Droogid

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1186 kommentaari.

Heelium, Hele, 2005-10-12 23:46:58

Ei pea ju uskumustega piirduma, seda võib järgi proovida. Füüsikatudengid sisustasid tõenäosusteooria loengu vaheaja sellega, et viskasid igaüks 100 korda kulli ja kirja.

Jung viitab ka mingitele katsetele. Ma arvan, et see sõltub..

Seegi on mingil määral õpitav ja harjutatav. Nagu viisipidamisega... et kui hästi palju vaeva näha, siis mingi tulemus ikka tuleb.

Jung ka sellest räägib ...samas, siis nad ei ole enam puhtad ratsionaalid ;) Ma tglt tahaks selle õppimise nii ära teha, et muud asjad ei kannata — sisuliselt oleks ju päris hea elada, kui korraga saaks tunded sama kaugele, kui võiks ja samas oleks need kõik ka ratsionaalselt kontrollitud. Nagu veaparandussüsteem — kaks aparaati, mis võivad vigu teha, kontrollivad-parandavad üksteise tööd. Ja ma arvan, et see mõtted-tunded on ainult väike osa ...jung läks ka lõpuks arhetüüpide mudelile üle, aga see viimane võtab natuke rohkem õppeaega ;)

Muretsen natuke, et ega me siin äkki teineteise kiiksu võimendamisega tegele. Et oleks ikka see AA efekt - mitte nagu topsisõbrad joomalaua taga, kes veavad teineteist veel sügavamale ebaadekvaatsusesse.

Eks INTP alati muretseb selliste asjade pärast :) Samas ma arvan, et kiiks peitub siiski nõrgalt arenenud funktsioonides, mitte tugevates ...viimased ka muidugi edasiarendatavad.

Heelium, Hele, 2005-10-12 23:51:41

Tglt sa minu oma ei võimenda ...muidu mul ei oleks sellist tunnet, nagu sa annaks midagi juurde :)

Heelium, Hele, 2005-10-13 00:02:45

Kusjuures, ma mõtlen, et ebaadekvaatsuseks pead intp nägemust ennekõike sina. Teooria järgi peaks kõik tüübid olema mingites olukordades teistest efektiivsemad ..ja elus tulebki igasuguseid olukordi ette ;)

Ühe venelase poolt eesti keeles kirja pandud:
http://www.hot.ee/sotsioonika/anal.html
http://www.hot.ee/sotsioonika/ILI.html
http://www.hot.ee/socioniko/1.1.types/tp.html

Heelium, Hele, 2005-10-13 00:22:39

Tegelikult ...ma arvan, et sina nt. ei võimenda minu vigu, sest et sa tekitad usaldust ja viimane on juhtudel, kus see on võimalik, ka kasulik — aitab emotsioone paremini hallata.

Seda, kas mina sinu vigu võimendan ja kas on AA või AAA effekt, pead ise otsustama :)

Heelium, Hele, 2005-10-13 00:40:50

Ehh ..jubedalt pommitan praegu oma postidega :)

Istun tglt tööl ja olen jubedalt ärritund vms. olekus ...öösel tööl ...ma olen juba mitu viimast päeva õhtuti kuidagi väga kummaliselt meelestatud :) Selline tunne, nagu oleks midagi üliolulist ära ununend või teha vaja või lihtsalt puudu vms. — õieti mitte ühtegi siit ...või isegi rohkem sedamoodi, nagu oleks mingid minuvälised mind puudutavad protsessid kuidagi häirivaks muutunud :) Väga häiritud ja jube energiline olek :) Ja samas otsus kõikvõimalike asjade suhtes, mis ei puuduta tööd, passiivseks jääda ...ja tööd ei suuda ka teha nii, nagu võiks. Ja mingid mõttetud elektriväljad ümber. Ja terve päev on läinud mu arvutisse mingi ajuvaba RAIDi ketaste installi peale, sest need ei hakand kohe tööle, nii et ma olen peamiselt siin energiajooki joond ja suitsetand terve päeva...

...ja ei tunne ennast üleüldse nii, nagu siitpoolt midagi eriti mõistlikku tulla võiks :) Mõtlen, kas minna koju magama või proovida nt. 10 rida koodi veel kirjutada järgmise poole tunniga :D vms.

