Droogid

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1186 kommentaari.

kaak, 2005-10-09 21:23:49

Sina ehk jääd seltskonda, mille liikmed üksteist kaikaga tümitavad, aga mina viibin seltskonnas, mis koosneb inimestest, kelle ninaluud jäävad tõenäoliselt terveks ja kelle lihatagavara seltskonnasiseselt öösiti ei varastata ;)

Ohhh, kui ilus.

Kahjuks pead sa leppima baari taliste ja bussi daanielitega.

Võid olla kindel...paremaid sa ei leia.

Või arvad, et sind on ootamas valitus punt kikilipsudega akadeemikuid, kes muust ei unistagi...kui Heeliumi heaolu tagamisest.

Wrong guess.

levi, Heelium, 2005-10-09 21:26:48

Grupp, kuhu ma kuulun, on siis järelikult grupp inimesi, kes teavad, mida hakata peale süsteemianalüütikuga (või, noh, ma nimetaks ennast seal vist pigem inseneriks-mehhaanikuks)

Miks sa arvad, et sa üldse sellisesse kohta satud, kus inimesi ja sulle tuntud faunavilju on?

Heelium, rannatüdruk, 2005-10-09 21:26:58

Ma saan kassidega hästi läbi, aga mul oleks vist midagi nende söömise vastu.

Taimesid lapsena kasvatasin. Aga peale kasvatamise on võimalik metsikuid taimi korjata ja süüa ja ehk isegi metsas maasikaid rohimas käia.

Mina isiklikult ei paneks esialgu sugugi rõhku millegi kasvatamisele. Kohe mitte üldse. Ma otsiks koha, kus ei ole liiga palju inimesi 400 meetri raadiuses juba looduslikult kasvab kõike vajalikku. Siis ma natukese mõjutaks seda kasvu ...st. selle asemel, et õunapuu maha panna (ühest kohast istik ja teises mulda?), otsiks ma koha, kus on õunapuud ja muud asjad juba olemas. See oleks alles teisejärguline ja pika perspektiivi teema kuskilt ümber istutada, et neid rohkem oleks, ja ma arvan, et ma isegi ei hooliks sellest, kui mõni pirnipuu kasvabki liiga kaugel ja mitte mu akna all — käiks korra aastas lohisti, käru või korviga seal ja tooks mõistliku koguse koju. Rohkem huvitaks keldrite ja hoiusepaikade korraldamine, kui konkreetne istutamine.

Selles mõttes alustaks ma tagavarasid koguva korilasena ja ei üritaks kohe põldu rajada — niikuinii on praktikud enne surnud, kui põllul vili üles kasvab ;)

Ja lihasöömist ei pea ma elus kohe nii hädavajalikuks, et kohe esimese hooga isiklik lambakari muretseda ..seda asja ajaks ka “tasa ja targu” :)

levi, Heelium, 2005-10-09 21:29:40

vahepeal ainult teed juues ja suitsetades).

Ja jõid teed sinna ohtralt suhkurt lisades?

Heelium, rannatüdruk, 2005-10-09 21:30:19

Või arvad, et sind on ootamas valitus punt kikilipsudega akadeemikuid, kes muust ei unistagi...kui Heeliumi heaolu tagamisest.

Ma eelistan rohkem näiteks programmeerijaid, kui kikilipsuga akadeemikuid ...programmeerija tegeleb ikkagi igapäevaselt oma fantaasiate mingile töötavale kujule viimisega — semiootikule oleks mul raskem funktsiooni leida, aga tasemel semiootik võiks nagu seltskonnas olla küll.

Ma ei paneks isegi mõnda muusikut kuigivõrd pahaks, kui ta viitsiks ka tagavarasid koguda, kui aeg täis.

Kikilipsuga akadeemikud tunduvad mulle kohati ..lollid vms. :) Asi käik teiste näitajate järgi — mõni kikilipsuga akadeemik ehk oleks sobiv, mõni mitte.

Tglt asi käiks umbes samamoodi, nagu ma igapäevaelus tuttavaid leian-otsin vms., aga selle vahega, et tutvuste sobitamine ja säilitamine oleks ehk olulisem ja rohkema suhtes “pigistaks silmad kinni”.

