Droogid

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1186 kommentaari.

Heelium, Ti, 2005-10-10 22:24:51

Kui midagi sünnib sest kaosest- anna teada :)

Heelium sündis just ...natuke veel ja asi jõuab esimeste udukogudeni...

Heelium, Ti, 2005-10-10 22:45:53

Hakkame kosmoserakettidesse heeliumit panema?

Dirižaabel-raketid ...maa lähedal on palju effekti, kosmoses ei kaalu see heelium ka midagi, ei sega. Õhust kergemad ained ja mootorid ...huvitav, mitu korda rohkem üles viib praeguse suhtes? On üldse mingit effekti?

Hele, 2005-10-10 22:53:50

Heelium: See siis seletab natuke head läbisaamist ...st. viitab natuke selle põhjustele

Võimalik. Lisaks ka teemakohane ühiskogemus. Näiteks rannatüdrukuga sünkab mul metsa teemal sellepärast, et oleme mõlemad metsas käinud... :)

Ja enamiku tekstide järgi paljud põhijooned vanemas eas taanduvad.<i>

Jaa, minagi olen aja jooksul normaalsemaks muutunud. Nooremana olin hullem ratsionalist, aga siis ilmusid maailmapilti ignoreerimattud skeemivälised nähtused, mida ma mõnd aega tugevalt ületähtsustasin. Nüüd on normaalsele inimesele lähemal mingi uus ja avaram tasakaal tekkinud. Igatahes enam ei arva ma end täpselt teadvat, mis saab ilmas olla ja mis mitte, “never say never” on kohale jõudnud.

<i> mis õieti seal on sellist, mida sa enda kohta öelda ei saaks, nendes tekstides?

Ei kadesta naabrit arvuti pärast ega oma ilmatut hulka vidinaid. Ja see “final purpose” teise lingi all on ka täitsa mööda. “Reality is trivial” - imho, kaugel sellest.

naised pidid üldiselt alati F poole kalduma ja et ta on puhtaid T'sid nende hulgas harva näinud

Jah, tundub et naised kompenseerivad seda “häiret” paremini. Arvan, et see seletub sotsiaalse survega. T ei peeta naiselikuks ja T-naised kohandavad vastavalt oma käitumist, kui ei taha imelikud olla. Klassiuksest sisenedes õelutsesid klassivennad: “tüdrukud ja Hele ees”. Kui näed, et suudad ühiskonnas toime tulla, siis hakkad selliseid asju vähem põdema.

Ti, Heelium, 2005-10-10 22:56:53

*
Oot, teeme tööjaotuse: sa vaatad, kuda dirižaabli heeliumi abil kergemalt üles saab ja kuda need maapealsed asjad ülevalt paistavad.
Ma katsun seni maapealsete asjadega kergemalt
hakkama saada,mh?

Kui õnnestub, kutsume Totu ja ta sõbrad seiklema.. :))

Heelium, Ti, 2005-10-10 22:59:49

Jah ...meil on uraani ka vaja puhastada enne ...ma olen kuulnud, et sinna on mingi 1000 sõela vaja ja mingeid vidinaid veel. Ja laeva tehiskeskkond ökosüsteemiga, sest võiks ikka kaugele minna.

Heelium, Hele, 2005-10-10 23:02:24

Ei kadesta naabrit arvuti pärast ega oma ilmatut hulka vidinaid. Ja see “final purpose” teise lingi all on ka täitsa mööda.|||| “Reality is trivial” - imho, kaugel sellest.

Ma ka vidinaid eriti ei kogu, peale arvuti vist polegi suurt midagi — mind nagu huvitab see puhtteoreetiline pool rohkem ja selle jaoks pole neid vidinaid nii palju vaja :)
||||
Ehee ...aga “elektronist aru saamine” teeks elu paremaks?

Hele, 2005-10-10 23:08:16

Heelium, Ti, 2005-10-10 22:45:53
Dirižaabel-raketid ...maa lähedal on palju effekti, kosmoses ei kaalu see heelium ka midagi, ei sega. Õhust kergemad ained ja mootorid ...huvitav, mitu korda rohkem üles viib praeguse suhtes? On üldse mingit effekti?

Efekt on negatiivne. Võrdle raketi ja dirižaabli tõusukiirusi, siis kujuta ette, et need on omavahel ühendattud. Kummalepoole sikutab? Allapoole ju.

Hele, Heelium, 2005-10-10 23:15:05

Ehee ...aga “elektronist aru saamine” teeks elu paremaks?

natuke ikka :) seegi ju osake ilmatusuurest mittetriviaalsest Reaalsusest.

Tegelt on see puhtalt usuküsimus, kui palju on ilmas seda, mida me ei tea ja millest me kunagi teada ei saagi. Ma usun, et palju rohkem kui meisse inffi mahub.

Ti, Hele, 2005-10-10 23:20:12

*
Kummalepoole sikutab? Allapoole ju.

Tean ma jah, kummale poole.. :)))
Aaa.. Heelium ju ütles, et akkame kosmoselaevadesse panema..
Ma mudugi kohe uskusin.

Uuk, 2005-10-10 23:23:48

... mittetriviaalsest Reaalsusest.

