Joak, kurrat - jalad põhjas!

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1636 kommentaari.

Hele, 2005-07-12 01:11:07

Oh Sa igavene jutumees!

See on ju selge trip, muusika müstikamaia kõrvadelle, äraüttlematta magus solgutus lemmik-unistusi piten, armsaste mu kauaaegseid lemmikuid hää sõnaga meenutet, illos pilt ka veel ja puha ...

no miks peaks siiajuurde veel seletamma, justkui oleks tegu teaduse, spordi või kokakunstiga - sel tekstil ei jää oma liigi ausa esindajana mitte kui midagi puudu. Ikka üksseesama üleskutse - otse Päikesesse endasse minna ...

/unistap jälle säravatest vaimukõrgustest, endal nägu sihuke justkui Odüsseusel pääle sireenilaulu kuulamist

33338, 2005-07-12 06:36:05

VISST Juhan Liivi - mida se VISST kül tähändamapeakks? kas Peettril on mujjdanndmejd et vajdlustab Jussi LOOJAxjjguse?

USSKJA - éeldab tegusxna USSKMA. kuna ma máakeeles Peetrile vasstu ej saa, sis oottangi selgitust. kas suhe on sama nagu LASSKUMA:LASSKMA(2)? kuj nii, sis millega ned USSKJAD tulistavad? vxjj onn eesskujuks ooppis UHHTMA:UHHTUMA? kuj naa, sis väga péeneks lähäb se USSKUMISE värkk. juba nagu MXTTLUSEgagi.

vxj tuleb kogunissti appi mejje esikatoolik Voomas Ar"aahhvoros?

DiaTheo, 2005-07-12 09:35:35

Lõin esmapilgul lootusetus ahastuses käega - niiii pikk lugu, kindlasti minu aastatega siledaks kulunud ajukurdudele haaramatu.

Lugesin aga lõigu, kaks, kolm ... ja ennäe imet, usurubriigis on lugeda tekst, kus järgmine lõik tuleneb eelmisest, kus eelmine valmistab järgmist ette, kus järeldusele eelneb loogiline arutelu!

Braavo, Peeter! See on lausa uus tase!

DiaTheo, 2005-07-12 09:48:21

jääb rahulolevat-rõõmsat inimlast kaedes mulje, otsekui poleks temal ja ta Jumalal enam miskit vahet

Sellisena kena pärl. Tegelt lausa topeltpärl. Rõõmsat inimlatsõkest kaedes ei teki kahtlust, kumb kummaks sai; kas lats jumalaks või jumal latsõks. Niisama, nagu siis, kui selleks “rahulolevaks-rõõmsaks inimlapseks” osutub juhtumisi uskjate (mis tore sõnakasutus PL-lt!) abiga leivapalukese peale paksu vorstiviilu ahnitsev jutlustaja.

Aga usklikud kulutavad niisama järjepanu kirikupinki, otsekui põgeneks Jumal neist aina kaugusisse, värendades kuskil silmapiiril justkui loojanguvalgus, mille järele üha tormata, et mitte päris pimedusse jääda.

Jälle hea kujund, mis paljut öeldes pikki sõnavooge säästab.

DiaTheo, 2005-07-12 10:04:48

Usklik on alles kinni vormis nagu laps ema seelikusabas, ümberringi klähvimas agnostikute-ateistide hoopis teadmatumad karjad.

Usklikust tuhvivõrra kõrgemale asetub Peetril müstik, kelle jaoks, siis mida ilmsemalt, usklased selle “ümberringi klähviva teadmatute karja” moodustavad:-))

Müstiku jaoks duaalsus hägustub, asendub kõikehaarava determineeritusega. Teadvusest saab Teadvus, Inimene avastab Ennast, müstiku näpp osutab Taevasse.

Kõik oleks nagu Üks, Absoluut oleks nagu saavutatud, aga võta näpust ... järgneb käsk: Saage pühaks, nagu on püha teie Isa Taevas!

Sa Püha Taevas küll! Mina, kes ma tundsin juba Ennast Temas ja Teda Endas, polegi enam Temaga ja Minaga Üks; Mina, kes ma “rahuloleva-rõõmsa” inimlatsõna arvasin duaalsuse minetanud ja Absoluuti saabunud olevat, saan Peetrilt käsu maabuda tagasi duaalsusse:-((( SIC!

Kuhu jääb sinu konsekventsus arengus, Peeter?

