Droogid

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1186 kommentaari.

33338, 2005-10-09 18:21:29

ära jura. ookkeanil ej pxhjusta txus minngit íidlajnet. txus onn avamerel vajd 2 meettrit. ned on kitsenevad lahekesed kuss vesi vxjjb txussta 17 meettrini.
p'äälägi liigub kuu nii kíiresti et vesi ej jxua xjjeti kusskile vallgudagi kujj allgab uus lajne.

Heelium, ookeanijutt, 2005-10-09 18:38:24

Madal hiidlaine ...laiuse mõttes “hiid”. Selles mõttes, et kui võtta mõõna ajal “veepind”, märkida see ära mõtteliselt sellise nähtamatu kilena, siis oodata tõusu, siis see kogus vett, mis on sellest äramärgitust kõrgemal, on kuupmeetrites päris mitme hiidlaine jagu. Et nagu laiuse-pikkuse osas hiid, mitte kõrguse ...lauge? Et nagu “hiid” selles mõttes, et väga suur, mitte väga kõrge. “Hiid”=hiiglaslik siinkohal.

levi, 2005-10-09 18:51:18

Fantaseeriks õige pisut.

Mida hakkaks tegema igaüks teist (ja üldisemalt inimkond), kui maailmas tekiks järsku (saabuks ühe hetkega vältel) olukord, kus kõik poed, teenindusasutused, kaubad (ka raha) ja inimeste valduses olevad tarbeasjad ning samuti kõik hooned ja rajatised kaoksid elik muutuksid olematuks. Jääks vaid loodus, loomad ja inimesed.

Alustuseks pakuks, et üsna lühikese aja jooksul sureks enamus inimkonda lihtsa välja. Aga siiski - mis edasi?

levi, 2005-10-09 18:57:33

Eelkirjeldatud komplekti võiks kuuluda ka olukord, et iga perekond (lapsed koos vanematega) ja kõik täiskasvanud leiaksid end kohas, kus ükski ei ole talle tuttav. Kõik on võõõrad, v.a. lastele nende vanemad, kui nad on alaealised.

nipitiri, levi, 2005-10-09 18:58:29

brrrrrrrrrrr...
selle fantaasia jaoks me oleme ikka jube valel laiuskraadil...

rannatüdruk, nipitiri, 2005-10-09 19:02:04

/nõustup, brrrrrr....., eriti nüüd vastu talve

Heelium, 2005-10-09 19:08:21

Ja kõik räägiks eri keeli :D

Anyway, kui kõikidele on selge, et see olukord on ühine, siis on võimalik, et mõni aktiivsemate seltskond paneb mingi päris ühiskonna kokku.

rannatüdruk, 2005-10-09 19:15:54

Heelium, 2005-10-09 19:08:21

Ei jõuaks. Mitte midagi ei oleks selge, kui sidevahendid lakkaksid. Puhkeks anarhia ja rebimine talvetoiduvarude pärast. Talvel (juba järgmise paari kuuga) külmuksid ja nälgiksid meie laiuskraadil surnuks kõik, kes ei ole jõudnud toiduvarusid ja põletuspuid jõuga kokku kahmata. Lõuna poole liikumine ei aita, kiirusega 50 km päevas (jalgsi) me külma eest ära ei jõua ning toit meid ka teel ees ei ootaks.

levi, 2005-10-09 19:17:25

Ja kõik räägiks eri keeli

Miks mitte, ka seda.

levi, Heelium, 2005-10-09 19:19:15

siis on võimalik, et mõni aktiivsemate seltskond paneb mingi päris ühiskonna kokku

Miks seltskond? Ega see ju nii kiirelt tekigi, kui veel eri keeli räägitaks. A küsimus ei olnud selles, mis tekib pärast.

Küsimus on selles, mida SINA teeksid ja kes sa oleksid ja kelleks saada tahaksid.

kaak, 2005-10-09 19:20:13

Alustuseks pakuks, et üsna lühikese aja jooksul sureks enamus inimkonda lihtsa välja. Aga siiski - mis edasi?

Edasi saab vaid paremaks minna.
Saabki suuremast saastast lahti.

Tegelikult ammu oleks juba aeg.

Heelium, rannatüdruk, 2005-10-09 19:20:41

Tglt oli ülesandepüstituses puudu vähimgi viide nende inimeste iseloomule.

St. kui seltskond oleks pärit Indiast, oleks teine lugu, kui siis, kui kõik oleks sealt ..kus see viimane orkaan nüüd oligi :D

Aga kui võtta keskmine — tegelikult ei jääks mitte need, kes kõige kiiremini jõuga midagi üksi võtta suudavad, vaid ennekõike need, kes kõige kiiremini organiseeruda suudavad (ja kes moodustaks tõenäoliselt siis midagi politseile analoogset ja võib-olla võetaks terveid elamurajoone ja kaitstaks sõjaliste vahenditega). St. need, kes jääks üksi, olgu nad kahmamisvõimelised või mitte, oleks nõrgemad lõppkokkuvõttes, kui need, kes organiseeruks. Organiseeruks jälle tõenäoliselt rahumeelsem ja mõistlikum-kavakindlam seltskond.

Po, 2005-10-09 19:21:51

Oli miski seriaal...

http://www.tribeworld.com/

Jäid ka ilma milletagi

Heelium, levi, 2005-10-09 19:23:48

Küsimus on selles, mida SINA teeksid ja kes sa oleksid ja kelleks saada tahaksid.

