Joak, kurrat - jalad põhjas!

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1636 kommentaari.

elfitaat, Hele, 2005-07-21 14:20:06

Aga kui ma ei ole valgustunud ja ma isegi ei tea, mida see valgustumine õieti tähendab, kas siis mul jääbki valgustumatta? Ma ju ei saa olla see, kes ma pole. Või tuleks sel juhul püüda valgustunud olemist “etendada” vastavalt oma ähmasele ettekujutusele sellest?

////

Sul peab olema julgust see omaks võtta.

Ti, Hele, 2005-07-21 14:36:47

*
Jah, elu kipub ikka vahel “käest ära” põrutama.
Aga kuhu suunas? Suured töö-, kodu- ja tervisemured või 10-100 kolli seina peal ei ole ju ometi sama mis Teresa lugu

Ma mõtlesin muud, kui ütlesin, et tahaks elul vahel sabast kinni hoida ja hüüda: kussa-kussa nüüd põrutad?! :))

Mõtlesin, et inimene on võimeline ka tavalises, siinpoolses elus tundma väga intensiivset iha maailma järele, ‘elutunnet’, ekstaasihetki, paul-eerikulikke ‘oo et sädemeid kiljuks mu hing’ hetki..

Ilma igasuguse müstikata.
Aga Teresa-tunnetuse mõõtu need ehk tõesti välja ei anna.

DiaTheo, 2005-07-21 14:39:17

Kiropraktik: Nojah, SC tunneb ikka ära, kuigi ta täna üsna sõnakas oli.

Ma küll ei tea, kes see SC sihkene veel on, aga sellise pehmekese kiropraktiku jutu peale loivasin ajas tagasi, et üle kontrollida - see ei saanud ju seesama kiropraktik olla, kes teisemehe podagrast ja sapist puhus. Aga võta näpust - ikke kiropraktik oli see vend:-((

DiaTheo, 2005-07-21 14:40:55

Just imestasin, kuda Hele Ti jutu küll selliseks endale tõlgitud sai, kui Ti ise oligi kohal:-))

Hele, elfitaat, 2005-07-21 14:42:45

Misasi omaks võtta, kas valgustumine?
No kust ja kuidas ma teda võtan, kui ma ei teagi õieti, misasi see on?

Kas midagi niisugust:
http://www.hot.ee/zucch/valgustus.JPG
?

levi, 2005-07-21 14:44:23

Natuke müstikast.

Sõna “müstik” tuleneb sõnas “müstika”, mitte vastupidi.

Müstika on lihtne. Müstika all peetakse silmas üleloomulikkust; sellest osasaamise alla aga selle üleloomulikkuse tajumist ('nägemist'). Seega on müstik see, kes osaleb müstilises elus, seda üleloomulikkust tajudes ('nähes'). Iga Jumalausklik on müstik, kuna usk on müstika. Seega, juba üksi usk Jumalasse (tema tahtesse), püüdlemine Käsunõuete omaksvõtmisele ning Tema poole palvetamine on nii osalemine müstilises elus, kui ka sellest osasaamine.

Müstikuks selles tähenduses, mida on harjutud tähistama üksnes usu(teo)inimeste omavaheliseks võrdlemiseks ehk eristamiseks (parem, vingem - halvem, eriti halb), peetakse usklikku, kellele Jumal on andnud müstilisi nägemusi müstilise elu Põhjustajast. Kas nö müstiliste nägemuste nägijal ja sellel, kellele seda ei anta (antakse teine nägemise kutsumus), on ka mingi kvalitatiivne vahe tulevikuperspektiivis või mitte, seda teab üksnes Jumal.

Pühakuid on ka nö mittemüstikuid, s.t. müstikuid müstilises elus osalemise tähenduses ja kes ei ole tuntud kui nö eriliste müstikutena, vaid lihtsalt tublide inimestena. Näiteks üks tore naine (ema), kes otsustas arstide juuresolekul enne sünnitamist, et ta on nõus surema pea-asi, et laps sünnib elavana. Ja ta on pühak, sest Jumal ilmutas tema kaudu pärast surma pärisimesid! Selliseid pühakuid on lõpmatu hulk: noorelt surnud lapsed, põllumehed, kingsepad, kokad, õpetajaid, lihtsalt tavalisi pereinimesi, sõjamehi, igatsorti ülemusi, arste ja keda kõike veel. Kuid me ei tunne neid pühakutena, ehkki nad on pühakud.