Ja selles mõttes on need tunded natuke kauge teema nüüd ...ma ei suuda üldse eriti millelegi keskenduda, mõtlen mingite endale arusaamatute asjade peale väga pingsalt, mulle tundub, ja tegelen mingite arusaamatute asjadega. Arusaadavatega vähemalt mitte, aga midagi nagu teeks :)

Koodikirjutamine läheb ka täpselt samamoodi praegu, et ma ei saa ekraanil toimuvast aru eriti, lihtsalt midagi on :) Ja koju ei viitsi väga minna, sest ma ei jääks seal magama ;)

Ja siia viasse kirjutan aint lollusi, kui praegu kirjutan ...õnneks pole enam eriti kedagi lugemas siin droogide jutu all :)

Aga minuarust on see arutlus, kas võimendame või takistame, suht mõttetu. St. kuni me räägime, ei puutu see teemasse ja kui puutub ja tõene, võiks jutu ära lõpetada. Ja ma ei salli elektrit, eriti staatilist ...see on wtct põhiviga minuarust, et kogu see maja on kuidagi hullult elektriseeritud :)

Tglt ma räägingi lolli juttu praegu :) Lihtsalt, siit jutust tuleb mu praegune pidurdatud ajutegevuse sümptomaatika ehk välja hetkel ;) Et siis, ma ei suuda jälgida, kui sa midagi väga efektiivset ütled, aga ma arvan, et kui me liiga kaua tegeleme teemaga, et kas mõju on + või -, siis lõpuks saabub tüdimus :) Kui arutada, arutada vigu ja eeldada, et me oleme põhimõtteliselt ikkagi täiesti eluvõimelised bioloogilised organismid, millel on mingi psüühiline ja füüsiline immuunsüsteem, mis kõige hullema ära hoiab :D ..ja hetkel parema vastu võtab ;)

Hele, Heelium, 2005-10-13 01:00:03

Heelium, Hele, 2005-10-12 23:51:41
Tglt sa minu oma ei võimenda ...muidu mul ei oleks sellist tunnet, nagu sa annaks midagi juurde :)

Ehhee, “puhas ratsionaal” teeb tunde põhjal otsuseid! Oled sa avastanud, et tunded on mitmekihilised nagu lõhnad? Tilk samast pudelist lõhnab algul nagu sidrun, siis nagu lavendel, lõpuks nagu beebišampoon... Esimese kihi järgi tehtud otsusesse on kasulikum mitte fikseeruda.

A kiiksuvõimendust kahjuks välistada ei saa. Et lasen otse edasi, sest rappa jookseb teisigi...

Heelium, Hele, 2005-10-13 00:02:45
Kusjuures, ma mõtlen, et ebaadekvaatsuseks pead intp nägemust ennekõike sina. Teooria järgi peaks kõik tüübid olema mingites olukordades teistest efektiivsemad ..ja elus tulebki igasuguseid olukordi ette ;)

INTP on kõrvalekalle keskmisest. Midagi annab see keskmisega võrreldes juurde, midagi võtab ära. Sõltub olukorrast, kas see “mutatsioon” osutub kokkuvõttes kasulikuks või kahjulikuks.

Suured kõrvalekalded paljukordselt läbiproovitud keskmisest enamasti pole head. Võta näo kujutis - mistahes mõõdet sa suurendad või vähendad 3σ piirest välja, on tulemus inetu. Eks sama kehti ka sotsiaalse maski kohta.

Olukordi on jah igasuguseid. On teatavad olukorrad, millega iga inime väga suure tõenäosusega elus kokku puutub. Nende lahendamine vähemalt tugeva “kolme” peale on palju vajalikum kui “viis pluss” mingitel haruldastel eritingimustel, mis ei pruugi elu jooksul realiseerudagi. Selle “miinimumülsandega” saab vist kõige paremini hakkama inime, kes igal skaalal ligikaudu keskel asub.

Kujutle jalgpalli väravavahti. Kui ta ei tea, kuhu värava nurka pall lendab, on tal kasulik värava keskele hoiduda.

Inimese enesetunde määrab sageli kõige vähem rahuldatud vajadus. Kui sul üks sõrm valutab, siis pole sul kuigipalju rõõmu sellest, et ülejäänud 11 on terved ;) Ma küll vahetaks 10 IQ punkti 10 EQ punkti vastu, aga rohkem vist mitte.