DiaTheo, 2005-07-12 10:40:48

Müstik kirjutab selle kõigele alla kahe käega, usklik aga toimib neile sõnadele suisa vastupidiselt, meenutades kolmeaastast jonnipunni, kes nuttes teatab isale, et tema küll suureks ei kavatse saada.

Agnostikutest-ateistidest teadmatute karjast saavad usklikud, usklikest arenevad müstikud ja ... ongi kogu lugu?

Ei-ei, Peeter! Areng jätkub. Enamus inimesi arenevad sealt edasi. Ühel heal päeval nad valgustuvad ja märkavad, et Taevas ongi vaid taevas, et Koit ja Eha pole miskit muud, kui lõputult tiirlevate-pöörlevate taevakehade valguse- ja varjumäng, et habemikukujuga pilveveerul samamoodi mängida annab, nagu õnnetinaga küünlavalgel.

Kui ükskord niikaugele oma arengus on jõutud, siis ei pärita enam elu mõtte üle, lihtsalt elatakse elu; siis ei tunta enam tagasitõrjumatut tarvet ajuollust meeletult loksutades ekstaatilisse müstikamaailma end tantsitada - tavalisest valtserist piisab neile küllaga selleks, et rõõmukilked esile kutsuda ja oma tulevane õnnehetkel ära tunda!

tsukts, 2005-07-12 12:50:54

Ikka need arengud, ikka need püramiidid, ikka need keldrid, katused, korstnad, ikka see lastemäng: mina kivikuningas - sina seesamune labidas. Ikka seesama hirm surma ees.

Kus on siin loogika? Teha maha duaalsust, kükitades sellesama duaalsuse seljas ja hoides sellest küünte-hammastega kinni.

Kõige müstikumad tegelased on just nimelt ateistid, keda usumehed ja ka müstilised usumehed madalamal arengutasemel arvavad olevat. Just ateistide jaoks on kõik üks - ei pääse hauast ei kuningad ega kerjused, ei pühakud ega kurjategijad, ei... mitte keegi ei pääse - ükskõik kuhu ta oma eluajal roniks või poeks, surm leiab kõik ühtmoodi üles ja sellest võib järeldada, et surmaski on kõik ühtmoodi... mittemiski eikuskil.

Mul on muidugi kahju, et tõmbasin PL-i katuselt, kust ta mulle kaela soristas, jugapidi alla enda juurde põrgukeldrisse, aga lohutan teda sellega, et põrgukelder on taevapööning...

KÕIK ON ju ÜKS, seltsimehed müstikud :o)))

/Aga mis puutub muusse juttu, siis sellest lõhkise peaga konnast olen ma juba lugenud ja pornofilmi vaatamisest minestamine on sellesama teema variatsioonid.

Obinitsa Ookean, tsuks, 2005-07-12 16:45:47

mida sa siin palavaga jahud. ei pääse hauast ka sina muideks. teadus on avastamas, et inimese teadvus pärast nn surma elab miskipärast iseseivalt edasi. kuhu sinu teavus jõudnud on ja jõuab on muidugist iseasi, onju :)))

tsukts, OOOOOOOOOO!!!, 2005-07-12 17:02:29

teadus on avastamas, et inimese teadvus pärast nn surma elab miskipärast iseseivalt edasi.

Teadus on avastamas?!

See on väga hea kild :o)

Teadus saab olla vaid avastanud, aga see, millest sa siin jahud(vist palavusest :o)), on vaid sinu soovmõtlemine.
Aga mis siis, kui teadus seda siiski ei avasta, kui mitte miski peale sinu, kurat teab kuhu jõudnud teadvuse, ei kinnita sinu hüpoteese? Mida sa siis teed? Vahetad häbelikult aliast?

Ja see, et ma hauast ei pääse, ei hirmuta mind sugugi, sest seda teed on enne mind kümned miljardid inimesed läinud ja ma ei pea ennast sugugi mingiks Eliaks või don Juaniks, et arvaksin ennast sellest pääsevat.

Muideks, kuidas sinuga lood on? Loodad, et sinust läheb surm mööda?

Obinitsa Ookean, tsuks, 2005-07-12 17:17:43

tegelt on juba avastanud ja laiadele raffamassidele nagu tsuktsid ei saa seda avalikustada, läete lolliks äää ... :T)

33338, 2005-07-12 17:20:59

kuj kéegi ON midagi AVASTAMAS, sis teattakkse kinndlasti ette miss elukas avastada tuleb. ja kuj teattakkse, sis milleks on seda enam vaja “avastada”?