Heelium, levi, 2005-10-09 21:30:52

Mitte alati. Vahest.

levi, Heelium, 2005-10-09 21:32:29

Ja siis ma olen neid paastusid pisut katsetanud, kus ei söö ega suitseta, mis pidid tervislikud olema. Kui vesi on olemas, siis mõned päevad saan rahulikult hakkama, ehkki tegevus muutub pisut vähem koordineerituks, aga kui tahe on piisav ja motivatsioon kõrge, siis jään üsnagi kindlalt liikuma.

Milleks sulle liikumine - kas toiduks või teistega ühinemiseks?

jpk, 2005-10-09 21:35:00

Levi tuli tegelt väga hää provokatsiooniga lagedale :o)))

Näiteks Heeliumit lugedes olen ka mina kindel, et saan väga hästi hakkama, sest enne asade lõppemist õnnestub mul ära peita üks kalavõrk, millega ma püüan pärast kinni kuldkala, kes mu kõik soovid täidab... :o))

Sina ehk jääd seltskonda, mille liikmed üksteist kaikaga tümitavad, aga mina viibin seltskonnas, mis koosneb inimestest, kelle ninaluud jäävad tõenäoliselt terveks ja kelle lihatagavara seltskonnasiseselt öösiti ei varastata ;)

Nu ütle, kus kuradima kohast tekib teie seltskonda lihatagavara? Džinn toob?

levi, Heelium, 2005-10-09 21:36:10

Kui vesi on olemas, siis mõned päevad saan rahulikult hakkama, ehkki tegevus muutub pisut vähem koordineerituks, aga kui tahe on piisav ja motivatsioon kõrge, siis jään üsnagi kindlalt liikuma.

Küsimus ei olnud selles, kas ja kui palju sa suudaksid PRAEGU, mil päästevahendid käepärast, vaid kas sa oled tundud, mis tähendab nälg inimese toimimisvõimele?

Heelium, levi, 2005-10-09 21:36:16

Milleks sulle liikumine - kas toiduks või teistega ühinemiseks?

Et seda tööd teha, mis plaanitud :)

rannatüdruk, 2005-10-09 21:37:11

otsiks ma koha, kus on õunapuud ja muud asjad juba olemas

Ma näen, et Heeliumi eluspüsimiseks piisab õuntest ;)
Huvitav, kas ta on Tartust? Kui on, siis lõuna-Eestis on ilmselt kergem. Võrumaa ja Valgamaa metsad üsna hõredalt asustatud ja isegi õunapuudega kohti võib tõesti leida. Kui mitte, siis Tallinna pool on keffem. Kui ikka 400 000-ne mass valgub laiali süüa otsima...

levi, Heelium, 2005-10-09 21:37:27

Milleks sulle teised inimesed? Kas ilma nendeta ei saaks kuidagi?

Hele, 2005-10-09 21:46:58

Konnad, teod, sipelgavastsed, takja- ja võilillejuurikad pidada süüa sündima.
Ilma tikkudetta tuld teha olevat ka võimalik, aga ma ei tunne kedagi, kes seda praktiliselt oskaks.

rannatüdruk, 2005-10-09 21:51:41

Ma usun, Hele saaks tule üles. Olen näinud, kuidas ta vihmasajus 1 tikuga lõkke süütas. :)

Mul on isegi mingi tulekivivärk olemas, aint ma kardan, et see kaob koos asjadega.

rannatüdruk, 2005-10-09 21:57:06

Ahjaa, mulle tuli just meelde, kus ma viimati kõige rohkem metsseajälgi nägin. Nii et, kes tuleb kaasa?

Heelium, 2005-10-09 22:04:55

jpk

Nu ütle, kus kuradima kohast tekib teie seltskonda lihatagavara? Džinn toob?

Vale vastus, arva uuesti :)

Anyway, jutt oli selles lõigus peamiselt psühholoogilistest sidemetest ja pole eriti oluline, mille tagavara.

rannatüdruk

Olgu ma kusiganes, aga Tallinnast paneks väga kiiresti minema.

