Ihust ja Verest

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1169 kommentaari.

b-b, nipitiri, 2005-10-20 11:55:43

Usukysimus siis?.. :)

nipitiri, b-b, 2005-10-20 12:02:03

:)

b-b, 2005-10-20 12:14:22

aga moraliseerida pole sünnis

Õige. Kuulutame moraliseerimise amoraalseks.
:)

NeljaPäev, Andrus, 2005-10-20 12:47:29

//andrus, 2005-10-20 10:32:37

olgu jälgija suguste lollpeadega ma vaielda ei suuda muidugi ;-)
ütleme siis nii et euroopa kool on leerikooli edasiarendus
kas nii on arusaadav?
meningiit ei anna enam tunda?
vabandege, ega te juhuslikult (kurgjalt) paadremaalt ei ole? //
//andrus, 2005-10-20 11:07:46
.....
siis on miskise jälgijaga rääkimine juba iseenesest
moraalse allakäigu märgiks mida nad erinevalt minust ei saa endale lubada
<B<kes ma tegevpastor ei ole mitte</b>//

Miks Sa paned pahaks väikest märkamist enese aadressil? Sina oled avaliku elu tegelane (valitavate nimekirjaski!) ja Sinu poolt eelöeldu
polnud ju kinnises foorumis.
Kas ma peaksin võtma Sind tõsiselt?
Või pooleks naljaga?

Rahune, Andrus! Teie kõne olgu “ei, ei” ja “jah, jah”, mis üle selle, on kurjast.

Homme on reede.

NeljaPäev, v.l., 2005-10-20 12:51:24

Ei saanud aru Sinu 11.32-st.

Andrusele ütle, et mu alias on nädalapäev.

nipitiri, 2005-10-20 12:57:25

/norib natuke... :)
*
esmaspäev – edev
teisipäev – tegev
kolmapäev – kehva
neljapäev – näljane
reede – rikas
laupäev – laisk
pühapäev – püstihull
*

Levi, v.l., 2005-10-20 12:58:29

Mina küll loetud lehtedelt sellist ideed ei leidnud. Isegi mitte ligilähedast. Küll oli aga seal juttu Aristobulus III, kes suri 35.a ema. (ehkki kirjas ühes teises seal asuvas kirjas öeldud, et suri 7.a e.m.a!).

Muuhulgas sisaldab see 2 inimese kirjavahetust kuhjaga absurdsuseni naljakaid ja ebaõigeid fakte. Kusjuures nad räägivad, et nad just alles uurivad teemat. Siis võiks ehk ka mõistetav olla, kuid.... Võiks isegi öelda, et tegemist on ilmselt 2 sellise inimesega, kes teevad lihtsalt pulli või ?. Igal juhul on raske uskuda harimatusest tingitud põhjusi... Aga kiri ise räägib enda eest:

Four Points on Herodians #4

Posted By: Charles Pope
Date: Friday, 9 September 2005, at 11:38 a.m.

In Response To: Re: Herodians, #4 (Eddie Larry)

Hi Eddie,
Thanks for the post. I would like to hear from others also to know if they are following the material so far.

1) Jesus is very easy to identify within Herod’s family. Some of the disciples are more tricky but overall we can arrive at a very complete solution. Much more is coming along these lines. We are just getting started with the expose.

<i>2) The High Priest was named Simon son of Boethus. He appears as Simeon in the Gospel of Luke . He is the one who meets Joseph and Mary at the temple and dedicates the infant Jesus.

3) Yes, Mary Magdalene was certainly married prior to her marriage to Jesus. This was necessary to fulfill the prophetical pattern. The Isis-figure (wife of the Osiris-figure) becomes consort of the Horus-figure after the Osiris-figure is murdered. As we saw in the time of Joshua, he took Rahab as wife after her husband was killed. In the Egyptian 18th Dynasty, Ankhesenamun became wife of Tut (Elisha) after the death of Smenkhkare (Elijah).

