Droogid

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1186 kommentaari.

Heelium, Hele, 2005-10-11 18:12:55

Mulle tundub juba tükk aega, et teistele hinnanguliste nimetuste omistamine ei toida...

Jah, see on lihtsalt meie kõigi ühine hobi ja selleks on vaja seltskonda :)

Heelium, Hele, 2005-10-11 18:15:42

Kui sa isikutüüpides kahtlemist pead hinnanguliseks, siis ei peeta testi just parimaks nende määratlemise viisiks. Tegevusest tulevad need paremini välja.

Ja on mõned jooned, mis INTP puhul lihtsalt peavad olema ...aga samas ei ole ma siiani suutnud aru saada, kus on ühe või teise skaala keskpunkt — st. mis punktis täpselt toimub üleminek F-T vms.

Heelium, Hele, 2005-10-11 18:18:07

Tglt ..mul on halb komme siis, kui ma inimestes pettun, proovida nendega alustuseks korralikult tülli minna ..see on vana põhimõtte järelkaja, mis esialgu oli põhimõte, et ma pean käituma nii, et see peletaks eemale kõik mulle sobimatud ja tõmbaks ligi sobivaid, aga see moondus mingi hetk tegevuses lihtsalt selleks, et ma lõpetasin ära inimestega ise sidemete katkestamise ja tegin lihtsalt nii, et teised seda teeks vastavalt minu soovile ..praegu on mõlemad põhimõtted sisuliselt kõrvaldatud, et esimene mingil paremal kujul taastada, aga siiski tuleb ette ;)

Heelium, jpk, 2005-10-11 18:34:27

PS. mu positiivne suhtumine ei ole iroonia ...ma pean sind küll natuke juhmiks või tegelikult pigem usun, et sul on mõningaid mõttetuid komplekse ja vähe usku sellesse, et maailm võiks olla vägevam, kui see osa, mida sa näed ...aga emotsionaalselt tunnen ma sinu suhtes peamiselt kerget tüdimust, mida meie kirjavahetus on põhjustanud, aga kui ma oskaks su enesetunnet ja mõtteviisi kuidagi parandada, siis ma teeks seda kahtlemata puhtalt heast tahtest ;)

Ja kui sa vastad, et sind ei huvita see, siis ma ignoreerin su vastust, sest mind ei huvita ka, kas huvitab, vaid ma lihtsalt mainisin enda suhtumist :)

jpk, 2005-10-11 18:39:21

Heelium, Hele, 2005-10-11 18:18:07

Milline egomaniakk ikka...

Millal sellistele küll kohale jõuab, et nad pole mitte ainult ostjad, kes turul tomateid valivad vaid samas ka tomatid, keda teised valivad.

Minu jaoks oled sina mäda tomat ja seda mitte sugugi eilsest või üleeilsest alates, mitte siis kui sa minuga ärplema suvatsesid hakata.

Heelium, jpk, 2005-10-11 18:45:07

Millal sellistele küll kohale jõuab, et nad pole mitte ainult ostjad, kes turul tomateid valivad vaid samas ka tomatid, keda teised valivad.

Minu jaoks oled sina mäda tomat ja seda mitte sugugi eilsest või üleeilsest alates, mitte siis kui sa minuga ärplema suvatsesid hakata.

Tegelikult, jpk, on ka see minu teadvusestruktuurides kajastatud ...ja üldiselt pooldan ma vaadet, mille järgi meil sinuga pole suurt midagi rääkida.

Vahest juhtub, et mõnel inimesel on minuga sarnaseid huvisid ja nende puhul ei teki erilist probleemi küsimuses, kes nüüd keda valis...

...aga minu arvates tuleb su kirjast välja, et sa ise valid ka? Sellist naljakat stiili ma nimetangi juhmuseks, et mulle öeldakse midagi, mille ma taandan lauseks “su arvamus on jama sellepärast, et mina arvan ka nii”.

Hele, 2005-10-11 18:49:46

jpk,
kas mäda tomat on mäda igavesti?

Või võivad aeg ja kogemused viia selgumiseni, et esialgu mädakspeetu polegi nii mäda... et on lihtsalt tundmatu sort või õige naaatukene ületri... eee... üleküpsenud? :)

Ants, 2005-10-11 18:53:26

Naljaga võib kõike seletada, aga mulle välgatas korraks ka selline mõte nagu Steiner-kool.

jpk, 2005-10-11 18:54:39

Tegelikult, jpk, on ka see minu teadvusestruktuurides kajastatud ...ja üldiselt pooldan ma vaadet, mille järgi meil sinuga pole suurt midagi rääkida.