A see on sul küll õige tähelepanek, et tundmisvõime kasvuga ei pea mõtlemisvõime kahanema ega vastupidi. Kuigi see va test seda justkui eeldaks. Tegelt on need eri dimensioonid ja võivad koguni positiivselt korrelleeruda.

Heelium, Hele, 2005-10-13 01:00:07

Ma kirjutan siia koodi kohe praegu mingid jõhkrad mälulekked ja hakkan seda homme parandama ...see on vähemasti üks ideaalne tegevus tänaseks :D St. kirjutan kõik uue koodi ajuvabalt, aga kiiresti ja homme hakkan vaatama, kui toredalt kogu arvuti mälu sodi täis lastakse, kui ma selle käima panen :)

Tead, ma mõtlesin, et sa võtad liiga tõsiselt seda meie juttu praegu ...ma võtan ka tõsiselt, aga ma arvan, et see takerdub kinni, kui selle osas liiga palju abstraktseid seisukohti tekitada, aga sul paistab juba päris mahukas teooria olevat meie vestluse suhtes ja palju arendusliine, aga sa jääd kinni nii mingisse ühte mõttetusse punkti ...33338 reisikirjas on juba uued teemad ja uus elu :)

Peata vahepeal abstraheerimine ja tuleta meelde, mis siis häiris ja mida sa ütlema hakkasid ;)

Krt ja mul on selle tänase päeva suhtes üldse dežavüü tunne ja ma üritan nendega alati meenutada, et mis edasi sai, mis on kõige tobedam ja ebatulemuslikum asi selle tundega üldse :) Vahest muidugi toimib, aga ma juba täna tööle tulles nägin ühte asja valesti ette ja jätsin õnneks sellega arvestamata ka samas ...üldse kindlustunnet pole praegu :) Vahest on selline tunne, nagu oleks kogu mu elu mingi kõrgema jõu kontrolli alla viidud ja minu asi oleks pärast kõigest sellest jalga lasta, mis ta kokku keerab ...alati mingis mõttes kasulikud asjad ja alati sellised, mida ma lihtsalt ei talu ja ei taha üldse kuuldagi :) Nagu oleks 2g amfi teinud, aga ma ei ole, et nüüd korra peaaegu artikliteemasse ka minna :P St ..seda viimast äkki ülekantud tähenduses ...kokat ehk isegi pigem ...midagi mõttetut ja nostalgiseerivat igaljuhul, aga ega neid nimetusi kohe rohkem ei meenu, mis nii võiks mõjuda :D

Hele, Heelium, 2005-10-13 01:08:31

Kurb, et sul kehv olek on. Äkki olengi sulle halvasti mõjunud :(

Magamine tavaliselt aitab peaaegu kõige niisuguse vastu. First things first.

Hääd ööd!

Heelium, Hele, 2005-10-13 01:10:48

Ehhee, “puhas ratsionaal” teeb tunde põhjal otsuseid! Oled sa avastanud, et tunded on mitmekihilised nagu lõhnad? Tilk samast pudelist lõhnab algul nagu sidrun, siis nagu lavendel, lõpuks nagu beebišampoon... Esimese kihi järgi tehtud otsusesse on kasulikum mitte fikseeruda.

Ma õpin :D Aga sellele tundele lisandub natuke intuitsiooni, mis teeb selle pisut usaldusväärseks ;) Ma ei eksi ju eriti, kui ütlen, et sa oled väga südamlik, hooliv ja samas skeptiline inimene ja ei tee sellest erilist numbrit :)

A kiiksuvõimendust kahjuks välistada ei saa. Et lasen otse edasi, sest rappa jookseb teisigi...

Ma lasen niikuinii perioodiliselt enda maailmapilti õhku ...mul on isegi selline “suremise meditatsioon”, mille käigus kõigepealt peatan mõtted, siis soovid, siis muu müra ja lõpuks jõuan mingisse avardunud seisundisse ja kui lõpuks see soov soovid peatada ka kustub, siis võib ebamugav hakata ja tagasi, ehkki ei pruugi, aga selle käigus tuleb oluline meelde ;)

Mina samas ei ole selle kiiksu osas nii skeptiline, kui sina ja usun rahulikult sellesse, et sa oled mulle üht-teist juurde andnud, ehk muud, kui ise arvad, aga kindlasti midagi, mis sul olemas on ...ja samas mõnest minu mõttest aru saanud, olgu need olulised või ebaolulised või kiiksulised ;)

INTP on kõrvalekalle keskmisest. Midagi annab see keskmisega võrreldes juurde, midagi võtab ära. Sõltub olukorrast, kas see “mutatsioon” osutub kokkuvõttes kasulikuks või kahjulikuks.

