Droogid

« Tagasi artikli juurde    Artiklile on 1186 kommentaari.

33338, 2005-10-09 16:18:35

netiga on jama, visst on STV pojsid serrveris. on jube aéglane ja visskab vea ette.

33338, 2005-10-09 16:19:02

netiga on jama, visst on STV pojsid serrveris. on jube aéglane ja sageli visskab vea ette.

33338, 2005-10-09 16:20:17

nääd, samal sekundil on visand 2 eri kómmi ette. tehke järäle!

Heelium, 33338, 2005-10-09 16:29:36

Ühte kommi saab ka ju kaks tükki kirjutada?

Ühte kommi saab ka ju kaks kirjutada (natuke erinevat)? Siis ajavahe väiksem :)

Heelium, Hele, 2005-10-09 16:51:29

Tglt see, miks ma ütlesin “kõigepealt peavad nad sinust aru saama?” lähtus sellest, et mingid asjad, mida me sinuga rääkisime ja mis sinu jaoks arusaadavad olid, eeldasid järelikult mingit tausta, mis sinu jaoks arusaadav oli.

Ja jutt käis konkreetselt minu ja sinu dialoogi kohta.

Heelium, jälgija, 2005-10-09 16:56:29

Ma tahaks teada, oled sa kunagi mõõtnud, mitu minutit peale millegi ütlemist sul veel meeles on, mida sa ütlesid?

Kui inimestega rääkida, muutub jutt mõttetuks ja läheb tsüklisse, kui neil mälu liiga lühike — teema, mis viis minutit tagasi arutluse läbis, on uuesti läbi arutamata.

Samuti tahaks küsida, kas sa oled mõelnud, mis mulje sa üldse jätad inimesele, kelle mälu ei kustu kohe ära ja kes seega su kordustest ja muust su mõttekäikude aluseid ja motivaatoreid tuletada võib (ja mulle millegipärast tundub, et sellised inimesed võivad siin via’s sinu mäluga võrreldes vabalt enamuse moodustada)?

Heelium, 2005-10-09 17:03:38

Selle mulje jätmisega tuli mulle meelde, et mul on mõned korrad selline lahe psühholoogiline kogemus olnud, kus tuleb hästi reaalselt silme ette see, millise mulje võiks mu teadvus jätta mingile ülimõistusele, kui see on selle täpse sisu-tööpõhimõtte-kiiruse-mahuga sealjuures kursis (nagu “mõtteline katse”) — minuarust on see arengu juures üks parimatest kogemustest, kui seda reaalselt tekitada suuta :)

jpk, 2005-10-09 17:10:56

hehee, et nagu teemasse vä :o))

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=11347194

Õnn vaid, et reaalis neid presidente ja kuningaid nii vähe on :o)

Heelium, jpk, 2005-10-09 17:16:36

Jutt käib mõttelisest katsest minu puhul :)

Kujutle esiteks, et selline teadvus eksisteerib ja teiseks lihtsalt suhtumine, mis sellisel tekiks sinu puhul — ja muuda see suhtumine tajumuslikult samasuguseks, nagu oleks sinu suhtumine (inimesse), kes sinu suhtes umbes samal tasandil viibib ...või noh, võimendatud kujul siis kõikide mõtlemisnõrkuste kogusumma, mida sa eri inimestes näinud oled.

Ja kui sa suudad selle endaga sama reaalselt ühendada, milline tajumuslik ühendus tekib siis, kui sulle tundub, et keegi sinu konkreetse omaduse suhtes, millest sa ise just aru oled saanud, mingeid analoogseid asju tunneb.

See tunne on lihtsalt oluliselt motiveerivam, kui kõikvõimalikud tunded, mida ühiskond sulle sinu näiliste või tegelike vigade osutamiseks suunata võib.

Jumalaga suhtlemisega on siin ehk vähe pistmist, ehkki see võiks ehk midagi analoogset põhjustada eeldusel, et Jumal on ja temaga saab suhelda — samas on minu poolt esile toodud katse siiski selline, mis neid eeldusi ei vaja.

Heelium, jpk, 2005-10-09 17:22:18

Lugesin sinu viidatud artikli läbi ..ja mitte, et ma bushi idioodiks ei peaks, aga kui ta sellist juttu tõesti palestiinlastega kokkusaamisel rääkis, siis võib ju vabalt olla, et ta kas ironiseeris nende üle või proovis oma põhjuseid neile arusaadavalt sõnastada ;) Tglt täiesti hea huumor, peaks siinkohal ütlema, ja üldsegi mitte põhjendamatu...

St. see delegatsioon, millega ta suhtles, kuulub ju nende riikide hulka, kes juba pikemat aega omavahel jumala nimel kaklevad, kusjuures jumal on neile kõikidele ühed ja samad alad andnud sealjuures, nagu sellest aru võiks saada :)

...ja kui nüüd bush sellistega kokku saab, kes arvavad, et hea sõja põhjus on jumala missioon, siis ta võibolla just seda peabki neile ütlema, et tema on siis uus osapool, kellel ka jumala missioon on — kui tuleb nagu välja, et kõigil on, siis taandub asi ju jälle sõdurite arvu ja tehnika peale ;)

Samas on palestiinlased muidugi vist võimelised seda veel kujutlema, et nemad jumala nimel tegutsevad, aga bushi jumal tunduks neile bushi kodumaad vaadates vist päris nõrguke ...st. selles mõttes, et usas eriti midagi jumala nimel ei tehta või vähemalt mitte kuigivõrd innukalt, kui jumala nimele “raha ja võimu nime” ei lisandu :)

jpk, 2005-10-09 17:23:27

Ahnii või? Vaada, mina ei oska selle peale miskit öelda, niiet vastaku sulle Delfi