Mary Magdalene (Herodian Salome) was first married to John the Baptist (Herodian Phillip II) and then became the wife of Jesus (Aristobulus III). These relationships will be explored further in upcoming posts.

Salome was the daughter of Phillip I who was qualified for the priesthood by virtue of his descent from Simon son of Boethus. Any sons of Aristobulus by Salome would then have been more acceptable to the Jews as candidates for the High Priesthood.

4) Yes, Paul was Herodian and he can be positively identified as Phasael son of Pallas. There will be an in-depth discussion of this association in the final posts of this series.

-Charles

*

Igatahes panin tähele, et nii eeltoodud ja ka teistes kirjades, on üles ehitatud selline skeem, mille kohaselt kõik UT olulisemad tegelased on seotud kuningsoolise päritoluga! (valitsejate pojad ja tütred) Wow! :-))) A kusjuures huvitav on ka veel see, et teata, et oli olemas Heroodellus (vaimulikkuse tähenduses), millest käesolevad kirjameistrid on tuletanud, et Jeesus oli Herodese poeg Aristobulus (ja veel Aristobulus III, kes suri 35.a ene meie aega)! Selles kirjavahetuses on pööratud pea peale sisuliselt kõik ajaloolised daatumid! (nagu ajaarvamise ajalugu teadlased ei oleks uurinudki!) Niiet ajalooteadlaste ja arhioloogide varasemad tegemised on selle kirjavahetuse autorite pärlite kõrval tõeline solk!

Muide, sa v.l. ei saa ilmselt aru, et need kirjasõbrad kasutavad kristluse kritiseerimiseks mõningaid juutlikust ajalookirjandusest suvaliselt (absoluutselt suvaliselt, kotekstist väljarebituid) võetud väiteid ja daatumeid (ise nad ilmselt neid sealt võtnud ei ole!), miksides need kokku uueks “juutluse kui religiooniajaloo uurimistulemusteks”. Nende kirjasõprade poolt produtseeritud kirjade sisutähenduse absurdususest on võimalik aru saada, kui aga lugeda juutlikku uurimust, s.t.õppinud juudi vaimulike poolt avaldatud uurumusi.

Aga olgu.

Kasvõi mõned näited kirjades esineva info absurdsusest daatumite aspektist. Alppoltoodud daatumid klapivad juutlikus ajalookirjanduses toodud daatumitega!

http://en.wikipedia.org/wiki/Aristobulus_III_of_Judea

http://en.wikipedia.org/wiki/Berenice_%28daughter_of_Salome%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Berenice_%28daughter_of_Salome%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Jesus

http://en.wikipedia.org/wiki/Pontius_Pilate

Levi, v.l., 2005-10-20 13:08:27

Igaks juhuks toon täiendavalt ära ka sinu väite (et sul eeltoodud anmdeid lugedes võrdlusmoment oleks), millest nähtub, millega sa siin tegelikult tegeled:

Herodese päevade Joshuat aga peetakse pigem vaimseks persooniks kui füüsiliseks, seda rolli pidi aga Herodese suures copiprint plaanis etendama üks tema järglastest nimega Aristobulus.

Ja lingid, millele viidates sa väitsid, et selline väide (v. mõte) on sealt pärit. Samas on ilmne, et ka seda sinu poolt toodud väidet ei ole sealt võimalik välja lugeda! (rääkimata kirjade sisu absurdsusest).

(selle kirja link, kus sa oletatavalt oma järelduse tegid)
http://www.domainofman.com/forum/index.cgi?read=2053

(sinu poolt antud link)
http://www.domainofman.com/forum/index.cgi

Levi, v.l., 2005-10-20 13:13:12

õiendan siinjuures ka ühe eksimuse, mis tuleneb sellest, et üks “ei” sõna jäi vahelt ära. Parndatav lause peaks nägema välja nii:

A kusjuures huvitav on ka veel see, et eiteata, et oli olemas Heroodellus (vaimulikkuse tähenduses), millest käesolevad kirjameistrid on tuletanud, et Jeesus oli Herodese poeg Aristobulus (ja veel Aristobulus III, kes suri 35.a ene meie aega)!