Keskmine karjub “hail Hitler” ja ongi normaalne :D

Suured kõrvalekalded paljukordselt läbiproovitud keskmisest enamasti pole head. Võta näo kujutis - mistahes mõõdet sa suurendad või vähendad 3σ piirest välja, on tulemus inetu. Eks sama kehti ka sotsiaalse maski kohta.<i>

Suurenda veel ja asi läheb huvitavaks bioloogiliseks teemaks :) Maski tahan ma küll normaalse ka leida või mitu. Aga mul on see viga, et ma ei suuda neid kaua ees hoida, mind tüütavad ühiskondlikud lihtsad-labased rollid kiiresti :D

<i>Olukordi on jah igasuguseid. On teatavad olukorrad, millega iga inime väga suure tõenäosusega elus kokku puutub. Nende lahendamine vähemalt tugeva “kolme” peale on palju vajalikum kui “viis pluss” mingitel haruldastel eritingimustel, mis ei pruugi elu jooksul realiseerudagi. Selle “miinimumülsandega” saab vist kõige paremini hakkama inime, kes igal skaalal ligikaudu keskel asub.

Tead, ma olen mõelnud, et ma õpin teistest palju aeglasemalt, kuna ma tahan lõpuni aru saada — aga need asjad, mis mul selged on, neid teen ma teistest palju paremini ..ja neid on tihti vaja :) Keskmisega võrreldes siis. Kõik kasutavad seda arvutusmasinat tänapäeval :)

Kujutle jalgpalli väravavahti. Kui ta ei tea, kuhu värava nurka pall lendab, on tal kasulik värava keskele hoiduda.

Jah ...aga samas on võimalik koostöö :)

Inimese enesetunde määrab sageli kõige vähem rahuldatud vajadus. Kui sul üks sõrm valutab, siis pole sul kuigipalju rõõmu sellest, et ülejäänud 11 on terved ;) Ma küll vahetaks 10 IQ punkti 10 EQ punkti vastu, aga rohkem vist mitte.

Valu ja valutaluvus :) Samas, ma ise praegu rohkem eesmärgile, kui vajadustele keskendatud — vajadused rahuldan miinimumi piires, aga omast arust kõik, mida peab.

A see on sul küll õige tähelepanek, et tundmisvõime kasvuga ei pea mõtlemisvõime kahanema ega vastupidi. Kuigi see va test seda justkui eeldaks. Tegelt on need eri dimensioonid ja võivad koguni positiivselt korrelleeruda.

Jah :) Ma ütleks tasand pigem jälle, ehkki ma kasutan seda sõna paljudes kontekstides eri kujul, aga dimensioon kipub minu jaoks olema mõõtme juurde tulemine, aga mõte ja tunne on mõlemad mitmemõõtmelised ja paralleelsed ja dimensiooni lisaskaala otspunktid pigem, mitte dimensioonid ...ehkki mõni kasutab “dimensiooni” ka selles tähenduses :)

Heelium, Hele, 2005-10-13 01:11:40

Ei mul pole tglt väga kehv ...selline deliiriumitunne ilma selge põhjuseta, aga tglt olen ma sellisest asjast ehk isegi puudust tundnud ..ma veel ei lähe ikka magama, aga ehk lähen ka :)

Heelium, Hele, 2005-10-13 01:17:54

Ei ole sinu süü ..staatilise elektri ja müra kaela ajan selle, aga kuna siin kõrval on üks maja, kust ma isegi liftidelt ja ukselinkidelt alati sirakaid saan (mida siin harva juhtub) ja selles majas olemine ei tekita sellist tunnet ja siin on ka aastaid tagasi hoopis teisi seisundeid olnud, siis ma arvan, et mu tunne on seotud siiski mingi kõrvalise faktoriga isegi pigem, ehkki mitte päriselt — aga võibolla üldse mingi positiivse üleminekuga :)

Hele, Heelium, 2005-10-13 01:18:01

Aitäh heade sõnade eest! Aga mina igatahes läksin magama... 3+3 minutit tagasi juba :)

Heelium, Hele, 2005-10-13 01:19:36

Tglt, tead, ma pean sind küll juba paranoilisuses süüdistama täitsa tõsiselt :) See pidigi INTP puhul üks kõige takistavamaid asjaolusid olema millegi tegemisel, et skepsis võib väga tugevaks minna ja kõikvõimalikud negatiivsed võimalused takistavad üldse olemist..