Vaada, sa oled alles noor ja roheline, ega pruugi seepärast teada, et üks teine inimülene ajas just täpselt samasugust jaburat juttu.
Kui ikka inimesel midagi põues ei ole, siis on ta põu tühi ja kui tal midagi öelda ei ole, siis on ta vait, aga ei jahvata, nagu teie seda mõlemad teete :o)))

Jaa, loomulikult olen ma juhm kes arvab, et terve maailm ootab, millal heelium nad välja valib :o)))

Aga üldiselt, peaks vist sinusuguse ennasttäis nolgiga selle mitte kuhugi viiva dialoogi lõpetama, sest sa lihtsalt pole suuteline peale oma naba miskit nägema.

Niisiis tsutsufrei, Heelium :o)))

jpk, 2005-10-11 18:58:07

Hele, 2005-10-11 18:49:46

Ise te panite siin eile tähti ja minu kombinatsioon näitas, et kui miski on minu jaoks mäda, siis on ta mäda igavest:o)

Aga kui ausalt, siis iga uus inimene on minu jaoks puhas paberileht ja ta ise kirjutab selle täis... Kui kunagi tuleb tema lehele mingit muud teksti, eks siis mu suhtumine kah muutu.
Aga ons see Heelium teema, mille üle peaks siin omavahel arutama?

Heelium, jpk, 2005-10-11 19:01:10

Jah, ma arvan, et me oleme olukorras, kus kaks poolt peavad üksteist lollideks ...tuginedes ainult sellele infole, et kaks poolt peavad üksteist lollideks, pole võimalik üldse mingit seisukohta võtta — ühel on igaljuhul õigus ja teisel mitte. Ja olukorras, kus üks pool peab ennast lolliks ja teine targaks, võivad mõlemad mööda panna.

Aga mida selle olukorra kohta öelda saab, on see, et see on tupik. Suvaline tuletis, mida mina loogiliselt millestki tuletan, on sinu jaoks loogiliselt vastuoluline ja vice versa. Järelikult pole meil võimalik ka sellest tupikust välja tulla, kuni üks kahest või mõlemad pole palju juurde õppinud...

...see on mulle arusaadav, aksepteeritav ja ainuvõimalik, et olukorras, kus ma ilma sinu jaoks kehtivate tõenditeta sind lolliks nimetan ja ühelgi muul teemal ei ole võimalik dialoogi alustada, jõudmata sellesse samasse punkti tagasi, ei olegi midagi teha — elu ei näita siin ka suurt midagi peale selle, kumb rohkem reisib, kaueb elab ja rohkem raha teenib, mis ei lahenda siiski esialgset probleemi.

Ela hästi igaljuhul ja kui viitsid, siis mõtle selliste olukordade lahenduvuse ja lahendusviiside peale, nagu minagi vahel teen; ehk kunagi oleme targemad :)

Heelium, jpk, 2005-10-11 19:02:33

Ise te panite siin eile tähti ja minu kombinatsioon näitas, et kui miski on minu jaoks mäda, siis on ta mäda igavest:o)

Tegelikult need tähed ei näitagi midagi, kuni sa teooriaga ei tutvu ...ja kui oled tutvunud, siis ei ole teste enam vaja (minu puhul on ka mõni test INTJ näidanud ja korra on ENTJ ette tulnud — aga INTP on siiski tavaline ja loogiline).

Hele, jpk, 2005-10-11 19:07:52

jpk, 2005-10-11 18:58:07
Aga ons see Heelium teema, mille üle peaks siin omavahel arutama?

Ma ei pidanud tegelt ainult teda silmas. Eks me peaaegu kõik siin ole ju teineteisele igasugustena tundunud, kas pole?

/astup hellalt saba peale

Olev Vallimaa, olev15@solo.delfi.ee, 2005-10-11 19:11:33

Aga INFP ???... Olen siin saatusekaaslaste pärast mures, lugupeetud Heelium... muud ei midagist :((

Olev:)))

jpk, 2005-10-11 19:12:06

Hele, jpk, 2005-10-11 19:07:52

Just nimelt - igasugustena. Ja ehk oled tähele pannud, et pole eriti palju neid, kellele ma risti olen peale tõmmanud.
Ja risti just siis kui hakkab see oma naba imetlemine ja enda pidamine millekski ülemaks... ja isegi mitte minust.

/Võta jalg ära ja uuri parem mu sabakarvu :o))

jälgija, 2005-10-11 19:33:05

Mulle tundub juba tükk aega, et teistele hinnanguliste nimetuste omistamine ei toida...

Tolerandi etendamine toidab täpselt sama vähe.
Nii et igaühele oma.

Hele, jpk, 2005-10-11 19:53:33

No küllap sa ise tead päris hästi, kuipalju on neid, kellele sa pole...

/jätap selle hippo kolmejalgseks ja muutup positiivseks

... aga rõõm on näha et need ristid siiski igavesed ei ole ja küllap see viimanegi enamiku eelmiste rada lääb.

