: Kas tõesti iga titt on võimeline saavutama nirvaana ja Valgustuse? Ma ei teadnudki...

Kolme kruvikeeraja kooskasutamisega saab nirvaanasse? Ma ei teadnudki ...

DiaTheo, 2004-12-22 23:13:27

Andrei, segav näpukas lipsas sekka:

"Vot kui häste, jumal aSus ..."

andrei, DiaTheo, 2004-12-23 00:04:45

Vot kui häste, jumal asus sedapuhku materialisti poole peale - sest parasjagu oli just jumalasalgaja see, kes siiralt olukorrast välja rabeleda üritas:-))

Jälle on sul õigus! Jumalal on suurem rõõm materialistist, kuna ta tahab oma olukorda muuta - otsib teed ehk väljapääsu. Aga kui jumalauskuja on sopa sees ja ei taha midagi muuta, ei otsi teed, siis arvan, pole Jumal ta pärast üldsegi rõõmus.

***