..aga kui magama lähed Sina, siis väga head ööd Sulle :)

Heelium, Hele, 2005-10-13 01:21:26

Tglt ma lähen ka, aitab küll sellest jamast, õues on huvitavam kahtlemata väike jalutuskäik ja siis süüa ja siis öö läbi magamist simuleerida tunniajaste lõikude kaupa :)

Heelium, Hele, 2005-10-13 08:30:46

Tead, ma arvan, et energiajook tekitabki probleeme mõtlemisega :) Arutlesin läbi ja muu see ei saa olla ...u. viimased nädal aega olen ma seda iga päev joonud, natuke vähem aega on see mõttetu tunne igaks õhtuks tekkinud; anomaalia küll see, miks ka laup.-pühap., kui see mind ei huvitand. Ja varem pole ma vist õigupoolest kunagi energiajooki peale mõne üksiku juhuse joonud — järelikult on need asjad tõsised mürgid; tekitavad mingit laadi energiatunnet, aga kahjustavad tegevusvõimet, vähemalt, kui viimast koodiridade arvus mõõta (pseudoenergiatunnet siis). Mürk. Peaks rohkem maha tehtama seda :)

Aga sry, ma olin eile tõesti sellises seisus, et lugesin su kirju absoluutselt mööda — seda enam, et mõte tiirleb koodi ümber :) Proovin nüüd parandada.

—————————————————————-

Ehhee, “puhas ratsionaal” teeb tunde põhjal otsuseid! Oled sa avastanud, et tunded on mitmekihilised nagu lõhnad? Tilk samast pudelist lõhnab algul nagu sidrun, siis nagu lavendel, lõpuks nagu beebišampoon... Esimese kihi järgi tehtud otsusesse on kasulikum mitte fikseeruda.

Teen tegelikult ikka aegajalt, aga need tunded vahepeal on teadvustatud ja vahepeal mitte ...ja kui mõtetega vastuollu satuvad, siis lendavad. Aga “puhast ratsionaali” ei ole ka olemas, see on lihtsalt mudeljuht ;)

A kiiksuvõimendust kahjuks välistada ei saa. Et lasen otse edasi, sest rappa jookseb teisigi...

Ma mõtlesin sellele pisut ja arvan, et välistatud on meie puhul halb tahe ...minu jaoks-arvates mõlemalt poolt; seega järeldaksin, et me naljalt ei põhjusta midagi halba, mida ise läbi näeks — ja seegi hea ;)

Samas ma loodan, et sa minu maailmavaatelisi kõikumisi liigselt ennast häirida ei lase ...ma arvan praegu, et kui enda maailmapilti keerutada, nagu karusselli, siis on rohkem lootust see tervikuks saada, kui ühte eelistades ja pidades.

INTP on kõrvalekalle keskmisest. Midagi annab see keskmisega võrreldes juurde, midagi võtab ära. Sõltub olukorrast, kas see “mutatsioon” osutub kokkuvõttes kasulikuks või kahjulikuks.

Iga inimene on “kõrvalekalle keskmisest”. Sõna “keskmine” ei tähista ühtegi materiaalse maailma objekti, vähemalt inimeste puhul. Ja raske öelda, kas intp on just suurem kõrvalekalle:

kui mitte esmamuljest kinni haarata, siis http://morriscox.f2o.org/type/index.html järgi on järgmine esinemissagedus:
ENFJ kuni 2-3%; ENTJ 5%; ESFJ 13%; ESTJ 13%
INFJ 1%; INTJ 1%; ISFJ 6%; ISTJ 6%
ISTP 5%; ISFP 5%; INTP 0.75%; INFP 1%
ESTP 13%; ESFP 13%; ENTP 5%; ENFP 5%

Siit tuleb välja, et sisuliselt moodustab 7% ühiskonnast sama vähe esinevad inimtüübid, kui INTP. 52% on neid, kelle tüüpi on 13%, ülejäänusid kõiki on alla 7%. Ja kui nüüd arvestada, et mida vähem ühte tüüpi leidub, seda vähem peab tal olema ka hädavajalikke funktsioone ühiskonnas, et kõik vastava tüübi inimesed tegevust omaks — pole ju pointi eeldada, et nad kõik nüüd nii väga ennast muutma peaks?