*

Märkus: Väide Jeesuse seotusest Herodellusega tuleneb juutlusest.

DiaTheo, 2005-10-20 13:22:08

Ainult nimi Dia Theo hoitakse “suhteliselt” puhtana ... blaa-blaa-blaa

Jah, see paistab ühele (mõnele? mitmele? - vist ikka Ühele vaid) tõeliselt valusaks pinnuks silmas olema - küll hammustaks, aga kuidas sa hammustad, kui teisel “suht puhas nimi”.

Ise peitud -le taha, “ilmselgeid” DT lisa-akasid ei avalda! Miks? Ega ometi teadliku laimusooviga pole tegu?

Mujal ma “kaitsekõnega” ei esineks, poleks mõtet, Ühe sõna minu sõna vastu vaid. Aga siin ma teen seda, sest siin olen ma saidi logfailis kenasti peo peal. Kui valetaksin, oleksin kohe lausa alasti.

Katsu õppida kaotama, Üks, katsu omaks võtta, et mõned kohe kõnnivadki elust läbi sellise “suht puhta nimega” - kui palju sa teda mustata ka ei püüaks, pori lihtsalt ei hakka talle külge. Nagu vesi ei hakka lootose lehe peale:-))

v.l., 2005-10-20 13:32:08

Levi, v.l., 2005-10-20 13:13:12

Ei ole praegu aega pikemaks otsinguks. Eks selles loos palju segast on ja kindlasti paljuski ta selleks ka jääb. Aga vähemalt on huvitav lähenemine asjadele üles võetud ja mingid uued arusaamad ka välja tuuakse.
Siin on kogu selle asja algusleht:
http://www.domainofman.com/
Üritan õhtul leida selle koha.

Levi, v.l., 2005-10-20 14:06:39

Ei ole praegu aega pikemaks otsinguks.

Huvitav, mille otsinguks?????

Eks selles loos palju segast on ja kindlasti paljuski ta selleks ka jääb. Aga vähemalt on huvitav lähenemine asjadele üles võetud ja mingid uued arusaamad ka välja tuuakse.

:-)))) no, kui arengupeetuslikkusest või milleski veelgi tõsisema tõttu tehtavaid järeldusi huvitavaks pidada, siis küll. Tegelt ei ole ikka ilus selle peale isegi naerda....Selline see netigurundlus juba on, mis teha....

Muide, kui sa veel ise ei tea (milles ma muidugi kahtlen), siis võta teadmiseks, et nii selle lehe autor kui ka tema paar kirjasõpra (kui ta muidugi nendeks ise ei ole) tegelevad ainult ühe kindla asjaga, milleks on teadlik võitlemine katoliikluse vastu. See on nende ainus eesmärk. Ei, ma ei järelda seda lambist, vaid see tuleneb käsitletavate teemade spetsiifikast. Ja see on ainuke teema, mis seal on.

See oli ka põhjus, miks ma eile su käest küsisin, et mida sa tahad oma avaldatuga öelda. Asi oli selles, et mul tekkis kahtlus, et äkki sa siiski ei tee seda teadlikult. Aga nüüd olen ma veendunud, et sa teed seda sihilikult! (loodan, et ma ei eksi, a vahet ei ole).

Kas sulle endale see imelik ei tundu, et siin kommenterimise eesmärgiks oled võtnud just taolise tegevuse. Muide, ega sa ainuke ole.

Mis puutub sinu poolt osundatud mithrandusse, siis võta teadmiseks, et Mithra kultus, mis oli Roomas, ei ole see Mithra kultus, mis oli Iraanis. Need on 2 täiesti erinevat asja. Samas puuduvad kirjalikud tõendid, mis kasvõi valelikkuse abil osundaksid selle seotus Iraanis levinud uskumusega. Aga on tõendeid selle kohta, millal ja kelle vahendusel see usund Roomas levima hakkas ning millise usundiga see seotud on. Lühidalt öeldes on see “laen” juutlusest ja kristlusest.