/uurip saba

Sabakarvadega on sul lugu tõsine jahh... Ma tõesti ei tea, mis selle vastu aitaks, ma isegi oma sabaga hädas ja räägitakse, et selle vastu imerohtu polevatki. Ju sa ise tead ka seda, miks just sinu saba küünte ja hammaste vahele kipub jääma... aga egas selle kakkujad sellest ju täis saa ega lähe ka lõhki ;-)

Gandhit vist tsiteeriti siin... et silm silma vastu muudab lõpuks kõikselleilma pimedaks.

Millist osa sisendsignaalist edasi andes võimendada ja mida summutada, on natuke ka oma teha.

Heelium, Hele, jälgija, jpk, 2005-10-11 21:01:30

Hele: Ma ka mõtlesin, et see tsitaat sobib siia :)

PS. jälgija sai siin minu arvates lõpuks ühe postitusega hakkama, mille kallal polegi suurt võtta midagi :)

jpk: Oma nina ja oma naba küll, aga minu arvates on mul lihtsalt tervislik doos teadmist, et ma olen olemas :) Ja ma võin kasvõi huumori mõttes veel hullemat egoisti mängida, kui sinu praegused unenäod sulle näitavad :)

Aga see on minu jaoks egoismist kaugel, kui siin Helet tsiteerides mõni mulle ütleb, et 3+3=8 ja mina irvitan natuke tervistavat naeru ...võta seda, kuidas soovid ;)

Ja selle egoismiga on veel see värk, et mind egoism kui selline ei häiri. St. ma olen natuke tegelnud sellega, et ennast selles suunas tasakaalustada, et inimesi rohkem kuulata ja nende soovidele järgi anda, aga vahest läheb minu jaoks jutt lolliks ja soovid mõttetuks, siis ma esindan pisut “egoismi” ka :) Mitte, et see minu jaoks mingi esimene vaade oleks, aga maailma eest hoolitsemise käigus iseenda unustamine viib selleni, et ka maailmale pole ükshetk enam miskit anda ...st. asjad, millest ei hoolita, kaovad käest ja mõnikord ka ilmast :)

Ainus, mis mind häirib selle egoismi juures, on:
A: kui keegi hakkab enda ego-kompleksi iseendaks pidama
B: kui keegi hakkab enda enesepilti kaheldamatuks pidama

Need on lihtsalt mõned valearusaamad mu jaoks ja ma ausalt arvan, et näiteks see, kui keegi arvab, et “tundeid ei ole olemas” vms, siis on see täpselt sama jabur, tobe ja seda arvajat piirav arusaam. Kui mitte rohkem.

Enda puhul näen ma, et ma ei tee õieti kumbagi, aga kui keegi ütleb mulle, et videokaart ei sisalda protsessorit ja mälu, siis ma naeran ja arvan, et see inimene paneb mööda :) Ja kui ei viitsi, ei naera. Ja kui ei viitsi, ei pööra üldse tähelepanu. Ja kui tahan, siis parandan. Ja kui tahan, siis ütlen, et tal on mõni osa arvutite kohta käivast baasteooriast puudu. Ja kui ta lisab, et kohe kindlasti ei ole, siis ma soovitan tal paindumatust mõtlemisest loobuda ja aru saada, et on rohkem protsessoreid, kui CPU :)

Ja egoismi osas ...ma arvan, et täiuslikult omakasulik tegevus on võrdne täiuslikult keskkonnakasuliku tegevusega (tegevus, mis on asoluutselt kõige kasulikum suvalisele valitud objektile, on seda ka teisele suvalisele valitud objektile), seega ei huvita mind, mida keegi oluliseks peab, vaid mind huvitab, kui mõistlikult ja kasupüüdlikult keegi tegutseb (sõltumata sellest, kelle kasust on jutt). Ja ma ei hakka põhjendama ega täpsustama, miks mul selline arvamus on, sest ausalt on see arvamus absurdne ja vajab liiga palju loogikat :)

Ants, 2005-10-11 22:13:42

Mina loodan jumalatele, et nad aitavad mind minale nii lähedale, et ma ta omakasu ja omakahju ära tunnen. Ikka veel loodan. Tegelikult, üha rohkem loodan.

***

Ja kui paljud näevad, et kellegi minapilt on väga proportsioonist väljas, siis see võibki nii olla.

Aga võib ka mitte, nagu juhtus Krissuga, paljud arvasid, aga siis kärises taeva eesriie lõhki ja Jumal ise ütles kuidas on, kuid Krissu oli juba hinge heitnud.

Heelium, Ants, 2005-10-11 22:52:59

Mind huvitab see, et millisele ülimale omadusele nt. jpk mind üldse pretendeerivat arvab :) Seda ei kõiguta küll keegi, et ma arvan, et ma saan lihtsa loogikaga vaevata hakkama.

/ tööl puud joonistamas ja okstevaheliste seoste üle vaidlemas

***