Ühesõnaga, 13% on kõiki nelja ESxx tüüpe, teisi on vähem. Ja ESxx on praktiliselt kõlbmatu teaduslikuks tööks — st. selliseks, mille puhul tuleb mingeid tundmatuid loodusseadusi leida. Nende jaoks asju, mida ei teata, sisuliselt ei eksisteeri — natuke halb väljavaade ju avastuste jaoks näiteks ;) Ja igasugune loovtöö vajab enam või vähem loovust.

Suured kõrvalekalded paljukordselt läbiproovitud keskmisest enamasti pole head. Võta näo kujutis - mistahes mõõdet sa suurendad või vähendad 3σ piirest välja, on tulemus inetu. Eks sama kehti ka sotsiaalse maski kohta.

Kui maskidest rääkida, siis küll paljuski ...samas tüübi sisu puhul on asi erinev. St. ajufunktsioonidest, nagu Jung märgib, inimese loomuliku arengu puhul lihtsalt jäävad 2 eelisarendatuks ja 2 taandarenenuks — praktiliselt kõikidel, mitte ühel tüübil. Seega, keskmine on inetu ;) St. vastupidi, inetu ongi keskmine. “Inetus”. Aga sisu siis. Mina tahaks enda puhul saada ka need 2 funktsiooni, ennekõike F ja ehk ka S, tegelikult sama tugevaks, kui praegused eelisfunktsioonid — kunagi. Et nagu varju poleks vms ;) Ja ka kõikide funktsioonide vastassuunalised komplementaarid I-E skaalal. Samas, mask peab sisaldama mingit liiki piiratust just minu arvates. St. mingit ühte konkreetset kokkulepitud piiratust — sest kui aus olla, on eri teadusharude näol ju tegemist erinevate piiratustega, mis üksteise teadmisi tihti isegi eitavad ja välistavad, rääkimata üldse usunditest. Igal pool tahetakse näha mingit piiratust — lihtsalt, kuidagi on oluline olla väliselt täpselt vajalikul määral piiratud ja sisemiselt võimalikult vähe, arvan mina.

Olukordi on jah igasuguseid. On teatavad olukorrad, millega iga inime väga suure tõenäosusega elus kokku puutub. Nende lahendamine vähemalt tugeva “kolme” peale on palju vajalikum kui “viis pluss” mingitel haruldastel eritingimustel, mis ei pruugi elu jooksul realiseerudagi. Selle “miinimumülsandega” saab vist kõige paremini hakkama inime, kes igal skaalal ligikaudu keskel asub.

Enamik inimesi ei asu igal skaalal keskel. Ratsionaali jaoks on enamiku inimeste “sisuline mõtlemisvõime” naeruväärne — st. ratsionaal ühendab enda mõtlemisse intuitsiooni ja loogika, varjatud nähtuste (nagu nt. loodusseadused, ühiskonnakorraldused, situatsiooniloogikad ja mõttelised objektid — näiteks suuruste suhted) leidmise juba suht enne teadvustamist ja nendest järeldamine. ST teeb loogilisi järeldusi “silmnähtavast” või “materiaalsest”, teistel allub loogika üldse tunnetele.

Kujutle jalgpalli väravavahti. Kui ta ei tea, kuhu värava nurka pall lendab, on tal kasulik värava keskele hoiduda.

Sa ei pea seda mulle tõestama :)

Aga endiselt:
Kui on parameeter A, mille väärtus 0="keskmisest erinev" ja väärtus 1="keskmine" selles mõttes, et eri funktsioone ühtlaselt kasutav. See tähendab, A on seda väiksem, mida tugevamalt on üks või kaks funktsiooni eelisarendatud.
Siis on ühiskonna liikmete keskmine A väärtuse põhjal nulli lähedal (ütleme, alla 0.3 või isegi alla 0.1), ehkki konkreetsete funktsioonide keskmine ühiskonnas tõesti suht tasakaalustatud.

Seega võiksid kasutada sõna “tasakaalustatud” — oma eilses segaduses ei lugend ma “keskmisest erinev” üldse sinu mõeldud tähenduses.