DiaTheo, Hele, 2005-07-21 14:46:48

Nii kristlikke palvetajaid (tõsi, suht mõõdukates seisundites) kui TM-ikaid on EEG-riistaga mõõdetud, ma küll ei tea, et seal oleks miskit põhjas old ega keski surnut emuleerind.

Mis muud, kuiet kehvad palvetajad olid. Mis muud, kuiet kehvad mediteerijad olid.

Iga pobin pole veel palve, iga tukk pole süvameditatsioon:-))

krprktk, 2005-07-21 14:52:03

DiaTheo, 2005-07-21 14:39:17
Ma küll ei tea, kes see SC sihkene veel on,

Podagra läinud!
Aga midagi nagu asemele tulnud, aga ei tule meelde ta nimi, skl, skl.., alts....
Serlok nendiks, et reageerib nimele SC:-)
Ma ikke kipun teisi enese järele hindama:-)

No mis teha, uni küll kosutas, aga täna öösel tuleb jälle “teil” silm peal hoida.
Oot-oot, lähen joon veel kruugitäie musta ja tulist.

DiaTheo, Hele, 2005-07-21 14:53:15

Paluks vastavaid andmeid.

Sõitsin äsja ühest tiigist mööda, millesse tiigiperenaine kenad vesiroosi saarekesed oli istutanud. Hingematvalt ilus oli.

Elik, kõik on Üks, milleks andmeid veel vaja.

Elik, ää siis nii selgelt erapoolikult selektiivne nüüd kah ole.

Elik, tõesta, et see kohe ei saa nii olla. Tõesta, et minu kogemus on vale.

DiaTheo, 2005-07-21 14:56:50

Ja jäigi kiropraktikul tegelikule poindile reageerimata, nagu enamasti sedasorti ... hm ... jääbki lõpetamata.

levi, 2005-07-21 14:58:46

Iga pobin pole veel palve

Õnneks on. Isegi väike pobin (sõnas või mõttes, vahet pole), mis suunatud Jumalale ja temaga kui Isikuga suhtlemise eesmärgil, on palve, mida Jumal kuuleb. Vahet põle, palvetab budist, moslem, kristlane või mistahes määratlustunnust kandev inimene iganes.

DiaTheo, 2005-07-21 15:00:10

Ahh, ei viitsi enam peeglit mängida. Nagunii ei tunne te, usklased-esoteerikud-müstikud, ennast ära. Arvate ikka, et küllap miski müstika mängus:-)

krprktk, 2005-07-21 15:02:55

Ma na unesegane veel, pointi ei leidnud kuskilt, miski puänt vaid hakkas silma.
Egass puändilinnu haavlitega pointikaru lasta tohi, aab mesilastega segamini ja tuleb matti võtma.

DiaTheo, levi, 2005-07-21 15:05:13

Usk pole mingi müstika. Usklane teab, et kõik, mis toimub, toimub jumala taktikepi all - seega ei miskit müstilist.

Müstiku jaoks pole kas jumalat olemas või on tema kõrval veel miskit, millel pole ei nime ega nägu. Ja müstilise seansi aegu esineb areenil just nimelt see nimetu-näotu miski.

Niipea, kui see miski omandab nime ja/või näo, lakkab müstika olemast.

krprktk, 2005-07-21 15:09:57

Ahh, ei viitsi enam peeglit mängida.

WOW!
Meil on siin budasid, valgustunuid, müstikuid, gurusid ja õpetajaid, (kõik ikka suure tähega), kuid kelleks muuks saaks materialist materialiseeruda kui... Peegliks!
Mu uneajal on Teadus ikka seitsmepenikoorma saabastega spurtinud!

DiaTheo, Hele, 2005-07-21 15:18:30

Veelkorra samast:

Nii kristlikke palvetajaid (tõsi, suht mõõdukates seisundites) kui TM-ikaid on EEG-riistaga mõõdetud, ma küll ei tea, et seal oleks miskit põhjas old ega keski surnut emuleerind.