No eks ma vist esialgu vaataks, et mõne grupeeringuga liituda kiiresti ja seda piisavalt tugevaks arendada, et röövlikambad vajadusel metsa peksta, ja siis istuks maha ja hakkaks hammasratastest arvutit kokku panema :D Tglt ma arvan, et ega mul seal palju muud ei oleks valida, kui mehhaaniku positsioon. Ja eks rabada tuleks muus osas ka ...ma arvan, et esialgu oleks nii palju paratamatusi, et valida poleks kuigivõrd. Mingit aktiivset poliitilist tegevust harrastaks ka kindlasti, et omalt poolt mõjutada, milline see riik/polis siis tuleb lõppkokkuvõttes.

rannatüdruk, Heelium, 2005-10-09 19:29:00

võib-olla võetaks terveid elamurajoone ja kaitstaks sõjaliste vahenditega

Ma millegipärast mõtlesin, et majad on ka asjad.

Aga tõsi on, et oleneb piirkonnast, kuskil soojal maal külaühiskonnas ei juhtuks võibolla midagi erilist. Meil siin oleks päevade küsimus, kas oskad end soojendada või mitte. Miskipärast arvan, et suurem šanss ellu jääda on väikesel grupil ilma asustuseta looduses, eemal marodöörlusest, või organiseerunud grupi kõige tugevamatel.

Heelium, rannatüdruk, 2005-10-09 19:40:59

võib-olla võetaks terveid elamurajoone ja kaitstaks sõjaliste vahenditega

Ok, ma võtsin esialgu lihtsalt võõrandumise ...tähelepanuviga :) ...võetaks terveid “elurajoone”=>"suuremaid alasid". Siis tuleks neid rajoone rajada :)

33338, 2005-10-09 19:41:19

imelik Éelium, 'ööldi juba et ASSJU pole. kust sa ned ammasrattad vxtad?

kxjgepäältt tuleb ankki kajkkad, siis olemasoleva inimkarjaga piirata ümmber mxned loomad, need mahanotti ja kividega kokksi tulipxlema. igatahes saakks akkama. aga riigikogulastele ejj annaks küll midagi!

Heelium, rannatüdruk, 2005-10-09 19:47:25

Sõltub ka organisatsiooni liigist. Loomulikult grupid nõrgemaid nii väga enda sekka ei tahakski — lihtsalt, suure hulga nõrgemate viibimine grupis on nagu keti nõrgima lüli vanasõna analoogiaga.

Ma modelleeriks pisut seda toimuvat:
A: Need, kes suudavad mingi teadmist, füüsilist jõudu või oskust vajava tegevusega hästi toime tulla, otsiks üksteist üles ja grupeeruks ja hakkaks otsima vahendeid, et toota eluks vajalikke tööriistu. Samuti muutuks see seltskond nendeks, kelle käes on enam või vähem võimu.
B: Kui selliseid inimesi, kellel oleks advanced oskusi või teadmisi, ei leidu, tekiks jõuhierarhia, kus tugevamad looksid enda ümber sõjavägesid, hoiaks enda võimu grupi sees ja grupi võimu väljapool.
* Nõrgemad looksid analoogseid, aga nõrgemaid “rakke” ja prooviks juhul A saavutada häid majandussidemeid, juhul B häid suhteid “kesksete” ja muude gruppidega.

Ja kui räägitakse erinevaid keeli, siis oleks sidemed ülilihtsad ja erilist poliitikat ei oleks — lepitaks kokku mingid lihtsad asjad kuidagiviisi ja tekiks midagi ahvikarjade laadset.

Kõikidel juhtudel oleks minu jaoks esimene asi leida kõige parem positsioon võimalikest, kavandada mingi pikem strateegia enda ja ühiskonna jaoks ja hakata seda ellu viima.

rannatüdruk, Heelium, 2005-10-09 19:48:45

Sa oled vaffa, räägid muudkui poliitikast ja organiseerumisest, aga mis Sa ikkagi täna teed, kui on öökülm, riideid ja tikke pole?

Heelium, 33338, 2005-10-09 19:52:25

kxjgepäältt tuleb ankki kajkkad, siis olemasoleva inimkarjaga piirata ümmber mxned loomad, need mahanotti ja kividega kokksi tulipxlema. igatahes saakks akkama.

Noh, ma mõtlesin natuke pikemalt ja ei hakanud kõige elementaarsemat mainima :)

aga riigikogulastele ejj annaks küll midagi!

Noh, kuidas võtta. Organisatoorne tegevus & juhtimisküsimuste lahendamine oleks suht vajalik tegevus, aga seda poleks jälle esialgu nii palju, et keegi ainult sellele spetsialiseeruks — ma arvan, et alates kuskil 50-100 inimeselisest intelligentsest grupeeringust on mingit sellist ainult juhtimisele keskendunud juhti vaja & samas on ilmne, et see inimene peaks enda võimeid siiski üsna mitmes vallas tõestama. Aga tõenäoline on, et “poliitika” oleks tegevus, millega igaüks tegeleks mingite koosolekute raames, mida esialgu oleks palju — reaalseid intellekti nõudvaid küsimusi ju vaja lahendada, et kuidas maja ehitada ja kuidas seinad püsima saada ja mis ehitusmaterjalid olemasolevatest võimaldavad külmakaitset jne... ja siis oleks vaja teha otsuseid, kuidas seda kõike korraldada ja tegevusi jaotada. Ma arvan, et jagatud rollidega oleks parem, kui see, kui igaüks üksi, ja see eeldab organiseerimist — nagu ka sinu jahinäide.

***