Miks midagi juhtub, 07.10.2005 22:46
Ma soovin, et te kujutleksite Atlandi ookeani. See on hiiglasuur! Ometi iseloomustab seda ookeani üksolek. Kuu tõmbab seda ookeani enda poole kui ühtainsat asja. Näides ühe olendina, kerkib see kergelt ja põhjustab tõusu-mõõna ning veteväljade lähenemist ja eemaldumist randadel, mida eraldab üksteisest tuhandeid kilomeetreid. Kui sa uurid tõusu-mõõna ja hoovuseid, siis võib tekkida küsimus süsteemi olemasolust, kus ookean näib reageerivat, justkui oleks tegu ühe teadvusega. Ta näib iseend mitmel viisil organiseerivat, ometi koosneb ta triljonitest vee molekulideks nimetatud osakestest.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=11347194&com=1&s=1&no=100

Heelium, jpk, 2005-10-09 17:31:15

Kas inimene poleks Atlandi ookeanist natuke parem näide?

PS. mida ma sellest ookeanijutust välja peaks lugema, kui tohib küsida?

jpk, 2005-10-09 17:33:28

Lugesin sinu viidatud artikli läbi ..ja mitte, et ma bushi idioodiks ei peaks, aga kui ta sellist juttu tõesti palestiinlastega kokkusaamisel rääkis, siis võib ju vabalt olla, et ta kas ironiseeris nende üle või proovis oma põhjuseid neile arusaadavalt sõnastada ;) Tglt täiesti hea huumor, peaks siinkohal ütlema, ja üldsegi mitte põhjendamatu...

Tõsiselt mõtled või???

Vaada, juba ammu räägitakse, et noblesse oblige ja seepärast ei sobi ühel suurriigi juhil sellist nalja teha ja mis puutub palestiinlastesse, siis millest selline arvamus, et kes kannab teistsugused riideid, ei söö hamburgeri ja ei joo kokat on tingimata üks puupää, kellele tuleb rääkida muinasjutte kui kolmeaastasele???

Heelium, jpk, 2005-10-09 17:35:13

No aga kui ta ise või mõni kõrgemat sorti nõunik arvab, et palestiinlased talle muinasjutte räägivad?

Järsku oli palestiinlaste telegatsioon eelmised pool tundi *talle* jumala missioonist rääkinud ja tal sai lihtsalt kõrini?

jpk, 2005-10-09 17:36:41

Lisaks eelmisele. Mind hakkas huvitama küsimus, kas Satyendranath Bose kandis turbanit?

Heelium, jpk, 2005-10-09 17:40:39

Ma ei tea. Mind huvitab hoopis küsimus, kas see oleks jumala poolt viisakas tegu täpselt sama maa mitmele rahvale anda, kõigile sealjuures igaveseks ja üleni? Et nagu kas ta seljuhul, olles vähegi mõistuse juures, omab erilist põhjust oodata, et nendel inimestel seal rahulik ja turvaline elu tuleb?

33338, 2005-10-09 17:52:18

sellele ookkeanijutule níipalju selgituseks et txus ejj esine sugugi kxjkkjal sellel ookkeanil, vajd liigub paaritunnise v'ööna üle ookkeani. selleks on txusu tipp. 6 tunndi iljem jxuab samasse kohhta mxxna tipp. nii ej vxetta seda vett kusskilt olematust vajd ookkean vóogab kuusst pisut mahaj'äädäs.

Heelium, 33338, 2005-10-09 17:57:05

Madal hiidlaine, mille “kahe” harja vahele jääb u. maa ekvaatori pikkus :)

Heelium, 2005-10-09 18:03:27

Suvaline lause suvaliselt võrguaadressilt:

Regardless of your place in the hierarchy of society or of evolution, you are still susceptible to illusions and deception.

Heelium, ookeanijutt, 2005-10-09 18:13:38

Tglt, ookeani puhul ...seal liigub elekter esiteks, teiseks kõik need lained ja asjad tihenevad-laienevad ...selles mõttes, et mingis osas lained ei liigu ju lihtsalt mööda ookeani pinda, vaid nagu heli õhus — see kuulaine ehk mitte sedavõrd, ent mõni muu laine küll; et see lainetus on siis see, mis nendest merehelidest sinna pinnale tekivad.

Ma ei tea, kas ookeani eluga võrrelda, aga kindlasti võib öelda, et see on süsteem — paljude omavaheliste seoste ja vastasmõjudega. Viskan eestis kivi vette ja kõik see lainetus jõuab kaugele, kasvõi kergelt, nagu heligi — mõni vaatab silmaga, ei näe midagi, aga korraliku tehnikaga võib mõõta valguspeegeldust toa aknaklaasilt, olles ise parasjagu eemal, ja teha sellest peegeldusest järeldust, mida toas räägitakse jne... Seega igasuguseid kergeid vastastikmõjusid on ookeanis kindlasti palju ja igasuguseid, aga see tõus-mõõn on ikka selline paras tümakas, et ehkki see kõike muud seal palju mõjutab ja ka muud siin täitsa märgatavalt kohati (kasvõi läbi selle seose, et inimesed ikka räägivad tõusust-mõõnast ja kuidagi see teadmine neile mõjub, st. see tõus-mõõn käivitab mingeid teadvuse reaktsioone) ...tglt see jutt ei pidandki praegu eriti midagi tähendama, lihtsalt väike loogiline fantaasialend :)

***