Ise nägin, omaenda, mitte lellepojavennasõbra silmaga, telekast, kuidas meditsiiniinstituudi tudengid lavale päästeoperatsioonile tormasid, kui fakiir endal meditatsiooni käigus südame seiskas - ka kõige tundlikumad ja võimsamad võimendid ei suutnud foonikahinast elumärke välja peilida!

Mis nüüd ütled, ah! Fakt olemas!

DiaTheo, Hele, 2005-07-21 15:23:14

Et kristlastel hinged rändavat, püüdsid sa tõestada lingiga ... mingitele “newadventidele”!

On nad ikke ristiusklased? Jumalausalduse ärateeninud Jeesuse Kristuse esindajate poolt aktsepteeritud?

teadvuse valem, 2005-07-21 15:30:06

Pr[BeW(S,e,t)½ I(t), M(i,a’,t)] > Pr[BeB(S,e,t)½ I(t)]

DiaTheo, 2005-07-21 16:06:36

Kui siinseid usu"teadlasi" ja muiduusuapologeete kuulda võtta, siis võid ikka mingisse väärusukaosesse maanduda küll. Ettevaatust!

Seepärast, kui mul ikka tõsiigatsus tõese ristiusu järgi on, pöördun ma oma härdas palves - enamasti läbi Altavista, harvem Guugli - tõeliste usugurude poole. Täna näituseks, sain oma härdale palvele, selgitada mulle müstika ja jumala, ristiusu jumala siis, vahekorda - sellise vastuse:
..................................
Die besonderen Kennzeichen eines Mystikers sind seine heuchlerische „Niedrig-Gesinnung“, falsche Bescheidenheit und Arroganz. Er brüstet sich mit besonderen Visionen, der Erkenntnis von tieferen geistlichen Geheimnissen und Sonderoffenbarungen. Mystik bringt Menschen aber niemals mit dem Gott der Bibel in Verbindung, weil sie am Zentrum Jesus Christus vorbeigeht. Der Mystiker glaubt, durch Meditation und Versenkung von sich aus mit Gott in Verbindung zu kommen, findet aber am Ende nur zu sich selber. Nur wo Gott selber dem Menschen entgegengekommen ist und sich gezeigt hat, nämlich in Jesus Christus, dem wir allein im Wort der Bibel begegnen, da ist er zu finden und werden wir mit Gott in Verbindung kommen. Der Mystiker bleibt selbstbezogen, egozentrisch, in sich selbst verliebt. In echter Christusnachfolge dagegen lebt der Christ als Gemeinschaftsmensch, der ein Teil des Organismus „Gemeinde“ ist und sich dort bewährt.
...........

Jumala ja PROMT´i abiga keeltes ka sama veelkorra:

Особенные признаки мистика - это его лицемерный “низкий образ мыслей”, ошибочная скромность и надменность. Он гордится особенными видениями, познанием более глубоких духовных тайн и особых выявлений. Мистика никогда не связывает людей, однако, с Богом библии, так как она проходит мимо центра Иисуса Христа. Мистик полагает, что прибывает медитацией и опусканием по собственному почину с Богом в связи, находит, однако, в конце только к себе.
Только где Бог пошел навстречу человека и оказался, а именно в Иисусе Христе, которого мы встречаем только в слове библии, там его нужно находить и мы прибудем с Богом в связи. Мистик остается самозанятым, эгоцентрическое, в себя самого влюбленным. В настоящем наследовании Христа напротив христианин живет как общий человек, который является частью организма “общину” и там оказывается пригодным.
:::::::::::::::::::::

Niiet, fuuuuuuuuu!!, müstikud. Arrogantsed nartsissistid olete, kes te arvate müstikas jumalaga kohtuvat. Rääkimata nendest, kes arvavad end jumalaga samastuvat/ühinevat!

Pole õige uskliku jaoks kohta müstikale! Aga et nad, usklased, müstikutel sellist väärusku levitada nii lahkelt lubavad?? Egas ometi see jälle silmakirjatsemine polnud sinu poolt, muusa?

Maila, krprktk, 2005-07-21 16:06:49

Serlok nendiks, et reageerib nimele...

Serlok nendiks ka, et minu küsimusele, miks kristlane anonüümselt salvab, reageeris kiropraktik.

***