: )

Huumor pole surnud.

jpk, 2005-10-10 23:27:33

Et siis elektron - see on imelihtne?

Heelium, Hele, 2005-10-10 23:27:59

Efekt on negatiivne. Võrdle raketi ja dirižaabli tõusukiirusi, siis kujuta ette, et need on omavahel ühendattud. Kummalepoole sikutab? Allapoole ju.

Õhust kergemad ained pigem seotud kiirenduse, kui kiirusega? Võrdle metallikamaka ja raketi tõusukiirusi ;)

Asja voolujoonelisus suurt ei lange, kui muuta seda pikemaks.

Et siis — kui 1000 kg massi on taandatud 10 000 m2 heeliumiga, siis mass on justkui null ja nüüd on küsimus, kas õhutakistus suureneb sellest oluliselt.

Teiseks langeb õhust kergemate ainete eelis seoses kaugusega maast (ülespoole jääv õhukiht väiksem ja selle külgetõmme maale nõrgem).

Et tegelikult oleks küsimuseks:
* Mass (kas mootorite massi stardihetkel annab kütusekulu vähendamise arvelt vähendada? kui palju langeb kogu kupatuse mass?) — mass langeb maast eemaldudes kütuse põledes ja maa külgetõmbe vähenedes
* Õhutakistus — langeb maast eemaldudes
* Õhurõhk — langeb võrdelises seoses õhutakistusega; laevale pigem kasulik, kui kahjulik
* Mootorite poolt antav kiirendus — langeb seoses õhutakistuse langusega, kõige tugevam vahetult väljumishetkel (st. kütusekulu suhtes)
* Inerts — vahetult väljumishetkel siis takistav, hiljem abistav

Päris keerukas arvutus? Tglt oleks huvitav see ära teha, aga siis peaks neid õhutakistusi ja aerodünaamika alast infi leidma kuskilt, praegu see suht konkreetsete arvude väline nt. minu peas.

Heelium, Uuk, 2005-10-10 23:29:06

Huumor pole surnud.

Triviaalne reaalsus on asjad, mis on vahetult kogetavad, niiöelda “nina all”. Mittetriviaalne on näiteks viirus, milleni omast peast kohe ei jõuakski ;)

Hele, Heelium, 2005-10-10 23:38:27

Leidsin tikkudeta tuletegemise teemalise pika teksti lõpust:

“perekond ja sõbrad võivad mitte mõista, miks sa sellega tegeled. Jah, tõesti, isegi normaalsed inimesed nagu meie ei saa sellest alati aru.”

(vaba tõlge)

normi ümberdefineerimine... nagu algusaegade Maaema Messil, kus kõikvõimalike karvaste ja suleliste seas oli imelik see, kes miskitpidi imelik ei olnud.

Ma kaldun arvama, et siin on veel üks INTP. Njah, kes kahjuks pole ammu nägu näidanud. Tuleks tema ja veel mõned kampa, siis võiksime juba tasakesi normi ümber defineerida. “Nad ei mõista meid, sest nad on mitte-INTP-d.” See ju hulga lihtsam kui enese parandamine.

Kõikvõimalikud testid on mõnusad. Misiganes tulemus, igal juhul saad teada, et sa polegi see kõiksehullem weirdo, et sinusuguseid on veel.

Heelium, Hele, 2005-10-10 23:40:00

Ei no ma ei tea ...ma pakun, et Njah on äärmisel juhul ISTJ, aga tõenäoliselt ESTJ.

Ants, 2005-10-10 23:46:37

Heeliumi raketilennutamine ajab kohe pisarad silma.

Ti, Hele, 2005-10-10 23:47:15

*
“Nad ei mõista meid, sest nad on mitte-INTP-d.” See ju hulga lihtsam kui enese parandamine.

Mhh.. nu, Hele..
Et siis Sina, Heelium ja Njah?

/Ütle nüüd meile- teistele- kaa ( tasakesi), milline on see enese parandamise ainuvõimalik tee? :)

Heelium, Ti, 2005-10-10 23:56:05

Hele rääkis INTP ja sotsioonika seisukohast. http://www.hot.ee/socion/ on mingi asi.

See tähendab tglt Jungi järgi nõrgalt arenenud funktsioonide, mis INTP puhul on siis S ja F, välja arendamist, samuti INTP puhul rohkem objektidesse sisse elamist ja samuti INTP puhul N ja T tasakaalustamist T domineerimise suunas. Ja mitte päris seda.

Põhimõtteliselt lähtub sotsioonika sellest, et on neli funktsiooni, millest 2 on igal inimesel teatud põhjustel alaarenenud-ebateadlikud ja teised eelisarendatud. Arendada tuleb ebateadlikke funktsioone ehk Jungi järgi alateadvusega sidet luua.

Heelium, Hele, 2005-10-11 00:00:13

Kas Sa määrad nüüd isikutüüpe nii, et kõik, kellega sa hästi läbi saad, on INTP? :D

Ti, Heelium, 2005-10-11 00:00:37

*
Olgu-olgu..
Jungi ma tean.
Lihtsalt, ma pole funktsiooni-inimene ja seepärast väljenduksin ilmselt teisel moel- samast asjast rääkides.
A .. vahet pole. Hea tahtmise juures saame üksühest aru.. :)

***