A olgu...olgu kuis tahes, see teema on niiehknaa ära neetud. Elik neetud, mistõttu siit ei tule ega kasva mitte kui midagi! See on tühi töö ja teiste vaimu närimine ja parem on end siit eemale hoida.

NeljaPäev, Levi, 2005-10-20 14:14:50

"Masendus" oleks vast õige sõna Sinu praeguste tunnete kohta.
Mis needmisesse puutub, siis arvan, et mitte teema pole ära neetud, vaid seesinane sugu, kes Jumala Vaimule vastu sõdib. Ja sellisel juhul pole oluline, kas see toimub väga heade kavatsustega loodud Vias või Kristlikus foorumis või mõnes usuvastases foorumis.
Kirjutatud on, et kus kaks või kolm on minu nimel koos, seal olen mina nede seas. Ei siin ega üheski muus interneti avalikus foorumis seda aga pole.

rannatüdruk, 2005-10-20 14:21:00

Kena. Levi needis eile ära foorumid. NeljaPäev läheb täna veelgi kaugemale. Tema sõnade järgi on vist kõik mittekristlased ära neetud?

Kena armastus küll.

Levi, rannatüdruk, 2005-10-20 14:27:50

Esiteks ei ole mina midagi neednud. Sellised teemad sellistes kohtades ongi neetud. See on paratamatus.

Levi, rannatüdruk, 2005-10-20 14:30:02

Needus on lihtsalt teatud takistus (takistatus) selle erinevates vormides.

andrus, 2005-10-20 14:30:12

mis tähendab neetud levi?

millega sa kokku meid neetisid?

või kellega

mina pole aga muud, armas neljapäev, nagu ma nüüd rahunenult öelda võin, pole muud kui pisut kannatamatu ehk kärsitu

eriti kui inimene pikavõitu mõistmisega on

nii et andestage mulle see kui suudate

antud juhul olin seda selle nälgija või kes ta oli suhtes

ja sellest kerkib omakorda küsimus kas on mõtet ratsionaalset arutelu üldse aretama hakata või mitte

las olla peale kõik igavesti ükskõik üskpuha miukese libateaduse tasandil

niipalju lisandusi vaba mõtte arengule eestis

lisaks ärritab mind sügavalt ateistlik kingotamine

mis pole põrmugi parem sellesama asja kristlikust variandist

mis seisneb selles et püütakse kunstlikult luua suurt vastasseisu kristlaste ja ateistide vahel

ma ei osale selles

ei

sest seda pole olemas

ma saan Levist aru küll

usk ei vaja reflektsiooni ega arutlemist

jah kummardun sügavalt su eheda usu ees

aga ta võiks seda ju teiste juures ehk pisut ära kannatada

kui ta tugev on

ah?

b-b, 2005-10-20 14:30:53

Sellised teemad sellistes kohtades ongi neetud. See on paratamatus.

Hmm.. Et kas sellistel teemadel peaks rääkima põhimõtteliselt ainult kirikus-koguduses?

Hele, 2005-10-20 14:31:08

Rannatüdruk,
aga ehk on kultuurilise mitmekesisuse huvides koguni hea, et keegi veel usub needmist? ja võibolla koguni saba ja sarvedega kuradit, tema kolmharki ja väävlijärve? Kui see kellelegi reaalset kurja ei tee ja uskujal mingilviisil elada ja enesega rohkem rahul olla aitab?

andrus, 2005-10-20 14:35:29

aga kurat on muutunud -

enam ei leia teda zoloogiaõpikuist nagu keskajal

vaid ta käib armanis

on itaalia zharmantse mehe välimusega

tal on läptop

ja punane lips (läbi)

aga animaalsed võimsad instinktid on tal ikka alles sest hoolimata et ta läpakat kasutab

see nagu lisamälu aint

absoluutset kurjust ei saa olla olemas

saab olla ainult piiratud kurjus

ja see ongi piiratud

ehk teisisõnu motivatsioon mis lähtub piiratusest

a la ma sülitan sulle voodisse kui sa mu nukku tagasi ei anna

***