Inimese enesetunde määrab sageli kõige vähem rahuldatud vajadus. Kui sul üks sõrm valutab, siis pole sul kuigipalju rõõmu sellest, et ülejäänud 11 on terved ;) Ma küll vahetaks 10 IQ punkti 10 EQ punkti vastu, aga rohkem vist mitte.

Jah. Ma vahetaks 20 ja prooviks need tagasi saada vaikselt ;) ...ehk isegi 30, aga üle selle vist hakkaks juba koodi kvaliteediga liigselt riskima :) — viimast vähemalt pikas perspektiivis, natuke laseks vana rasva peal ;)

A see on sul küll õige tähelepanek, et tundmisvõime kasvuga ei pea mõtlemisvõime kahanema ega vastupidi. Kuigi see va test seda justkui eeldaks. Tegelt on need eri dimensioonid ja võivad koguni positiivselt korrelleeruda.

Ikka märgin, et see on juba Jungi tähelepanek paljuski. Lihtsalt, see on keerukas protsess, mille korral tundmisvõime (või tegelikult tunnete teadvustamise - nendega arvestamise võimet) nii tõsta, et mõtlemine ei kahjustuks. On ju sisuliselt nii, et tundja on harjunud ütlema välja madala tõeväärtuse-tõenäosusega lauseid lihtsalt kelleski heade emotsioonide tekitamiseks ja mõtleja tõeseid lauseid lihtsalt nende tõesuse tõttu, tihti ka tõesuse ja olulisuse).

nipitiri, Heelium, 2005-10-13 10:34:45

on ilmne viisipidamatus minu poolt siia praegu miskit lisada... :)

*

maitaipa... on see mingi uus usk, et intp ja muu maailm... igastahes ei ahvatle end määratlema...
*
kui küsisin, kas Heeliumi sünnipäev pole 11.oktoober nagu mu reaaltuttaval... selge see, et itikal... siis võisin mulje jätta, et juhindungi just horoskoopidest... päris nii see ka ei ole... ometi... kuna ma täna öösel und ei saanud ja miskipärast puudele mõtlesin...
:)
lisan siia puuhoroskoobi, milles ma end ära tunnen... omapärane on see horoskoop veel sellepärast, et kuigi mu sünnipäev on septembris... on pärn ka märtsis...
*
niisiis võiksin jutujätkuks küsida... ega sa, Heelium äkki pihlakas ei ole?
*
http://www.tmk.edu.ee/~eevi/puuhoroskoop.htm#11

Heelium, nipitiri, 2005-10-13 16:25:17

Ei, ei ole ...ja meil Helega pole siin INTP ja teised, vaid me vaidleme praegu selle üle, kas INTPl üldse on mingi õigus olemas olla või on tegu just selle isikutüübiga, mille iga liige on ebanormaalne väärakas :D

Heelium, nipitiri, 2005-10-13 16:26:25

Tähendab, pihlakas ma tõesti olen kella järgi nagu :)

nipitiri, Heelium, 2005-10-13 16:53:51

loll jutt!
kas INTPl üldse on mingi õigus olemas olla
*
loomulikult on õigus... olemas olla... :)
ja see on hea!
sa kujuta ette, et kõik oleksid ühesugused...
nagu kloonid...
hmmm... mulle küll meeldib, et oleme erinevad...
*
aga mis mõttes kella järgi?
selle puuhoroskoobi päises on ikka kuupäevad...
st “pihlakas” on esimesest aprillist kümnenda aprillini ja neljandast oktoobrist kolmeteistkümnenda oktoobrini...
*
ah, tühja kah... selle pihlapuuga... ole või ära ole... :)
*
puudest veel...
mõni räägib, et kogu maailma tarkus olevat kirjas kahes lastejutus... karupoeg Puhh ja siilike udus...
aga Sergei Kozlovi see jutt, kus siil ja karupoeg hundi ära päästsid...
vat seal ongi nii, et maakera päästavad siil ja karupoeg (küll mitte Puhh)... ja kaudselt ka suur haralise võraga tammepuu...
*
või loogikapuu?

Heelium, nipitiri, 2005-10-13 17:00:24

Mõni kell näitab ikka kuupäeva ka :) Arvutikell nt. Seda seal haiglas küll vist ei olnud, kus ma sündisin.

***