levi

Et kas ma tean, mis nälg on? Kunagi, kui ma olin 17, siis tüütas ming kool ja vanemad jms. ära ja ma astusin ükspäev suvaliselt uksest välja midagi ütlemata (kui ma õieti mäletan — kui see nüüd ikka sama kord on), seiklesin natuke ja siis jõudsin Tartusse tööle; üks endine klassikaaslane, kes oli minuga paralleelselt progemist õppinud, ehkki mitte eriti sügavalt, aga samas minust rohkem rutiiniarmastav ja seega kasulik inimene, liitus selle üritusega. Tartus oli meil kahepeale korter, mõlemal 5k palgad ja aegajalt mingit lisatasu, ühel kuul vist 15k, aga mitte rohkem. Ja arusaam rahadega ümber käimisest pikka aega selline, et mõlema palgad tuleb peale igat palgapäeva täies mahus elutuppa viiesajaste hunnikusse panna ja sealt välja minnes suvaliselt võtta — mis võibolla korraliku palga puhul oleks isegi toiminud, aga meie puhul andis tulemuseks selle, et kuna peamine, mida rahaga ette võtta, oli jim beam, klubid, tüdrukute taga ajamine ja muu selline ja selle üle, kui me mõni päev näiteks tunni ajaga tuhat krooni suutsime kulutada, saamata mitte midagi peale pudeli viina ja kartulikrõpsude ja viinerite, sealjuures sellises koguses, et see sai kohe otsa, tundus vägeva majandusliku saavutusena...

...ühesõnaga oli esimestel kuudel iga kuu keskpaigast vaja õlist, soolast, jahust ja maitseainetest või mingist analoogsest kombinatsioonist toitu genereerida ja kuu lõpus olid vahendid umbes sellised, et oli hea, kui asi, mille me kokku panime, süüa kõlbas — toiduks näiteks erinevate makaronipakkide põhjad, mida oli nii vähe, et tuli hullult maitseaineid panna, et söömise tunne oleks jne... Ja ega meile ühest-kahest sellisest kuust loomulikult ei piisanud :)

Hele, 2005-10-09 22:11:48

Aitähh, rannatüdruk, usalduse eest, aga nulli tikuga ma siiski ei saa tuld üles. Ja metsseast ma ka jagu ei saaks.

Aga pole üldse paha mõte siin virtuaalis arutattut mingis lähenduses praktikas kontrollida.

levi, Heelium, 2005-10-09 22:16:08

et tuli hullult maitseaineid panna, et söömise tunne oleks jne...

A miks teil selllist söömise tunnet maitseainetega oli vaja üldse tekitada?

Heelium, levi, 2005-10-09 22:20:47

Sellepärast, et peale nädalat aega riisi ja makaronide söömist tekib tahtmine, et toit maitseks millegi natuke muuna. Ja üldiselt ma lihtsalt vastasin küsimusele ja ma ei eita üldse, et vähemalt majandamise koha pealt oli absoluutselt kõik, mida me tollal tegime, miski, mida võiks lolluseõpiku põhinäidete hulka panna ...mitte, et poleks olnud arusaama sellest, kuidas raha kokku hoida, aga iga päev tundus, et kokku võib homsest ka hoidma hakata ja esialgu on üks mugav päev veel hädavajalik ;)

jpk, 2005-10-09 22:20:49

Heelium, 2005-10-09 22:04:55

Vale vastus, arva uuesti :)

Enda arvates ei vastanud ma millelegi, vaid kõigest küsisin.
Veelkord, levi provokatsioon on väga hea, sest näitab, kui veidralt inimene võib mõelda. Sina väidad ennast suutvat imeveidralt mõelda, kuid ei lähe oma mõtetes üle teatud piiride, sest nende taga sa ei oska miskit ette võtma hakata.
Soovid näiteid? Aaga palun.

Sind paneb mõtlema, et millega sa need tapid tahud ja siiski jätad sa selle mõtte pooleli, arvatavasti lootes kuldkala peale, kes tuleb ja lööb korraks sabaga. Olgu nii, palke võib omavahel kokku siduda ka vitstega, ja tihendada saviga, aga esmane probleem põle selles, vaid selles, millega need metsas kasvavad puud maha võtta? Saagi ei ole, kirvest ei ole, võib tulega põletada, aga tuld kaa ei ole, mu tegelt selle tegemine on meie kliimas esmane ülesanne.
Ja maja ei pea olema kohe palkidest, põhjarahvad saavad tänase päevani hakkama jarangades ja koguni igludes.

Niiet põle see su mõtlemine sugugi nii originaalne ja laiaulatuslik vaid küllalt piiratud ja teadmisigi on sul vähevõitu... ma pean silmas seda eluaseme värki. :o)))

***