Obinitsa Ookean, 2005-07-12 17:27:00

noitia, miks ta kohe ELUKAS piaks olema?
ONJU RaamatuteRaamatus öeldud, et mida koi ei söö jne. loe :))) MA ei kahtle jubast ammugi, et Aadam ja Eeva olid TEGELIKULT ka olemas!

Obinitsa Ookean, tsukts, 2005-07-12 17:28:53

mmmMMMMmmmm , et don Juhaniks või Eliaks on sul alles PARAmeetrid :o)))

tsukts, OOOOOOOOOO!!!, 2005-07-12 17:29:27

Pead plahvatavad või? :o))

No las siis jääda need avastused humaansetest kaalutlustest vaid Obinitsa eliidi teada.
Tõesti, pole mul vajadust teada, mida Obinitsa Teaduste Teadlane Öövaht Vasja, nägi pärast kolmandat pudelit samakat, vaadates läbi vihmaveetoru hakklihamasinat.

Tunnen, et isegi sellele mõtlemine paisutab pead :o(((

tsukts, OOOOOOOOOO!!!, 2005-07-12 17:31:26

Loomulikult PARAmeetrid :o)

RaamatuteRaamatutest põle ju muid meetreid leida, ikka ainult PARA.

Obinitsa Ookean, tsukts, 2005-07-12 17:37:15

Tule lähme ÕUe äää! Ausalt! Muideks ma'i ole Obinitsa Eliit... täitsa korralik hulkur ikka
;)

Fagott, 2005-07-12 19:42:59

Kui Fagott ringreisilt tagasi jõudis, olid tsukts ja DiaTheo kõik olulise juba ära öelnud.

Ei jäägi muud kui nendega nõustuda

;-)

Hele, 2005-07-12 20:49:18

Ma tõesti ei tea, mis saab hingest peale surma, mis kellegi konkreetse kogemuses “tegelikult” toimus. Ma ei tea, kas müstika taga üldse on mingi objektiivne reaalsus või on see lihtsalt üks äraelamiseks mittekohustuslik ilutegemine, subjektiivne ajuloksutamine omaenese rõõmuks nagu kõik kaunid kunstid, mis inimesed oma elu ilustamiseks leiutanud on. Igaljuhul ei näe ma ühtki tõsist põhjust müstika ilust ilma olla. Mul on selge häämeel, et müstik Peeter end oma kõrgel katusel hästi tunneb, seal päikest, kuud ja tähti püüab ja kõrgeks kiidab. Naudin tema teksti täiega ja ega tunne mingit süümepiina sellepärast, et ma ei taha piirduda “lihtsalt elu elamisega” ehk viie s-tähega tegevusega.

DiaTheo, 2005-07-12 22:12:20

Naudin tema teksti täiega ...

Kes-mis keelab nautimast????

... ja ega tunne mingit süümepiina ...

Kes-mis sunnib süümepiina tundma????

Sa pole lihtsalt oma arenguredelil veel järgmise astmeni jõudnud, nagu seda eespool kirjeldet sai:-)))

Ma ei tea, kas müstika taga üldse on mingi objektiivne reaalsus ...

Ää nüüd nii ähmast pada küll aja, tead täpselt, mis seal on ja mida pole:-))

... nagu kõik kaunid kunstid, mis inimesed oma elu ilustamiseks leiutanud on

Need mahuvad kenasti selle “lihtsalt elu elamise” alla ära ja jääb veel ruumi paljule muulegi järgi!

Ti, Dia Theo, 2005-07-12 23:28:40

*

Need mahuvad kenasti selle “lihtsalt elu elamise” alla ära ja jääb veel ruumi paljule muulegi järgi!

Seda sa ütlesid küll praegu toredasti :))

Mulle tundub kaa, et ruumi jääb nii lahedalt üle, et sinna mahub peaaegu k õ i k ära, mida ise suudame vaid mõelda ja kujutleda.

Seepärast tundub pisut veider tõmmata piirjoont: ühel pool ‘kõrge katus’ ja ‘ilutegemine’, teisel pool ‘viis s-tähega tegevust’.

Üks ei välista teist, a kokku annab ikka vaid “lihtsa elu”..

/Palju ei puudunud, et oleksin praegu öelnud : Kõik on ÜKS.. :)))))

/Palju ei puudunud, et oleksin praegu öelnud

***